Ako pripraviť umelé mlieko čo najrýchlejšie?

simonkabianka
31. júl 2016

Ahojte rozmýšľam ako čo najrýchlejšie pripraviť nutrilon hlavne v noci. Napadlo ma že mám pri sebe Lucku čo sa vraj nemusí prevárať a nachystanú potrebnú dávku prášku. Do fľaštičky dám dávku prášku zalejem luckou a dám do ohrievača mlieka a toto chcem propagovať aj na cestách 😁 myslíte že je to dobrý nápad?

kaja73
31. júl 2016

lepsie je ma teplu vodu v termoske,plus studenu lucku..zalejes prasok teplou a ak je vrela schladis stuednou..za 30 sekund mas hotovo...

janickacrazy
31. júl 2016

No za mna určite nie. Ja mám horúcu vodu v termoske a studenú prevarenú v hrnčeku nachystanú. V noci len pomiešam, aby to bolo tak akurát a dám prášok. Dávať prášok do studenej vody asi nie je ten najlepší nápad, či? Ja na cesty beriem termosku, ohrievač nemám.

kaja73
31. júl 2016

a uplne najrychlejsie v domacich podmienkach..mas v ohrievaci nastavenu stabilnu teplotu..tam mas uz odmerane presne mnozstvo vody,ktore si drzi celu noc tu spravnu teplotu.
V druhej flaske mas prasok..dieta sa zobudi a ty aj po tme len prelejes teplu vodu do flasky s praskom..nic uz nemerias,nic nechladis ani navyse neohrievas..toto sa mi najviac osvedcilo pri mojom vresklunovi...

emilia25
31. júl 2016

Ja v kanvici prevarim vodu a vecer ju uz na par sekund len necham zovret.ale pri prvom som si dala prevarenu vodu do flase a tu som dala do takej polystyrenovom obale na flase.drzalo to celkom teplotu a dala sunar pretrepala a hotovo.ale teraz to robim s kanvicou.mala mi prespi celu noc takze iba vecer ma uz hotove vypije zaspi a zideme dole do kuchyne az o 6 alebo 7 ako kedy.

seahorse27
31. júl 2016

Moj syn nastasie chcel pit iba mlieko s izbovou teplotou, takze som nic nemusela ohrievat. Do poschodového davkovaca som si len nadavkovala potrebne mnozstvo Beby a do flias prevarenu vodu ochladenu na izbovu teplotu. V noci len manzel vybehol do kuchyne, pomiesal, doniesol do spalne, ja som prevzala stafetu a nakrmila malého 🙂

simonkabianka
autor
31. júl 2016

@kaja73 presne toto som potrebovala 😃 super nápad 😉 ďiky
@kaja73 mne sa nechce počítať pomery a chcem si to uľahčiť keď existuje aj ten ohrievač
@janickacrazy ved preto som sa.pýtala lebo sa mi to tiež nezdalo tak dám asi tak že nalejem lucku do flašky pre bábo vložím do ohrievača na 37 stupňov a pitom do toho dám prášok z dávkovača

simonkabianka
autor
31. júl 2016

@emilia25 len som chcela niečo čo môžem využiť aj na cestách a ohrievač sa dá využiť aj na cestách teda ešte ho nemám ale vraj sa dá
@seahorse27 inak ako zistím že chce izbovú teplotu? 😃 moja malá ma mesiac no to by mala asi piť ešte tú teplotu ľudského tela

simonkabianka
autor
31. júl 2016

Aaa ešte ma napadlo keďže našej kanvici dlho trvá kým prevarí vodu a aj na cestách to chcem využiť môžem teda použiť lucku rovno z fľašky ako chápete ma že nemusím ju prevárať

emilia25
31. júl 2016

@simonkabianka takto na cesty je asi najlepsia riadne velka termoska kde sa dlho drzi tepla voda.aj materske mlieko ma teplotu tvojho tela.inac ja vzdy z flase odpijem a ked neni moc horuce a da pekne pit tak jej to dam.ked je to horucejsie ochladim.

