Aký darček ku krstu pre chlapca?

adka83__2
21. máj 2015

🙂

janickacrazy
21. máj 2015

Moj syn dostal svoje začiatočné písmenko - prívesok zlatý plus zlatú retiazku veľmi pekné to bolo.

ivuska6
21. máj 2015

ja som kupovala privesok znamenie a krsna retiazku zlatu stastny bol ako blcha ani nie tak z retiazky ako z privesku

elika74
21. máj 2015

Najlepsie je opytat sa rodicov chlapceka. My tu poradime kazda za seba, ale nemusime sa trafit do ocakavani a prianí rodicov a zvykov danej rodiny. Ja som zlate veci odmietla, povedala som ze nechcem take, co by dieta v detstve cca do 6 rokov nijako nevyuzilo, len by to malo niekde odlozene. Takze dostali oblecenie, plienkovu tortu, malu detsku bibliu a pod.

janinah
21. máj 2015

V našej rodine sa zlato dáva až na 1.sv. prijímanie,na krst peniaze a oblečenie,darčekový kôš,,hračky,niečo praktické ako napr. autosedačka....

liligreg
21. máj 2015

Ja som dala peniažky, plienkové tortu s plus aj plienky ešte zvlášť s oblečenie s tusim aj nejaké hračky.

eliska07
21. máj 2015

Náš prvý syn dostal darčeky - peniaze, oblečenie,hračky, výbavičku do postieľky...

Druhý syn dostal - peniaze, zlatú retiazku s krížikom, hračky a iné...

Mne osobne sa najviac páčila tá zlatá retiazka - z veľmi jednoduchého a praktického dôvodu - peniaze sa minú, hračky pokazia a prestane sa hrať, z oblečenia vyrastie.

Ale krst je sviatosť a tá retiazka zostane ako pamiatka. Je mi jasné, že rodičia to nepovažujú za praktické, pretože to v čase krstu to dieťa nevyužije, ale je to proste pamiatka.

Ja osobne sa napríklad chystám aj staršiemu synovi kúpiť retiazku s krížikom, aby mal aj on. 🙂

Ale ako píšu ostatné, je dobré sa opýtať rodičov. Zostáva ale na Tebe ako krstnom rodičovi, či chceš niečo praktické na využitie teraz alebo niečo na pamiatku aj v staršom veku.

pribinak
21. máj 2015

My, teda syn dostal sviecku, kosielku, tortu a 100eur

U nas v rodine sa zlato nedava, len dievcatkam nausnicky. Taky maly chlapec aj tak retiazku este nenosi

monika333slov
21. máj 2015

Ak nič nepovedia rodičia, som za peniaze, to už je aká hlúposť, že retiazka je pamiatka na krst, veď ako pamiatka ostane košieľka A sviečka, maximálne pre dievčatá ešte rozumiem nnáušniciam,no chlapec to nebude nosiť, radšej si kúpia čo potrebuj.

brady1
21. máj 2015

Ak maš byt krstná tak prívesok zlatý kríž a asi z bieleho zlata a kupila by som macka ktorému by som ho zavesila na mašličku, neuznávam retiazky a náramky na detoch je to nebezpečné. a ked bude velky abude mať birmovku tak by som mu kupila k tomu krížu retiazku.

pandacom
29. jún 2015

Väčšinou kupujú nejaké zlato na spomienku, ale aj niečo také by sa hodilo ako darček.
Na Facebooku som cez správu objednala nádherný jedinečný vankúš a deku. Výber bol taký obrovský, že skoro som sa nevedela rozhodnúť. Tak vankúš ako deka sú z jemného materiálu, nádhernej sivej farby. v rohu je vyšívané meno našej Jázminky a nad ním rozprávkový vzor. Cena bola veľmi prijateľná, oproti iným na okolí. Čakacia doba je trochu dlhšia, ale oplatí sa vyčkať. Odporúčam!
https://www.facebook.com/pages/Darček-len-pre-T...

babygift
12. júl 2015

Mám výborný tip na prekrásny darček ku krstu, ktorý je využitelný počas celého detstva, celoročne, každodenne 🙂)
Personalizovaná deka s menom dieťatka, dátumom a časom narodenia, výškou a váhou dieťatka...
Napíšte mi, poradím.