Ktoré mlieko je najlepšie?

gabrielatomino
9. jún 2012

lebo ja kojím moju princeznu, lenže asi mam slabe mliečko, pretože sa každu hodinu, dve budi na to že je hladna :( a chcem jej skusiť dať umele mlieko , len neviem ake je najlepšie....

majjjka24
9. jún 2012

to máš ešte dobre, môj drobec, ked bol taky malinký, papával aj každú polhodinu 😀 určite nemáš slabé mliečko a nezavádzaj UM lebo prídeš o to svoje 😉 skús jej nechať jeden prsník dlhšie, aby vypila aj zadné mliečko, bohatšie na tuky... ja som mala dosť laktačných kríz, ale vydržala som až do 9 mesiaca.. skus sa skontaktovat s nejakou laktacnou poradk....

stastnamamulka
9. jún 2012

Slabe mliecko neexistuje 😉 no ak si sa uz rozhodla pre UM...Matejkovi hned sadol Nutrilon,tak ho pije dodnes 🙂

sampo
9. jún 2012

neviem, kto ti povedal, ze mas slabe mliecko.. skor mozno zlu techniku..Ak ti mozem poradit, zabudni na umele mlieko a radsej sa obrat na laktacnu poradkynu. Ak je hladna, tak jej mozes dat castejsie, no a co 😉 hlavne nepocuvaj reci o slabom mlieku!!!

ludik3
9. jún 2012

Ja by som ešte nedávala UM. Neexistuje slabé materské mlieko, len ako píše majjjka24, nechaj vypiť aj zadné mliečko. Držím palce a vydrž, pre detičky nie je nič lepšie ako mamkine mliečko 😉

marikac
9. jún 2012

mne sa budila po 45 min. ☹ po mesiaci som skusila Nutrilon-zapekalo ju strasne. Vydrzala som kojit do 7 mesiacov , po 3 mesiacoch sme zmenili nutrilon na HAMI- jednoznacne nam sadol- a pije ho doteraz.

xenicka13
9. jún 2012

skus vydrzat mas par dnove babo a je normalne ze papa kazdu hodinu ved ma zaludocek ako dvoj eurova minca a tvoje mlieko je lahko stravitelne, nepokaz si to tym ze zacnes dokrmovat bud vdacna ze mas mlieko a babo papa z prsnika 🙂

kokorunecka
9. jún 2012

Ženy, ona sa pýta, ktoré UM je dobré podľa skúseností, nehľadá rady ohľadom dojčenia.
My máme France lait a malej veľmi chutí.

tetapetra
9. jún 2012

ja davam aj kazdu hodinu 😀 a to aj v noci. Najprv potiahne 2hodinky a potom ideme kazdu hodinu. Urcite nestriedaj prsniky a nechaj, nech ti ho cely vytaha. Verim, ze ta to unavuje lebo aj mna 😉

igiana
9. jún 2012

ahoj, to je uplne normalne u kojenych deti, to za komunizmu tlacili mamickam do hlavy, ze kojit kazde 3 hodiny a moja mama nas nechala revat od hladu a cakala kedy budu tie 3 hodiny od posledneho kojenia, a tak prisla o mlieko a dostala zapal prsnika.
Moja prva dcerka jedla kazdu hodinu a pol a tiez som si myslela, ze mam malo mlieka, ale ked som videla aky je tucniak, tak som si to prestala mysliet a neriesila som. Ked ju nakojis a je spokojna, tak nic neries. Ak velmi chces zvysit tvorbu, mne laktacna poradkyna poradila senovku v nejakych kapsuliach. Ked kojis, je dobre prisata, ma v pusinke dvorec aj bradavku?

votaress
9. jún 2012

ja som mojho cez den kojila tiez kazdu hodinu a vecer a v noci kazde dve a po mesiaci , mesiaci a pol sa to zacalo ustalovat, potrebuje citiit tvjou blizkost - ked chces pre dieta to najlepsie tak to vydrz!

karamel
9. jún 2012

Mojmu malemu Nutrilon strasne smrdel, tak sme presli na Hami a pil ho do dva a pol roka🙂 Ked chces babo dobre zasytit, kupuj Bebu🙂

rainee
9. jún 2012

My sme vyskusali Nutrilon, Sunar a nakoniec sme skoncili pri Babylove, to sa mi zda najlepsie 🙂

klincek
9. jún 2012

nam sa osvedcil sunar, nie nutradefense, ale ten klasicky.

maranat
9. jún 2012

no predsa materske 🙂

solinkarka
9. jún 2012

pili sme HAMI a teraz sme presli na BEBU

sasena033
9. jún 2012

urcite ak mas mlieko neries UM pockaj alebo napis kockam do tejto temy urcite ti poradia... https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/ tvorba mleka sa prisposobi potrebam malej ,ked zacnes prikrmoat moze sa ti znizit tvorba mne mali tiez papala kazdu hodinu je to normalne 🙂 ja som mala krizu zacala som prikrmoata naucila sa na flasku takze cez den odsavam a v noci sa pekne kojime .... maleho som vobe nekojila davala som nutrilon tak teraz sa snazim vydrzat co najdlhsie na MM

shira_
9. jún 2012

jednoznačne materské.. materské mlieko je namieru vytvorené pre tvoje bábätko. slabé mlieko je mýtus. viac ako z 80% je tvorené vodou, a tak to má byť. je zložené presne tak, ako to tvoje dieťa potrebuje. všetko ostatné mlieko je iba horšie. nešpekuluj, ak si nie si istá, obráť sa radšej na laktačnú poradňu alebo na http://forum.dojcenie.eu/portal.php každým príkrmom um dávaš svojmu telu signál, že nepotrebuje tvoriť viac mm- budeš prikrmovať stále častejšie a dojčiť stále menej. nepozeraj na hodinky, často prikladaj, nepoužívaj cumlík, stláčaj prsník aby sa bábätku ľahšie pilo, sleduj množstvo pocikaných plienok, neprevažuj pred a po dojčení.. bolo by dobré posúdiť aj spôsob prisalia, či je správny...