maciatkolulu
31. júl 2016

@simonkabianka komu to chces na cestach propagovat? 😀 😀

seahorse27
31. júl 2016

@simonkabianka Ja som to zistila tak, ze nechcel vôbec zohriate mlieko na 37 st. Ale ja som si 7 mesiacov odsavala a davala som mu z flase materske mlieko. Castokrat som ho nechala po odsati aj hodinku postat, kym sa maly zobudil a vypil ho bez problemov. Ked som mu ho ohriala, tak vtedy nechcel, po ochladeni sa zas nahltal ....tak som to zistila 😀

maminecka266
31. júl 2016

@simonkabianka tiez som skor za tu termosku 🙂

simonkabianka
autor
31. júl 2016

@emilia25
@maminecka266 lebo som našla taký ohrievač do auta čo tam dám len ohriať ale ak nájdem doma veľkú termosku tak mám vyriešené 😊 ďakujen za rady
@maciatkolulu sebe to chcem propagovať 😂

emilia25
31. júl 2016

@simonkabianka mi sme napriklad boli v bojniciach v zoo a malu som nemala v kociku ale klokanku a mala mi celu dobu od nastupu do auta az po nastup domov prespala.vobec ju ani hlad nic netrapil a mne vzdy mala v aute spi.takze flasu co som mala nachystanu a aj vodu som jej musela nanutit pocas spanku.

simonkabianka
autor
31. júl 2016

@emilia25 tak to je super len moju malú akosi vždy ten hlad prebudí 😃 našla som takýto ohrievač http://www.maderna.sk/ohrievace/sada-na-ohrieva... a keďže nemám doma termosku tak by sa to celkom oplatilo či? Máte s tým niekto skúsenosti?

lulu2014
31. júl 2016

@simonkabianka zdravím....no neviem koľko fliaš mlieka vám to zohreje?! a hlavne ak budete mať vonku chladno a aj fľaše budú studené.... ale kľudne kúpte.
Ja som pri oboch deťoch fičala na termoske s teplou vodou....ak bolo vonku chladno tak voda v termoske bola teplejšia...mlieko v dávkovači /resp. na cesty rovno nadávkované vo fľaškách/ ...a nebol problém...prežili sme aj niekoľko hodinové cesty 8-15 hodín. Vždy som mala 4-6 fliaš a vodu jednu horúcejšiu a druhú termosku menej teplú........je to otrava /radšej by som kojila-ale bohužiaľ mi nebolo dopriané - lebo to je najpohodlnejšie-vždy ideálne pripravené / .... ale dalo sa . A aj čajík sme tak zalievali vždy čertsvý. Vodu som vždy prevárala aj keď sme náhodou mali dojčenskú...a hlavne takému malému. A myslím si že izbová teplota je studené mlieko pre bábo. Ja by som nedávala.
Alebo sme mali ešte jednu alternatívu ... mala som na noc prevarenú vodu v rychlovarnej kanvici a v noci som len na pár sekúnd prihriala a zaliala nutrilon...a hotovka.
ale mám susedku tá dávala malej studené mlieko - zobrala zarobené z domu vonku 5 stupňov a fičala / na to sa nedalo pozerať-a keď som jej to vyhovárala tak ma poslala do kelu..dodnes mám z toho blbý pocit /
To sú moje skúsennosti a názor. Držím palce. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sardinka335
31. júl 2016

No ja neviem....Nutrilon sa niekedy ,,blbo,, rozpušťa...takze ak na neho nalejete hned ,,studenu,, Lucku tak sa akurat spravia hrudky a mlieko sa dobre nerozpusti.
Nič sa nevyrovna systemu - vrela voda v termoske, vo flaši mam vodu a dolejem teplu z termosky na pozadovanu teplotu. Kto to robi den čo den tak ma v tom cvik...a uz vie ze ak robí napr. 120 ml mlieka tak cca 90 voda a 30 tepla z termosky a je idealna teplota. Cele to trva nech minutu...aj to prehanam...ta ohrievačka od Aventu piše ze 180ml mlieka ohreje za 2,5 minuty!!!! Pre pána jána!!! Sak to musim mat ,,mojim štylom,, v cuku letu a ked mi mala začne revat nemam čas čakat tolky čas....davno to mam spravene a aj dcera vypite! Ale chapem, ze ked sa človeku niečopači a chce to tak to proste chce...sak prečo nie, 20 eur nie je ,,majlad,,.

simonkabianka
autor
1. aug 2016

Tak práveže ja si to chcem uľahčiť a nechcem dávať 20€ za niečo zbytočné keď to môžem riešiť aj inak. Asi si ale kúpim väčšiu termosku a tam dám teplú vodu a na cestách aj noci len nalejem teplej vody do flašky nasypem mliečko a zamixujem a mám hotovo. A myslíte že stačí ak dám vodu do kanvice a nechať potom len vychladnúť na teplejšiu a takú naliat do termosky?

