Kurz nemčiny SIV

26. sep 2023

Ahojte, mate niekto nejake realne skusenosti so SIV (slovensky institut vzdelavania)? Ideme byvat do Rakuska, manzel vie nemecky priemerne, bude zaneprazdneny v praci, ja budem na materskej od decembra tak by som sa chcela za tie 3 roky naucit nemecky. Moja uroven je uplne zakladna, skusala som duolingo ale nic mi to moc nedalo zatial.. Myslite ze je sanca sa naucit za 3 roky cez tuto firmu aby som normalne vedela komunikovat?
Dakujem krasnee

rebrambora
26. sep 2023

Ak budete byvat v AT, tak sa prihlas na AMS, dostanes kurzy zadarmo.

autor
26. sep 2023

@rebrambora a to funguje ako? normalne zo sloveciny do nemciny ma budu ucit?

rebrambora
26. sep 2023

Nie, po nemecky.
Daj si do Googlu AMS podla toho kde budete byvat a informuj sa.
Budes v skupinke s rovnakymi pristahovalcami ako ty a budete sa v nemcine ucit po nemecky. Ovela rychlejsie sa naucis ako za 3 roky.

autor
26. sep 2023

@rebrambora a to ako mam rozumiet z nemciny do nemciny ked mam uplne zaklady, ze ani jednu vetu neviem povedat🤣

bluka2
26. sep 2023

Oni majú skúsenosti s ľuďmi, ktorí nevedia po nemecky ani slovo - neboj sa

mamelka
26. sep 2023

Prídeš domov po kurze, a slovíčka ktoré nerozumieš si budeš prekladať 😉 Ver,ze je to to najlepšie. Ja som síce hupla do školy s nemčinou,,dobry deň, mám sa dobre,, a par čistiacich prostriedkov som vedela. Škola ma vycvicila. Cestovala som do školy a práce, zo školy a z práce a hľadala som slovíčka, písala si ceruzkou co znamenajú. Ráno od 4:30 pri knihách, prišla som z práce a zas do polnoci. Jedine takto. Plus rozprávať sa na kurze.

autor
26. sep 2023

@bluka2 teraz citam, ze to je vlastne urad prace a je velmi tazke ziskat kurz na materskej, pretoze maju vela ludi a chcu takych co sa pojdu hned zamestnat a ja budem na tej materskej

autor
26. sep 2023

a hlavne ak tam treba chodit osobne , mne dieta nema kto postrazit, potrebujem kurz online

bluka2
26. sep 2023

Ja som sa učila v sprachenzetrum der uni Wien.. majú aj online kurzy. Ešte aj po 10 rokoch spomínam na to ako na super kurz: https://sprachenzentrum.univie.ac.at/de/deutsch...

bluka2
26. sep 2023

Chodila som aj do Goethe inštitútu v Bratislave a fakt sa mi to zdalo o dosť efektívnejšie sa to učiť rovno s Rakusanmi

marcellka32
26. sep 2023

Mám OSD v rakuskom inštitúte v Ba ..
Učitelia sú rakúšania

evkamotka
27. sep 2023

Ja som chodila na siv na nemcinu a bol to bezny nemecky kurz, vlastne ako v skole len bez znamok. Nebolo to zle, no druhy raz by som isla inde na kurz

autor
27. sep 2023

@evkamotka a naucil vas ten kurz ci je to zbytocne si platit?

evkamotka
28. sep 2023

Nie je to zbytocne a urcite sa aj naucis. Ale ja osobne by som isla druhy raz na kurz, ktory nie je taky silne skolsky ale viac kurzovy...citaju sa zaujimavejsie clanky, nejake aktivity a tak. Proste by to bolo zivsie

katarinka289
28. sep 2023

Úplne normálne.Ja som sa tiež naučila nemecky v Nemecku v škole.Nikto tam slovensky nerozpraval. A tiež som nerozumela ani to,keď sa ma spýtali Wie geht es dir? Po 1,5 roku som urobila B2 na Goetheho Institute v Hamburgu