hajanka
9. jún 2012

@gabrielatomino je uplne normalne ze ju krmis kazde dva hodiny, dokonca sa odporuca prikladat aj castejsie, urcite mas mliecka tolko kolko jej treba, to ze papa kazde dva hodky neznamena, ze ho mas malo 😉 takze ju pekne dalej koj na poziadanie 🙂 a v tomto teple a horku duplom, lebo mlieckom nielen nakrmis, ale aj uhasis smad 😉

asfodelka
9. jún 2012

ja by som pockala s tym umelym mliekom do prvej poradne. ak Ti mala nebude priberat tak az vtedy skus. moj maly bol stale nacicnuty kazdu chvilu, cical aj polhodinu a o hodinu zas. a krasne priberal. ja som pocula dobru radu... vsetko co moze urobit niekto iny nech Ta netrapi a zrazu mas kopu casu na kojenie. drzim palce.

li_la
9. jún 2012

Taktiež by som poradila, aby si ešte dojčila a radšej UM nedávala. Daj jeden prsník, nech si vytiahne všetko, aj zadné mliečko, to je sýtejšie. Ak ma malinká len týždeň, ešte to časté budenie nemusí byť spôsobené tým, že je hladná. Malinké bábätká sa budia častejšie, ale postupne vydržia spinkať dlhšie...

Ak by sa to ale nemenilo, potom by som ti už poradila skúsiť dať radšej UM, ako sa úplne vyšťaviť a zničiť. Niektoré radia len kojiť a kojiť a kojiť a potom od vyčerpania by žena asi mohla padnúť na hubu... Prvé umelé mliečko, ktoré som synovi dávala bol Nutrilon. To by som ti odporučila ja. Keď bol starší, 6m, prešli sme na Hami.

malinkaaninka
9. jún 2012

nerob to.ak ju raz začneš dokrmovať,neprestaneš..ak si pýta často,daj jej často.časom sa intervaly predlžia.ja viem aké to je zo začiatku,pomaly nič iné nerobíš len kojíš a prebaluješ.vydrž.materské je najlepšie.

hori
9. jún 2012

Ked som skoncila s kojenim, tak sme presli na Nutrilon a vyhovuje, ine mliecko som preto ani neskusala, aj ked si myslim, ze mozno by nam sadlo hocijake... podstatou je, ze ked uz raz nieco vyskusas, tak nemenit znacku prilis casto, len ked by boli s tym mliecom ozaj problemy, ze zapeka, koliky a pod.

gabuska36
9. jún 2012

doktorka byy ti povedala,že slabe mlieko neexistuje....ja som svojho syna kojila tiež každu hodinu...a postupne sa to predlžovalo...takže umele by som určite nedala...ked zisti ako rychlo umele mliečko tečie a nemusí sa tak namáhať prestane ti chcieť cicu.....ale rozhodnutie je na tebe...nesmieme sa však hned vzdavať pri deťoch a robiť na nich pokusy s jedením,lebo neskôr sa to prejaví...treba len trpezlivosť...

amulienka
9. jún 2012

@gabrielatomino nemas slabe mliecko, prvy mesiac je to peklo, vydrz to! 🙂

sissika
9. jún 2012

my máme Humannu a veľmi chutí, nemenila by som ...

salma22
9. jún 2012

skus to konzultovat s pediatrickou....povie ti co vsetko je dobre papat aby si mliecko mala co najlepsie ...a na tvoju otazku moja odpoved je materske mliecko je najlepsie ..ak jej budes davat umele mliecko skor zacnes zavadzat normalnu stravu malej ak mas moznost kojit to je dobre ved zatial ma len tyzden niektore deticky sa budia castejsie na papanie uvidis ked bude mat o par tyzdnov viac..potom by som to riesila s pediatrickou urcite

lenka311
9. jún 2012

Tvoje - materské...!!!
Vydrž to prvej poradne - tam Ti povie doktorka ako priberá. Podľa toho sa zariaď... Je XY vecí ktoré dieťatku po narodení vadia a nie je správne hneď siahať po UM... lebo svoje stratíš... Fakt vydrž, oplatí sa to!!! 😉 😉

fialkaa
9. jún 2012

slabe mlieko neexstuje. koj, kolko si mala pyta.

nibiru
9. jún 2012

presne kojit na požiadanie ja som kojila kazdu 1,5h.nevieš či pije od smadu-hladu materske je lahko stravitelne a preto jej dobre trávy ano um ti bude lepsie spat lebo je tahšie stravitelne a telo bude vyčerpane travenim je x dovodou prečo dieta plače nemusi bit hned hladne ma silny saci reflex takže sat bude stale je to uplne normalne možno ta len potrebuje citit,nosit sa,ukludnit sa um sa ma zavadzat až vtedy ked nebude priberat na vahe nie preto že dieta plače každu hodinu každy lekar ti povie kojit na požiadanie ono sa to upavi zosilnie a vytiahne si viac mlieka tym padom sa budu intervali predlžovat a každopadne by si sa mala najprv poradit najprv s pediatrom či je to nutne.ako pysali baby slabe mlieko neexistuje zbytočnym dokrmovanim um ho casom stratiš uplne.