simonkabianka
autor
1. aug 2016

@lulu2014 ja som kojila a to je väčšia otrava si myslím keď chce dieťa byť furt na prse ani sa nevyspíte a potom máte pocit že máte málo mlieka alebo že nie je dobré keď ho z toho duje keď vidíte svoje vydudlané bradavky a tá bolesť a keď kojíte na verejnosti tie pohľady ľudí by som zniesla ale na SR je toľko úchylakov čo čaká kedy vytasíte prso..... Za mna osobne je lepšia fľaška kým sa mi dalo tak som odsávala teraz sa mi už nič nedá tak máme nutrilon a sme spokojný

lulu2014
1. aug 2016

@simonkabianka áno fungovala som tak pri oboch deťoch. Voda je prevarená a nemusí ísť do termosky horúca....podľa toho na ako dlho má vydržať...dobrá termoska aj do rána a to nemusí byť horúca. Ale čím je vody v termoske menej tým rýchlejšie chladne. Ja som používala iba sklenené vnútro a maxi spokojnosť. Určite vás napadne rozbitie...jasné že som pri každej "zrušila" 2-3 termosky. Ale plechovú som nechcela. Aj fľaše na mlieko som mala sklo. Držím palce. 😉

lulu2014
1. aug 2016

@simonkabianka a kojenie?! ja nikoho neodsudzujem ... ja píšem len za seba...mne to naozaj bolo ľúto že som nemala mlieko...ešte pri prvej ...si cuckala ale skôr ako cumel do 9 mesiacov...lebo to málinko jej nestačilo tak sme boli na Nutrilone.
Jasné že prežili obe....ale aj tak sa mi páči keď niekto môže kojiť. 🙂

adel222
1. aug 2016

vo flaske maj uz naliaty presny pomer studenej vody, ten dolej horucou z termosky a do toho supni nutrilon a pretrep.
termosku si smykaj kupit, maju ju vsade za par grosov, cena je uplne smiesna.
ja davam detom sedem dielov mlieka a maju radi v pomere 4,5 studenej + 2,5 horucej.
inac ja ti neodporucam mat flase mlieka termosky ci ohrievace v spalni, velmi lahko sa ti stane ze to porozlievas a zbytocne si roboty narobis a cely dom zobudis.

adel222
1. aug 2016

@simonkabianka gratulujem k babatku 💐 nech ste zdrave 😙

simonkabianka
autor
2. aug 2016

@lulu2014 ja som to zle nemyslela s tým kojením 😉 bolo to myslené skôr tak že vám to nemusí byť ľúto 😉 ja som tiež prišla o mliečko neodstavila som príroda to takto zariadila 😉
@adel222 ďakujem 😘
Kúpime si my dnes asi termisku 😁 ďakujem za rady dievčatá 😘

lulu2014
2. aug 2016

ved ani ja. vôbec nie v zlom ani voči vám ani nikomu. Každého osobná vec. Ja som tým len chcela povedať že to čo píšete by mi nevadilo...ale nedalo sa. Všetko je v pohodke. 🙂
Kamarátkina dcéra sa narodila takmer súčasne s našou...mlieka mala na rozdávanie...ale jej sa nechcelo kojiť ...že radšej fľaša...ale po krátkom čase zistila že koľko ju stojí UM tak sa chcela vrátiť ale malá už nechcela. Takže sme termoskovali spolu.
DRžím palce .. nech sa vám darí malinká nech spokojne rastie a robí radosť. /aj keď viem že budú aj starosti/ 😉 Takže ešte si užívajte krásne leto s bambulkou. 🙂 🙂 🙂

stevvvka
2. aug 2016

@simonkabianka
@maciatkolulu nemyslela praktizovat miesto propagovat?

maciatkolulu
2. aug 2016

@stevvvka podla mna myslela 😉

simonkabianka
autor
2. aug 2016

@lulu2014 to máte pravdu veru vo všetkom 😊 a ďakujem nápodobne aj vám 😉
@stevvvka
@maciatkolulu ááno myslela 😃

maminecka266
4. aug 2016

@simonkabianka ohrievac je ti zbytocne kupovat, ked to mozes vyriesit jednou termoskou 🙂

simonkabianka
autor
5. aug 2016

Nato som už prišla 😃