Akú dojčenskú podprsenku mám kúpiť?

kisub1985
6. feb 2012

Aké máte skúsenosti s dojčenskými podprsenkami? Ja mám veľkosť 85C a neviem sa rozhodnúť, či si mám kúpiť obyčajnú bavlnenú, alebo aj s kosticami alebo aj vystuženú. Akú si mám kúpiť, aby dostatočne držala prsia . Ďakujem za rady .

desmodka
6. feb 2012

ja som nemala ani jednu dojcensku, mala som klasicke bavlnene nevystuzene a pochvalujem si 🙂

asimon
6. feb 2012

Ja mam dojcensku podprsenku cantaloop v tvojej velkosti je to c.4... Som s nou velmi spokojna,mam bielu,ciernu a uz poskulujem aj po inych farbach...mam aj ine ale nosim len tieto...su nevystuzene,bez kostic ale krasne drzia aj sedia 😉

zuzin78
6. feb 2012

ahoj, ja mam dojcensku podprsenku nevystuzenu, bez kostic a prsia mi pekne drzi, aj ked uz nikdy nebudu take pevne ako pred porodom. 😀 😀 😀 😀 😀 / ja som dlho kojila prvu dcerku 2rokya 7mesiacov a druhu este kojim 😉 /

kvetinka211
6. feb 2012

@kisub1985 s kosticami by som nezniesla a uz vobec nie ked su prsia na zaciatku dost naliate a citlive, ja mam perfektne bavlnene z mothercare, maju siroke ramienka a odopinanie aby bolo mliecko rychle k dispozicii 😉 po porode som mala snad o 2-3 - cisla vacsie (D namiestoB a aj ta mi bola mala), po par tyzdnoch sa dostali na to Dcko a postupne na povodne B-C (este kojim). Dostat aj take, ktore su trosku krajsie aj ked pohodlne, maju trebars jemnu cipku na okraji, maslicku, vzorku ... asi si ich budem kupovat aj ked uz ich nebudem potrebovat ... mne vzdy zavadzali tie kostice, vypchavky, umelinove cipky 😉

kamilka22
6. feb 2012

Ja som mala dojcenske podprsenky, ale neznasala som ich. Nakoniec som si kupila take tie sportove bavlnene podprdy a bolo to skvele, ziadne trapne odopinanie, len som ju z vrchu stiahla a drobcek mohol zacat 😀

anjelicek26
6. feb 2012

Dojcenske podprsenky su hroza, pouzivala som ich len prve dva esiace potom sla na pevne sportove podprsenky, to bol taky ideal.

Kostice v podprsenke na kojenie mi neprijdu ako taky dobry napad, staci siroka guma pod prsiami.

ivett1
6. feb 2012

ja som mala dojčenské bavlnené bez kostíc, trochu spevnené pod prsiami a široké ramienka a neskôr spevnené bavlnené- športové...boli veľmi pohodlné

katkatt
6. feb 2012

Ja mam vystuzene bez kostic (Anita). Kupovala som az po porode a hlavne som ich skusala, ako sadnu. V nasom meste je biedna ponuka a cez net som nechcela riskovat, ze nesadne, predsa len kazda znacka sedi inak. V porodnici stacila aj obycajna bavlnena, ale predsa len potom na leto, ked sa nosia tricka som chcela nieco, co drzi tvar.

ladytt
6. feb 2012

Ja mám 3 druhy- prvá je úplne jednoduchá klasická látková materská, druhá elastická materská a tretia vystužená materská. Ako nehovorím, že prvé dve sú zlé, poslúžia svojmu účelu, nosila som ich a začiatku a teraz na doma, sú fajn pohodlné, nevýhoda, že presvitajú prsné vložky a nedržia prsia tak pekne tvar. Tretiu vystuženú mám najradšej, asi aj preto, že som bola zvyknutá nosiť aspoň mierne vystužené.

feb13
6. feb 2012

Bez kostic a nevystuzenu. Z priedusneho materialu. A taku co dokazes vypinat a zapinat aj jednou rukou.
Mne sa najlepsie nosili obycajne bavlnene a ani materske nemuseli byt, lebo nakoniec som si prsnik vytahovala len zvrchu a hotovo. Este davaj pozor na svy, neskor ked uz nebudes potrebovat vlozky mozu drazdit bradavku ak su na nespravnom mieste alebo nespravne zapracovane.

alenka600
6. feb 2012

Zalezi na tom na co si zvyknuta a co mas rada. Ja mam rada vystuzene s kosticami a preto mam take aj teraz na kojenie. Iba na noc nosim nevystuzene.

lady511
7. feb 2012

Ahoj,,,ja som sa taktiež pred čsom zaoberala touto otázkou..... objednala som si podprsenky zo stránky NIKA INTIMA,,,,,,jedna je obyčajna s hrubými ramienkami bez kostic a druhá s kosticami,,,bavlnena..a ta s kosticami je perfektná vrelo odporučam...kostice výborne držia prsia..kedže hladaš niaku čo dobre drží..v noci sa neposuva..som s nou spokojná... 😉

ivuska6
7. feb 2012

netreba lepsie su s kosticami a bavlnene . 🙂

ikke
7. feb 2012

ako vidis, kazdemu vyhovuje nieco ine, mne napr. zjavne to, co vacsine nie - 100% bavlnene, vystuzene jedine kosticami, nematerske... vo vsetkych ostatnych ma boleli prsia (v nevystuzenych), svrbeli (ak tam bolo co i len trochu syntetiky 😝 ) a v obycajnej sportovej som mala pocit, ze po par tyzdnoch budem mat prsia na bruchu 😀
a namiesto prsnych vloziek lillypadz 🙂

eeffka
7. feb 2012

ja zasa aj po skusenosti s 1, som si nakupila bezsvove, sportove podprdy, nieco ako v "ahbra" ci ako sa to vola.

