Dokedy ste dávali deťom Nutrilon?

mariangela
20. nov 2011

Ahojte mamičky..dokedy ste dávali deťom Nutrilon? Minule ma bola pozrieť kamoška, ktorá žije v Anglicku a povedala, že tie chemikálie nedávajú deťom ale jogurt smotanový rozriedený s vodou, ako náhradu Nutrilonu..čo na to poviete?

eeffka
21. nov 2011

ze jedno lepsie nez druhe ...., ak sa pytas konkretne na nutrilon, tak nikdy lebo mi strasne smrdel ale ine UM do roka, potom presla na obycajne kravske. ale nebola alergicka ani nic podobne, ale zasae su mamy co krmia deti iumelym do 3r co mi pride trosku sudne najma ak chodia dojasli a skolky a tam sa UM velmi nevedie...

len.petra
21. nov 2011

my sme pili nutrilon od roka do dva a pol, potom kravské plnotučné, ryžové a občas kozie mliečko. Ten smotanový jogurt riedený vodou si neviem predstaviť, to by som jej ho radšej dala rovno zjesť, načo riediť?

ikke
21. nov 2011

do 15,5 mesiaca, potom nechcel ani za nic.
tiez si myslim, ze jogurt moze rovno zjest a radsej zapit vodou, nez z toho vyrabat taketo gebuziny 😝 😅 no ale ak to dietatu tak chuti, moze byt aj jogurt zriedeny vodou. samozrejme pokial hovorime o dietati starsom nez nejakych 7-8 mesiacov 😉

stanislavao
21. nov 2011

moj syn ma 2 roky 2 mesiace a nutrilon pije, lebo si ho pyta, ma ho rad a myslim, ze su v nom latky, vitaminy, ktore telu neuskodia. plnotucne, ale nijake ine mi nevypije, tak neriesim. nezabije ma, ked mu dam nutrilon, ked si ho pyta. nic na tom nieje a nemyslim, ze je to gebuzina. potom by sa dalo o kazdej jednej potravine polemizovat, ze ci to je, alebo nieje gebuzina.

anibas
21. nov 2011

do 14 mesiacov 😉

nori21
21. nov 2011

Moja dcérka má 2 roky a mesiac, nutrilon jej dávam ráno a večer, veľmi jej to chutí, ak neodmietne budem jej dávať do 3 rokov.

sofia2008
21. nov 2011

ja davam malej Hami, ale chystam sa jej UM davat do 3 r., ten sajrajt, co sa dnes nazyva mliekom, jej v ziadnom pripade nedam 😠

katka1981
21. nov 2011

Planujem davat Nutrilon do 3 rokov. A riedeny smotanovy jogurt ako nahrada umeleho mlieka, to som este nepocula. Ked tak jogurt, ale nie riedeny.

mata222
21. nov 2011

nas v poslednom obdobi pije malo mliecka-nutrilon, deci vypije vecer a deci rano, neviem, ci nastalo to obdobie, ze ho zacina odmietat,aj povie,ze mu nechuti, alebo je to fenistil kv., ktore teraz uziva tyzden..no pockame po vysadeni, ale tiez uz zacinam mat dilemu,aku nahradu mu budem davat, ci kravske alebo len navysim mliecne vyrobky bez jogurov, tie uplne odmieta....ale planovali sme do 3 rokov, kym este nieco vypije, tak to nechame este tak..

evuliatko74
22. nov 2011

Riedit jogurt sa mi zda byt riadny nezmysel. To ho davaj radsej neriedeny, urcite to bude chutnejsie.

miska333
22. nov 2011

do 16m, potom sme presli na kravske plnotucne a jogurt sme podavali ako samotne jedlo na olovrant- nie riedeny

melanie2009
22. nov 2011

Ahoj ja som syncekovy davala Nutrilon do 6 mesiacov a potom ked zacal jest ine jedla presli sme na france lait.A od 1roka som mu zacala davat mliecko rajo plnotucne.

andrejka1974
22. nov 2011

ahoj tak kazde dieta je ine najstarsi syn bol kojeny do 15 mesiacov a potom presiel na normalne mlieko, dalsi syn ho mal do roka , dalsi syn ten ho prestal ked mal 2,5 roka a najmensia dcerka si ho pyta este teraz a ma 3 roky a 2 mesiace stale jej chuti tak jej ho davam normalne mlieko nechce jogurty tie papa tiez

cmulinko
22. nov 2011

ja davam UM do 18 mesiacov a potom prechadzam na plnotucne mlieko....ale my v Irsku mame kvalitne mlieko...ziadne krabicove zo 6 mesacnym datumom spotreby....to musi byt fakt zdrave a cerstve.

