Testy otcovstva. Môžu byť dva rozdielne výsledky?

flipaaaaa
19. nov 2011

Dobrý deň,
Potreboval by som súrne poradiť v mojom probléme, lebo už som veľmi zúfalý.
Budem veľmi vďačný za každú radu!!!
Mal som krátky vzťah s dievčaťom a za niekoľko mesiacov mi oznámila, že je tehotná.
Samozrejme mal som zmiešané pocity, ale v konečnom dôsledku, som sa na potomka tesil,
a chcel a aj chcem mu byt dobrým ocom.
Lenže po čaše som sa dozvedel, že mi cely čas klamala a uhýbala a mala sexuálne stretnutia s viacerými mužmi. Po čom som sa s ňou samozrejme rozišiel.
Po narodení dieťa som trval na dna testoch a určenie otcovstva. Ona to však vehementne zapierala.
Až som podal podnet na sud, ohľadom určenia otcovstva. Sud však rozhodol, že to je možné až po siedmich mesiacoch, no moja bývala si najala právničku, ktorá pozná ľudí v súdnictve a pod.
Zrazu mi bolo oznámené, že testy sa dajú urobiť už o 3 týždne a nie ako povodne 7 mesiacov.
Výsledok bol že som na 99,99 percent otcom. No dieťa ( ma už rok a pol) sa na mňa vôbec nepodobá!
Uvažujem že podám proti posudok, len ono to stoji veľmi veľa peňazí a neviem čí to dokážem potiahnuť finacne. Zaujíma ma čí keď podám proti posudok, a keď bude pozitívny, tak to všetko na sude budem platiť ja??
Najviac ma však zaujíma, čí už niekto zažil prípad, že sa dve testy odcovstava odlišovali?
Myslím ako v mojom prípade, že ten prvý potvrdil, že som otcom a čí sa už stalo, že proti posudok
To vyvrátil???
Dakujem velmi pekne.
Matus Valeka

lenka5731
19. nov 2011

A ten posudek, kde jsi byl určen otcem, nechal udělat soud? Dělal to soudní znalec z oboru genetiky?

Pak je další tvůj posudek zbytečný. Pokud to tak je, doporučuju se soustředit na to dítě a ne na jeho matku. Spoustě rodičů nejsou jejich děti podobné ...

flipaaaaa
autor
19. nov 2011

Ano robil to sudni znalec z oboru genetiky, len tam je ta skutocnost, ze zo strany zeny sa poznaju so znalcom

mavanka
19. nov 2011

Pokud máš podezření, že testy byly zmanipulované, zkusila bych spíš nechat si udělat test komerčně - dělal to jeden známý, ale podrobnosti neznám - brali sliny otce, matky a dítěte a někam posílali... a pak jim přišel výsledek.... jde to i jen v kombinaci otec-dítě.... tyhle testy sice soudy neuznávají, ale bude to určitě míň nákladné, než soudní cesta a aspoň budeš vědět, jestli má smysl podávat žalobu a žádat o nový nezmanipulovaný test...
Mimochodem podobu fakt nemá smysl řešit, moje ditě není podobné mně ani tatínkovi a přesto vím, že je určitě naše 🙂

flipaaaaa
autor
19. nov 2011

dakujem velmi pekne za radu. Mne je velmi tazko to takto riesit, lebo som tu osobu , s ktorou mam dcerku, ktoru som nevidel uz skoro rok, lebo mi to zakazuje, to je jedno. Ale ked sme boli spolu ma dokazala podviest so 17 roznymi chlapmi o ktorych viem , tak ja jej vobec nedoverujem a kazdy z tych 17 by mohol byt teoreticky otec.
skusim, co si mi poradila. dakujem