moniciak
7. feb 2012

Ja so m si kupovala v 36 týždni mne sa mledzivo spúšťalo od 14.- teho týždňa 🙂 takže to som už mala opuchnuté naliate prsia a sedeli mi super dojčenskú podprsenku si veľmi pochvaľujem ešte aj teraz by som ju nosila a to už nedojčím 🙂

bihan
7. feb 2012

Pri C-čkovom košíku si môžeš dovoliť kúpiť obyčajné bavlnené, alebo športové podrpsenky, ale nezabudni na to, že dojčením sa ti prsia zväčšia o 1-2 čísla a D-E už začína byť celkom slušná váha.
Ja som ich vyskúšala strašne veľa a jedinú, ktorú naozaj odporúčam, je Anita s kosticami. Nádherne drží tvar (aj po 1,5r), netlačí, je pohodlná.
Na "doma" a spanie stačí nejaká obyčajná bavlnená, ale väčšie prsia deformuje.

miriam151
20. feb 2012

Ja mam vyborne skusenosti s podprsenkou a spodnym pradlom CANTALOOP, ce z kostic, s elastanom, vyborne drzi prsia aj chrbat. Mam jednu volnu nepouzivanu c.4- ta by ti asi sedela🙂) Mohla by som ti ju posunut, ja som v jej pripade neodhadla velkost🙂)

tea333
20. feb 2012

ja mam najradsej bezkosticove cariwell. nikde totiz netlacia, su makkucke

ilijanka
20. feb 2012

Aj ja odporúčam Anitu, super pohodlná, rýchlo schnúca, dobré strihy 😉

kajkape
20. feb 2012

podla mna budes potrebovat minimalne tri kusy podprseniek, takze preco nekupit jednu sportovu, jednu kojenecku nevystuzenu a jednu s kosticami.... ja tak doma striedam a k lekarovi alebo inde /na pohodove chvilky s polovickou 😀 😀 😀 / jedine tu s kosticami - to som investovala do krasnej jemne cipkovanej a velmi pohodlnej z lingerie 😉

nikush
20. feb 2012

pouzivam klasicke ako pred tehotenstvom, nakolko tie na dojcenie, bez kostic, len s gumou, mi teda moje Ecka neudrzia, co by som ako chcela....mam sa rada, mam rada aj okolie a chcem vyzerat k svetu 😀

brita
21. feb 2012

Kocenky, kedy je najvhodnejsie kupit si tu dojcensku podprsenku? Kedy su - v ktorom mesiaci , poviem to blbo 😉 , prsia uz v takom stadiu naplnenia, ze uz je jasne, ze asi uz vacsie nebudu? Ta podprda sa da kupit normalne v obchode so spodnym pradlom? Napr. ja som mala 75B, ako som otehotnela, prsia sa mi akosi zvacsili a musela som si kupit 75C. Do akeho cisla sa az mozem dostat? Dakujem za vase rady.

maca_p
21. feb 2012

jednoznacne tato: Podprsenka ANITA 5068
tiez mam 85C, perfektne drzi prsia, rychlo po prani schne, ma super pevne ramienka, dobry kvalitny rychloodopinajuci klik. je s kosticami, tym sa ti nevyhrna a drzi prsia v perfis stave takze nevyzeraju ako balony. a hlavne nie je tam ani kusok cipky, ktoru nenavidim. brrrrrr.
nosim ju uz 10 mesiacov a je stale v dobrom stave. proste jemna cista linia, prakticka a pohodlna. dokonca aj do fitka ju nosim a uplne v pohode.

brinzulka
21. feb 2012

ja som nosila 75 E a podprsenky na dojcenie z firm. Anita boli vyborne 🙂 pekne drzali prsia...zistila som, ze sa neoplati kupovat vacsi obvod ...kostice mi nevyhovovali(aj Anita) , bavlnene klasicke "kojenecke" povolovali...

anicka1981
21. feb 2012

ja som kupene mala tri, oblecenu som mala jednu raz, inac som nosila klasicke svoje vystuzene, dokupila som len rozsirovaci pasik, popripade som kupila sirsiu s rovnakymi kosikami ako pred tym,, zalezi od strihu... doma som chodila bez, ked som mala podprdu, tak ma strasne svrbeli bradavky, je lepsie,ked sa vetraju 😉

luciferkax
21. feb 2012

ahoj, ja som mala jednu, ale mala som ju v nemocnici a prvé dva týždne na doma, potom sa mi to akotak ústálilo, som zvyknutá nosiť minimálne s kosticami alebo vystužené, nosím aj teraz počas dojčenia také, len som si kúpila oč íslo vačšie 🙂)

tanyja
21. feb 2012

žiadnu, nevyužiješ 😉 , poznám to z vlastnej skúsenosti a v pohode nakŕmiš malé aj keď budeš mať klasickú podprdu , ja som používala klasické bavlnené a super 🙂 spokojná som bola , skôr vytiahneš klasickú ako rozopneš dojčenskú podprdu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre