Je podľa vás otecko či dedko pri výchove detí rovnako dôležitý ako mamička a babička?

michaela_bupi
30. máj 2015

Môj názor je, že pre správny vývoj nášho syna je dôležité, aby vnímal svet z oboch uhlov pohľadu – ženský aj mužský svet. Preto nechávam manželovi a aj obom dedkom veľmi veľa priestoru na to, aby malému „mužské“ veci vysvetľovali oni. Niekedy tajne načúvam a učím sa aj ja 😉 . Aký je váš názor na dôležitosť mužskej účasti pri výchove vašich detičiek?

matricia
30. máj 2015

@mawka úžasné, tak by to malo byť🙂

malabiba
30. máj 2015

@lucinkaboz a ty nie? 🙂......sú deti, ktoré otca celý rok nevidia

snopkulka
30. máj 2015

jednoznačne áno! Hlavne pri výchove chlapcov je mužský vzor veľmi dôležitý 🙂

2kocka7
30. máj 2015

určite áno 🙂

renaatka
30. máj 2015

Samozrejme,je dolezity _spravny chlap,dobry otec,- ja dufam,že tuto rolu zvladneme obaja,but dobrui rodicmi 😉

vroni
31. máj 2015

@lubkavargova1, ja som nikomu poslusnost neslubovala, co som pes, aby som "posluchala"? 😲 Ani "hlavu rodiny" nejako nepotrebujeme. Sme dospeli partneri, fungujeme systemom dohod a kompromisov, niekedy prevazi mienka a vola jedneho, inokedy druheho, model nadriadeny - podriadeny patri u nas do pracovneho a nie sukromneho zivota.
A otec je presne rovnako dolezity ako matka. Ide to sice aj bez neho (tak ako by to slo aj bez matky), ale s nim je to idealny stav.
Ci dedko moze zastupit rolu otca, neviem. Nezazila som dedkov ani ja ani moje deti, takze neviem posudit....

velkacica
31. máj 2015

takže "hlavne pri výchove chlapcov" áno, ale dievčatá už môžu matky a babky rozmaznať!?

btus
31. máj 2015

účasť otecka pri výchove je isto dôležitejší ako starkej (babky) a starkeho (deda). Výchova je o rodičoch nie o starých rodičoch. Je však pekné, ak majú starí rodičia pekný vzťah so svojími vnúčatmi. 🙂