maminuska
19. nov 2011

Takže kedže znalcom som ,ale v inom odvetví , tak sa viem vyjadrit k tej zaujatosti.
Znalec ktorý urobí pre súd posudok a nezoberie do úvahy možnu svoju zaujatosť sa vystavuje dosť nepríjemným popoťahovačkám, zákon o znalcoch a tlmočníkoch mu doslovne tuto povinnosť ukladá .
Vyhotovením nesprávneho posudku a poškodením danej osoby sa vystavuje riziku trestného stíhania preto ja ako znalec si veľmi rýchlo rozmyslím či urobím posudok pre sud k osobe ktorá je so mnou v určitom pomere.
Protiposudok sa nerobí , robí sa takzv.kontrolný posudok na posudok pôvodný a ten vykonáva iný znalec nezávisle vybraný súdom. Na to aby sa robil kontrolný posudok , musíš vzniesť námietku , uviesť svoje dôvody a súd rozhodne o tom .
Ak požiadaš o kontrolný posudok , tak všetky náklady naň znášaš ty , bohužiaľ aj za prvý posudok ak si dobrovolnenepriznal otcovstvo.
To že sa dieta na teba vôbec nepodobá neznamená že nie je tvoje. Ja mám tri deti a každé je iné ako keby ani surodenci neboli a posledná dcéra teda nie je vôbec podobná manželovi, je celá na mňa. Syn sa podobá na svojho starého otca. Genetika je niekedy nevyspytatelná.,

sisaha
20. nov 2011

@flipaaaaa tak si skus zaplatit 200 eur za vlastny komercny posudok a ak vyjde ze otcom nie si, podaj namietku, tak ako ti radi maminuska. A potom mozes riesit aj sudneho znalca, ak sa dokaze, ze bol zaujaty a posudok vystavil v prospech inej osoby, napriek inym skutocnostiam...drzim palce

elana
20. nov 2011

@flipaaaaa taky nevěřím tomu, že by soudní znalec ze sebelepší známosti s rodinou jen tak vydal všanc svou pověst a pracně získaný kredit. Je blbé, že Ti byla nevěrná atd., ale "něčí" to dítě je a když jich měla tolik, tak stejně malá pravděpodobnost, že dítě je Tvoje, se týká všech zúčastněných 😉 To, jestli se Ti dítě podobá nebo ne, přece vůbec není směrodatné, plno dětí se vůbec nepodobá svým rodičům, stejně tak jako naopak spousta adoptovaných dětí vypadá, jak když svým pěstounům z oka vypadla. Můžeš samozřejmě, pokud máš peněz nazbyt a testům opravdu nevěříš, si nechat to na vlastní náklady opakovat, ale upřímně-nevěř, že se to změní.

hejdita
21. nov 2011

u nas v rodine se vyskytnul takovyto problem .... teta otehotnela s muzem s kterym chodila predesly muz zarlil nato ze je s jinym a jak se dovedel ze je teta tehotna tak zacal po dedine rozesilat spravu ze to ma s nim tudiz ten co chodil s mou tetou uz ji nechtel ani videt protoze se do toho obula i jeji sestra ktera teda porad a neustale s tetou souperi.... po porodu delali soudne testy otcovstvi ... do toho telefon at se nenechaji zmast ze je to podplacene a ze testy vyjdou ze ten dotycni muz neni otcem ... a opravdu testy meli o jednu tesetinnu casrku jiny vysledek nez meli mit 😀 ze 4 posuzovanych cisel 3 sedeli a jedno melo jednu desetinu casku posunutou.... no a jeji byvaly jenom co tohoto dosahl tak uz ani nenavstevoval danou obec potencionalni tatinek moji sestrenice je zenaty s jinou zenou .... kdovi jak by to vsechno bylo je to skarede kdyz si delaji sestry naschval a jeste kdyz ma nedko znamych na soudech ( a tu taky byla znamost na soudech ) no tak ted babo rad 😕

anjelicek26
21. nov 2011

@flipaaaaa - urob si komercny test, neni to uplne spravne, ale ak ani ona nejednala spravne - pozna sa zo znalcom, sla by som do toho. Vysledok bude sudne neuznatelny, ale aspon budes mat istotu, ze je/nie je tvoje a potom mozes riesit dalsie kroky

Jaj a len tak medzi nami - dcerka sa na manzela nepodoba ani chlp, je to moja kopia. Nikdy by ho nenapadlo, ze nie je jeho, proste sa podoba na mna? Syn je zasa cely tata.

sonjcka
30. máj 2016

Ahojte chela by som sa opýtať že ked chlap užíva drogy ,či to môže test otcovstva ovplivniť vo výsledku ...

havia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
havia
11. feb 2018

@flipaaaaa a ako ste dopadli pane?