Augustové mamičky 2011

kalman
24. nov 2010

Ahojte nastávajúce augustové mamičky. Mne vychádza termín na 2.augusta 😀
Trochu sa obávam priebehu tehu, ani s cérkou som nemala lahký priebeh tehu, a pred troma mesiacmi sam mala potrat ☹
snažím sa myslieť pozitívne a dúfať že bude všetko ok 😀

little84
18. apr 2011

@katka121 ahoj,prosim ti aka hodnota ti vysla na glukozovom teste? ja som bola tiez dnes

katka121
18. apr 2011

@little84 neviem - zatiaľ to je v labáku - najbližšiu poradňu mám o mesiac, takže ak by boli výsledky zlé tak mi zavolajú......

gmartina
18. apr 2011

ahoj všetci..tak vy už budete mať všetky glukózu za sebou? mňa objednali na glukózu až za mesiac, takže to už budete mať všetky za sebou, len ja sa na to ešte len "teším". No a dnes som mala poradňu..minule mi doktor tvrdil, že to bude chlapček, nakupila som už kopu krásnych modrých vecí, dnes to ale skôr vyzeralo na dievčatko 🙂 tak to som zvedavá, čo sa dozviem nabudúce...no hlavne , že je v poriadku

vanilashot
18. apr 2011

@katka121 dakujem za super typ 🙂 normálne sa toho obávam. výsledky budú hneď po tých dvoch hodinách, alebo treba na ne počkať????

jankaamartin
18. apr 2011

ahojte mamičky dnes sme boli ulekárky a berieme antibiotiká Ospexin 100mg brala to niejaká z vás?stále ma bolý bruško dufam,že to už bude v poriadku :( vyzerá to stále na dievčatko 😉

kiwinka21
18. apr 2011

@linda40 jaaj to je riadna nahoda.🙂 sak toto ze ten ultrazvuk ukazuje ze co a jako je to babatko.🙂 a dufam ze sa bude podobat na mna.🙂

kiwinka21
18. apr 2011

@gmartina ti normalne zavidim .. 😝 😝 no mna to caka 29.4..ta kokso radsej teda idem rodit jak glukozu.🙂 uz raz som mala tu cest..-)

kiwinka21
18. apr 2011

funim jak taky pitbul.. 😀 😀 krpaty sa tam dobre blazni.🙂 ozaj babulky ktora tu chodi dr.kollarikovej?.ja cem od nej prec.. 😝 😝

dadulajda
18. apr 2011

@vanilashot ahoj, ja som zatial v pohode, obcas sice citim chrbat, alebo krize, ale to su minimalne problemy 🙂 a niekedy sa neviem rozhodnut ci chcem mat maleho este v sebe, alebo by som ho uz chcela vidiet. lebo sa mi to tehulkovanie zapacilo 😀 😝 drzim ti palce zajtra na tom cukre, potom mi povec ake to bolo, lebo ja mam najvacsi stres z toho, ze vecer predtym ako dlho uz nemozem jest..rano chytim asi mdloby kym pridem ku doktorovi. 😒 ja som zvyknuta jest do pol 11 vecer a rano mam pri posteli vzdy daco male, lebo hned musim jest.... aaa skolu sa budem snazit spravit nejak popri malom, este jedna spoluziacka je tehotna som sa dozvedela, takze nam asi obom daju to individualne, aj ked bezne to nerobia radi. chcela by som uz tu skolu skoncit, lebo jeden rok som uz mala prerusene. a ty mas ake krce? dufam ze nic vazne a ste vcelku zdravi 🙂 ja sa taak tesim zo slniecka, vonku je nam teraz fajn sa poprechadzat a vidiedt prirodu ako rozkvita 🙂

dadulajda
18. apr 2011

@jankaamartin ahojcek, jasne ze si treba oddychnut, teraz mas nato asi navacsie pravo za cely zivot a nikto ti nic nemoze vycitat 😝 ja som si uz pomaly tiez vydychla, neska sme mali taky volnejsi den od povinnosti tak som dala nohy na stol a sadla si na balkon a len tak sa vyhrievala asi hodinku...a malemu sa to nejak zapacilo hned sa skrutil a zaspinkal 🙂 a uz vies aj ako si budes vyplnat cas na materskej? ja sa tesim na tie nakupy..budem hladat a porovnavat aby sme kupili aj krasne a aj lacne 🙂 a pomaly zacneme izbu pripravovat...lebo mna takyto odych caka az v juni a to uz bude najvyssi cas asi.ty si uz pokupila nieco? 🙂

dadulajda
18. apr 2011

@martina2891 cawes, no tak ani ja som neodolala a zacala s nakupmi este skor ako som wedela co to bude.. 🙂 ale ked som zistila ze chlapcek, tak sa rozputal hotovy boj. mamina, sestra, babka..to je ako maraton ze kto to kupi prvy, lebo potom to uz nebude treba 😀 tak ma maly obral uz o dve policky v skrini...sa zacinam tlacit vo vlastnej izbe..take cosi... 😝 ale sa tesim ked uz pomaly zacneme so zariadovanim. teraz sa musim este vydrzat ucit na skuskove, ale ked to spravim ide sa nato.maly kazdy vecer kope, tak zaspinkavame uz spolu 🙂 aj ty citis uz pohyby? je to take kraasne.... 🙂 🙂

dadulajda
18. apr 2011

@gmartina ahoj, aj ja mam glukozu az 6.5. a dufam ze to nebude az take strasne ako o tom citam 😀 lebo uz teraz som znechutena z tolkeho cukru..ja vo vseobecnosti lubim viac slane veci ako sladke.... 😝

katka121
19. apr 2011

@vanilashot To asi záleží od lekára - ja na výsledky musím čakať - niesla som vzorku do labáku. Ale viem, že u niektorých lekárov je to ihneď.

katka121
19. apr 2011

@dadulajda
@gmartina Už som to tu písala - dám Vám dobrý typ ako si poradiť s glukózou. Keď si zarobíte roztok - môže sa trocha pridať citrón - ale hlavne - zoberte si na to slamku. Slamku zasunte hlbšie do úst tak, že tekutina bude prúdiť do hrdla - a Vy nebudete cítiť toľko sladkej chuti na jazyku - ja som to tak urobila včera ráno - a úplne v pohode sa to dalo.

vanilashot
19. apr 2011

@dadulajda ahoj, no kŕče mam sem tam v lýtkach. čo sa týka toho cukru, dalo sa to v pohode vypiť, nebolo to také nebezpečné. Večer som naposledy jedla asi tak o siestej. Potom som už len vodu do seba tlačila. 🙂 Horšie je, že mi vyšli zlé výsledky - musím isť k diabetológovi. Cukor som mala až 9,2. Sestrička sa až zhrozila. Len dúfam, že to nijako neohrozí malinkú...

jankaamartin
19. apr 2011

@dadulajda ahojky ja nie,,,lebo stále vravím,že este je skoro a aby som dačo neuriekla kedze sme choručký,,,,, :( beriem antibiotika,,,,tak sa bojíme,,,, ale dufam,že to bude ok,,,,uz len 9 dní

