Umele mlieko a rodič alergik. Poradíte?

simonka3
6. jún 2014

Chcem sa opytat na co konkretne musí byt rodič alergik ? Aby sa dávalo HA mlieko.Na niektore potraviny alebo s tym suvisi aj alergia na pel,trávu a pod.A treba davat HA mlieko ?a ktore odporucate?

nikolet_89
6. jún 2014

ahoj nasa dcerka pila Nutrilon HA, ja aj muz sme alergici no pila ho preto, ze to bolo jedinne mlieko ktore ju nezapekalo, a alergiu ma dcerka tiez...ak chces davat dietatu toto mlieko a sedi mu nemusis ho kupovat iba na predpis: http://www.pilulka24.sk/vyhladavanie?term=Nutri...
no vyde lacnejsie na predpis, ale treba mat potvrdenie od Alergologa jedneho z rodicov, ze dieta ma predispoziciu na alergiu aby to bolo mozne, aspon u nasej dr to tak bolo...

lorela
6. jún 2014

Ak je čo i len jeden rodič alergik (a áno, počíta sa aj senná nádcha), tak je veľká pravdepodobnosť, že bude aj dieťatko. Pediater odporučí HA mlieko (u nás veľká spokojnosť s Nutrilon HA). Pól roka ti ho bude preplácať poisťovňa (alebo časť).

bahira1962012
6. jún 2014

ja mám žihlavku a moje deti dve nemaju a čakám tretie a dufam, že tiež bude v poriadku 🙂 pila malička Nutrilon HA 🙂 lebo jej sedelo a chutilo najlepšie 🙂

hrabovec
6. jún 2014

moj muz je tiez alergik a my nepijeme HA lebo malemu nerobilo dobre a ked ma pravdu povedat ani mne nechutilo....podla mna to je jedno ci pije HA alebo nie.ked ma mat raz alergiu tak ju bude mat tak ci tak

uhnakova
6. jún 2014

My sme obaja s muzom alergicki na pele, maly pil obycajne dojcenske mlieko, ale v bio kvalite. Najprv sme skusali Nutrilon HA, ale strasne ho zapekalo, tak sme presli na obycajne Hipp bio combiotic 🙂. Zatial je maly v pohode, ziadne alergie, ale ktovie, mozno sa prejavia neskor, aj ked dufam, ze ho to obide 🙂. Doteraz mal len dvakrat hnacky a raz nadchu.

zita19
6. jún 2014

Tazko odporucat, ktore mlieko. Kazdemu babu sedi to jeho. Niekedy treba dlhos kusat. Inac na HA mlieko si pytaj recept od pediatra. Poistovna ciastocne preplaca HA mlieka pre deticky, ktore maju v rodinnej anamneze alergie. Niektori pediatri daju recept bez problemov, niektori potrebuju potvrdenie od alergologa.

ajkadi
6. jún 2014

Ahojky ja som alerik klasika tráva púpava pleseň prach a náš drobec papa sunar bez problémov najprv sme skúšali nutrilon ale nevedel sa po ňom vykakať a mal vyrážky na líčkach.Podľa mňa si musíš sama odskúšať čo je pre malé najlepšie aj lekári iba testujú tiež nevedia čo je konkrétne pre tvoje dieťa dobré.Mohla by som využiť trošku túto tému?Začala som brať tabletky na alergiu pretože sa mi slabučko nalievali prsia len jeden prsník jeden krát denne tak som sa rozhodla vykašlať na kojenie a aj malý je omnoho spokojnejší lebo je dobre napapaný zo sunaru.Ale teraz neviem ako ďalej čo robiť aby mi odišlo mlieko úplne?aby sa mi nenarobili nejaké hrudky alebo niečo??? 😖