katka3012
22. nov 2011

My sme mali nutrilon do 6 mesiaca,potom sme ho zacali dako zle znasat,tak sme presli na bebu,a som s nou velmi spokojna.Na bebu nedam dopustit

anjelicek26
22. nov 2011

Max neje jogurty, takze pije este dost umeleho mliecka, urcite do dvoch rokov urcite, ak nie dlhsie. Do müsli rano mu davam na striedacku ryzove a sojove mlieko, rovnako do palaciniek, ryzoveho nakypu ci pudingu.

danulienka35
22. nov 2011

Chiara pije nutrilon od 6 mesiaca a velmi jej chuti urcite budeme davat pokial ho bude chciet ,nedam dopustit na nutrilon

bellie
22. nov 2011

Starsiemu synovi som davala nutrilon do dvoch rokov, potom sme postupne presli na kravske plnotucne mlieko, snazila som sa kupovat cerstve mlieko (ked sa dalo a prevarala som ho), ale vypil aj krabicove, samozrejme plnotucne. Mala bola kojena do 20 mesiacov, skusala som jej potom davat nutrilon, hami, sunar, ale nic nechcela, tak tiez som kupovala kravske a prevarala. Obaja mi piju mlieko dodnes 2x denne, chodime do automatu pre mlieko ked sa da, alebo ked sme v rakusku, tak kupujem mlieko tam.

anicka1981
22. nov 2011

podla ma je to blbost, lebo jogurt nemoze nahradit UM, moj je dokrmovany nutrilom asi posledne 3 mesiace a velmi mu chuti,,, teraz sme pridali aj kase, a ide sa za nimi zblaznit, moja kamaratka z anglicka, vravela, ze aj oni krmili svojeho nutrilonom, a ze je to najlepsie um,ktore maju aj tam( ja som zila v uk 7 rokov), skor mi pripada jogurt ako lacnejsia a nie velmi dobre nutricne vyvazena nahrada, -asi nemaju na mlieko,,,,, 😀

janka3a
23. nov 2011

My sme mali Nutrilon asi tyzden...bolo z toho viac problemov, ako osoho. Samy sme presli na Bebu...Bebu prestala mala pit, ked mala 6 a pol mesiaca...davala som jorurt - pribinacek, cosi na ten styl, alebo kase - tie take bud v mlieku alebo vo vode rieditelne, ale nimi som sa nezavdacila...Teraz mame 8 mesiacov a vyse mesiaca sme na mlieku - klasicke krabicove, no prevarane...ale len raz za den,a to len na noc....Tie susene mlieka, co su pre mimina, to je humus, ako povedala moja sesternia " beton"...nevjem, ako to tie deti mozu pit, ked my s malnzelom sme sa z toho...

sisinka8
12. mar 2012

ja som mojej malej davala nutrilon od narodenia az kym mala3roky! 😉 aspon do2rokov sa odporuca.

hori
12. mar 2012

do roka a pol... inak jogurt riedeny vodou je akurat tak na dobru sra.ku... ludia uz nevedia, co by zo strachu pred "chemikaliami" vymysleli!

dreamer4
12. mar 2012

moja sesternica zije v Bulharsku a tam sa detickam dava cca od tretieho mesiaca riedene byvolie mlieko, ale KYSLE....... pretoze sladke mlieko zatazuje organizmus (preto aj pediatri odporucaju pit od 3 rokov a dospelaci by ho pit nemali vobec). Po kyslom byvolom mlieku nemaju ani bolesti bruska, ani hnacky...proste ho znasaju. Takze na tom jogurte tiez nieco je.....lebo vlasne presiel tym ,,kvasom"....

katren
12. mar 2012

my sme pili UM do roka, potom kravske 😉

usiko
12. mar 2012

docca 10mesiacov,odvtedy pije acidko....

krtica11
12. mar 2012

my mame 17mesiacov a davame malemu rano nutrilon a večer kakao.Jogurty ma rad a davam mu ich ale určite nie riedene to sa mi zda chore 😒

raichel
12. mar 2012

Ja som pri dcerke davala do pol roka Nutrilon,nemali sme s tym problem,syncek zas je uplny opak,nutrilon mu nedobre robil,nakolko uz som pomaly prestala kojit tak ako 4mesacnemu zacala som zacala davat plnotucne mlieko a teraz mi obaja piju plnotucne mlieko....

severankasr
12. mar 2012

30 mesiacov mame, a stale davam, kravske nechce.

argyro
12. mar 2012

Teraz /má 10 mesiacov/ postupne prechádzame na ryžové/ovsené/mandľové mlieko, do roka chceme s Nutrilonom skončiť úplne.

m.i.r.i
12. mar 2012

nie prave Nutrilon ale ine UM davame nadalej, syn ma 2 roky a 1 mesiac..chceme davat do tych 3 rokov, pripadne sa uvidi ako to dopadne ked nastupi do skolky v septembri..zatial mu chuti a kravske mu davat urcite nebudem, kedze tej zafarbenej vode v obchode vobec neverim a vlastnu kravu zial nemam...