gabika84
19. apr 2011

caute kocky. som sa dlhsie neozvala. mam za sebou dalsi strasny zazitok. predminulu sobotu som odmietla ostat v nemocnici, kvoli tym bolestiam v chrbte. tie sice polavili, ale presli do praveho boku a podbruska. tri dni som stravila s prilozenym termoforom v posteli, to bolo jedine co ako tak zaberalo. tu bolest neprajem nikomu. v utorok rano som sa rozhodla zajst za mojim doktorom. povedal, ze on mi ambulantne nevie pomoct a predpisal mi urologicke a neurologicke vysetrenie. u urologa vysledky aj sono v poriadku, som sa ho pytala, ci to nemoze byt aj slepe crevo. povedal, ze mozno ano a poslal ma na chirurgiu. z chirurgie ma poslali urychlene na chirurgiu do nemocnice. no a odtial ma uz nepustili a hospitalizovali. ☹ vysledky krvi takmer v norme, sono neukazalo nic, kvoli pokrocilemu stadiu tehotenstva. davali mi iba infuzky od bolesti, chirurg mi chodil prehmatavat brucho kazde dve hodiny. som mu vravela, ze si myslim, ze slepak to nie je. vratil sa na izbu znovu, kratko pred polnocou, ked uz som spala a vyhlasil, ze jemu sa to nezda, ze bude operovat. nechcela som verit vlastnym usiam. ani sa mi to nesnazili rozohnat obkladmi, nic. potom to uz slo rychlo, vyplnit papiere, prichod zdravotaka, vyzliect donaha, lahnut na vozik, presun na operacnu salu. na to nikdy nazabudnem, strasne som sa bala. 😢 pred operaciou so mnou komunikovala anesteziologicka, pre aku anaestezu sa rozhodnut- ci celkovu alebo regionalnu (nieco ako lokalka). verili by ste, ze taketo rozhodnutie nechaju na vas??? spolocne sme zvazili pre a proti jednej i druhej a dohodli sa na celkovej. slubila mi, ze nepouziju rajsky plyn a lieky dostanem take, co sa rychlo odburavaju (ostavaju v krvi iba cca do 4 hodin) nikto mi neskor nechcel verit, ze ma tehotnu uspali. snazila som zachovat chladnu hlavu, neplakat, verit doktorom, aj ked som sa triasla ako osika. operacia trvala asi 45 minut. zobudila som sa tesne po, este na sale, cakali, ci nenastanu kontrakcie. jednorazovo mi kvoli tomu pichli 4 g magnezia (to je na porovnanie ako si vziat 9 tabliet sumiveho naraz). nastastie vsetko prebiehalo v poriadku, utesovala som sa tym, ze hned ako ma previezli so saly na JISku som citila pohyby babetka. rano ma prisla pozriet gynekologicka, srdcove ozvy boli v poriadku. potom som sa rozpraval s chirurgom, ktory ma operoval. zaver bol trochu sokujuci: lekar: "vybrali sme sme vam ten slepak." ja: "a bol tam ten zapal?" lekar: "nie, nebol". - skoro ma porazilo. vravel vsak, ze som mala cystu obtocenu okolo vajecnika a ta mi sposobovala tu bolest. vyoperovali teda cystu, ael aj slepak. vraj- "ked uz som tam bol, kto vam tam pojde dvakrat" no uznajte. keby vedeli, ze je to cysta, pravdepodobne by neoperovali. na druhej strane lekarom vinu nedavam, pretoze na sone skutocne nebolo nic kvoli maternici vidiet (ani vajecnik ani slepak) a pripadne prasknutie slepeho creva si nikto "na triko" vziat nechcel. dalej dufam (ked uz som toto vsetko musela podstupit), ze to bola ona cysta, ktora sposobovala aj tie moje predosle bolesti chrbta a ze sa uz nikdy nevratia.
z chirurgie ma neskor prelozili na gyn.- porodnicke oddelenie. na porodnici mi uz bolo veselsie, vidiet vsetky tie babatka- tak strasne by som chcela mat uz pri sebe to svoje... zaroven to bola dobra exkurzia- uz presne viem ako to porodnica vyzera, ako to tam chodi, co treba, co netreba, ked tam pridem znovu. verim, ze sa tam znovu stretneme az v auguste. babatko monitorovali pocas celej doby, vysetrenia v poriadku (moc, krv), porodne cesty uzavrete, krcok sa neskracuje, ozvy babatka v norme, na zaver mi spravili biometricke sono, sme sice asi o tyzden mensi, vazime priblizne 600g a som asi dievčatko 😀

jankaamartin
19. apr 2011

@gabika84 ahojky tak dufa,že ste už celkom v pohode,,,,ja mám tiež bolesti ale v podbrušku,,,,brala som magnezium injekcie 5 dni,,,dnes bola posledná,,,,a včera mi doktorka nasadila antibiotiká ospexin,,,,2 krabičky,,,mne sa zdá,že to bude od nachladnutia kedže nám prasklo akvarko 200 l a ja som zberala zimnu vodu so zeme,,,v šľapkách,,,tak si myslím že s toho lebo od toho dna ma bolí brucho no ale uz momentálne mám v sebe 4 tabletku a musím uznať je mi lepšie,,,aj bábo ma riadne kopká 🙂 tak sa teším,,,už ma dufam,tiež nič neprekvapí,,,,a už nech je ten august,,,lebo sa bojím predčasneho porodu :( maj sa

krhlicka
19. apr 2011

@gabika84 ahoj Gabi, az ma mrazilo, ked som si citala o tvojej operacii. Zelam tebe aj babatku uz len spokojne tehulkovanie a hlavne v zdravi 🙂
Snad operacia pomohla proti bolestiam a uz ta chrbatik nebude trapit.
Obdivujem ta ako si to dokazala zvladnut!!!
a gratulujem k dievcatku, drzte sa kocky 🙂

gabika84
19. apr 2011

@jankaamartin ahoj janulka. myslim, ze by si sa mala trosku viac setrit. podla mna by ti teraz najviac pomohlo par dni v postielke a brat to magnezium. to je jedine, co zabera na predcasne kontrakcie (azda este len tie falosne- pripravne). drzte sa obaja 😉

@krhlicka dakujeme 🙂 snad sme si vsetky zdravotne problemy tymto vybrali na par rokov dopredu. ved je vseobecne zname, ze baby toho vydrzia ovela viac 😀

katka121
20. apr 2011

@gabika84 Je mi ľúto, čí si si musela prejsť - ale som presvedčená, že anestézia dieťatku neublíži - už je dosť veľké a silné na to, aby to zvládlo - a dievčatká bývajú silnejšie a odolnejšie. Doma prekne oddychuj a uži si zbytok tehotenstva. Všetko dobré praje Katka.
PS: Aj ja budem mať asi dievčatko - Hanku alebo Ninu.

baronka222
20. apr 2011

@gabika84 este ze to vsetko dobre dopadlo. citala som so zatajenym dychom. snad uz bude vsetko ok. drzte sa!!

gabika84
20. apr 2011

dakujem krasne babenky 🙂 vidim, ze konecne sa to tu vyrovnava s dievcatkami 🙂 @katka121 ja hlasujem za Hanku. je to velmi pekne meno, naviac slovenske, mam kamaratku Hanku, to meno pristane v akomkolvek veku. paci sa mi aj Nina, ale ked som bola teraz na porodnici, malymi Ninkami sa to tam len hemzilo 😕

katka121
20. apr 2011

@gabika84 No o tých Ninách som to počula - keď ja som dávala malému pred 7 rokmi meno Matúš, tak na okolí žiadni neboli - ešte v pôrodnici sa tešili že také pekné slovenské meno tam už dlho nemali - a potom sa spustila lavína Matúšov......aspoň v mojom okolí už sú štyria chlapci Matúšovia.

baronka222
20. apr 2011

na toto sa vobec netesim......... 😒
http://www.dietaaja.sk/co-treba-vybavit-pri-por...

gabika84
20. apr 2011

@katka121 ale zase pokial sa vam meno ninka velmi paci, tak by si sa nemala zamyslat nad tym, kolko ich v okoli je. kedysi to tak bolo tiez. a mne sa zdaju uz vsetky mena pre babatka casto pouzivane 😒

@baronka222 neboj nebude to az take hrozne ako to vyzera. a tes sa, korunky naviac sa vzdy zidu. zaplati ti to aspon kocik alebo ine.. 😉

krhlicka
20. apr 2011

@baronka222 ahoj, dakujem za odkaz na stranku, ja som taka lama na tieto veci, mne si pomohla
🙂

krhlicka
20. apr 2011

@gabika84 zotavujes sa v pohode?ja som bola po laparoskopii slepaku nepouzitelna este tyzden.
Viem si predstavit, ze v tehotenstve to musi byt ovela narocnejsie, predsa napor na krize a rany potrebuju cas na hojenie.
Ty nasa supermanka, mas moj velky obdiv!!!
A tesim sa, ze cakas vytuzene dievcatko, tak sa majte kocky a v zdravicku si uzivajte jarne slniecko 🙂

krhlicka
20. apr 2011

@gmartina ahoj Mati, jemine no teda, babatko je aky chameleonik...raz chlapcek, potom babizna.
Uz si si zvykla na chlapceka a zrazu to moze byt aj dievcatko? Potesila ta ta zmena? Alebo je to aj jedno...
No mna dufam ziadne taketo prekvapko necaka.
Stalo sa v mojom okoli, ze ohlasili prichod dievcatka, vysili podusky, kosielky s menom a v osmom mesiaci sa
ukazalo, ze sa v brusku schovava chlapcek.
A veruze maminka bola velmi sklamana.´

tak drzim palce, nech sa babatko ukaze na buducom sone, nech viete naisto, co sa skryva v brusku🙂

krhlicka
20. apr 2011

@jankaamartin ahoj Janulka, dufam, ze je ti lepsie a ste v poriadku.
ja som sa zo zaciatku tehu hrozne sledovala...ci je vsetko ok.
Uz som prestala sledovat seba, stale vsak sondujem krpanu, ci cez den kopka.
Prihovaram sa jej, spievam, celkom mi to pomaha vyrovnavat sa so vselijakymi neduhmi ako su krce,
tvrdnutie bruska. Proste verim, ze sme obe v poriadku a v pohode si pockame do terminu porodu a potom
sa budeme spolu tesit. My uz sa na nasu malu velmi tesime a stale jej to aj hovorime.
Uz si pripadam niekedy ako magor, muz sa usmieva a tiez sa s malou bavi akoby uz bola tu a rozumela vsetkemu.
Skratka ide to tak nejak prirodzene.

uzivaj si spokojne tehulkovanie, kopkanie babatka, tesenie sa nanho, lebo ja mam pocit, ze nam to ubieha docela rychlo
🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre