Neustály tlak v podbrušku

gabrielapatrik
20. nov 2012

Ahojte mamičky a budúce mamičky...
Znova by som Vás chcela poprosiť o radu, zas som tu s tým istým problémom ☹ ... Neviem si dať rady... ☹ Nemyslite si, že som nejaké psycho, ale cítim sa pomaly tak...
Takže ako som už v predchádzajúcich diskusiách spomínala, som tehotná, lekárka predpokladá - 6 pozitívnych testov, HCG 412 (v pondelok)... Je to začínajúce sa tehotenstvo...
Mám neustále bolesti v podbrušku, necítim sa ako pred menzesom,a ni kŕčovitá bolesť to nie je, ale cítim veľký tlak v celom podbrušku... Je pravda, že ma občas "zašivorí" ako pred menzesom, ale to som mala aj pri synovi...
Bojím sa, mimo maternicového tehu, alebo potratu ☹ ☹ ☹ ☹ , som s toho nešťastná a na nervy...

Nemáte niekto skúsenosti podobného rázu? Ďakujem veľmi pekne za každý komentár... Prajem Vám všetkým pekný večer...

carmen23
21. nov 2012

Ahoj, sice ja este tehu nemam potvrdene, aj mensie krvacanie som mala na 25.DC, ale mam vsetky priznaky tehu. No neviem, ci sa na to mozem spoliehat. Test by som chcela spravit az v piatok. Od nedele ma tiez pobolieva v podbrusku, no dnes neskutocne. Presne ako pises, tlak v celom podbrusku. Ale ja to pocitujem skor tak, ako ked mam prve dni kramy, take krcovite. No uvidime, ale podla mna to mas z toho, ze sa ti roztahuje maternica. Nestresuj sa a tes sa, ze tehu mas potvrdene, ja este nemam a stale dufam 🙂 Prajem ti pekny den

danusa21
24. nov 2012

Ahojte,ja tiez este nepotvrdena. Cakam, ci o par dni MS dojde alebo nie. Takze testujem najskor v piatok. Uz jedno dieta mam. Tehotenske priznaky: tlak,v podbrusku presne taky, ako opisuje Gabrielapatrik, mam uz 5. den, inak nechuti kava, sem tam zavrat. Neviem sa dockat testu. Pri prvom som mala take tlaky v podbrusku az niekedy v 3. mesiaci. Ale urcite by som sa tych tlakov nebala. To sa Len maternica pripravuje.

cora41
25. nov 2012

@gabrielapatrik ahoj moja, tak ja mam zatial pozitivny krvny test, na 13 den po ET s 3 dnovou kulitvaciou som mala 340 a mam presne rovnake bolesti ako ty a presne sa toho bojim. Ja to mam uz od prveho dna vkladu a je to najhorsie v noci, cez den sa to nejako ukludni. Na druhej strane ked to niekedy cez den prestane, tak sa bojim, ze je koniec... Zajtra mam posledny kontrolny treti krvny test a mam strach. Ale nepomozeme si, ver, ze ked to takto boli, tak ta maternica sa namaha a pripravuje a to je pozitivne 🙂

gabrielapatrik
autor
25. nov 2012

@cora41 Budem na Teba myslieť, dúfam, že všetko bude tak ako má a dobre všetko dopadne ako u teba tak aj u mňa.. Ja budem vedieť viac v piatok, nemôžem sa dočkať a zároveň sa obávam... Sestrička vravela, že boelsti sú úplne prirodzené, daj vedieť ako si dopadla... 😉 😉 😉

cora41
25. nov 2012

@gabrielapatrik no zajtra budem mudrejsia 🙂 a ty v piatok uz ides na UTZ na srdiecko? alebo este len na HCG kontrolu?

gabrielapatrik
autor
25. nov 2012

Na ultrazvuk, ale pochybujem, že by už bolo vidieť srdiečko, či? Lekárka predpokladá 6 tt.... Ale podľa mňa je to 3tt, max. 4tt. zmenila som lekárku,t ak idem na celkové vyšetrenie. Mala som ísť v utorok, ale povedala, že by sme skôr ublížili bábätku vyšetrením... Uvidíme... Po rozhovore zo sestričkou som dosť kľudnejšia. Bolesti doma v celku ustúpili, ale ako som v robote, celý deń, ako aj dnes a včera, zas ich pociťujem...

cora41
26. nov 2012

@gabrielapatrik ahoj 🙂 Srdiecko podla literatury by malo byt vidno uz v piatom tyzdni, ale ked pojdes 6TT, tak to urcite a skor nema zmysel robit ziadne UTZ, babatku sa to moc nepaci..🙂

Ja dnes HCG 1700 na 16 den po ET, takze uplne skvela sprava a vyzera to po 3 krvnych testoch, ze som TEHULKA🙂 velmi sa tesim a bojim, ale nejako to zvladnem... Ja mam bolesti najviac v noci, cez den v robote je to lepsie.. V ktorom si tyzdni? pa

gabrielapatrik
autor
29. nov 2012

@cora41 No super, teším sa a gratulujem k tehotenstvu 🙂...
No ja som približne v 5 - 6 týždni... Nevieme 🙂, zajtra mám sono... No bojím sa, pretože to bruško ma posledné dva dni bolelo moc a tak ma pichalo v šuške, že mi až zle zostalo... Nie je to normálne, zas som v štádiu pochmúrnosti a negatívnych myšlienok... Pomaly prestávam veriť, že to bude dobré... Toto som pri synovi vôbec nemala ☹ ... A duplom nie tak intenzívne :(... Som s toho nešťastná...

cora41
29. nov 2012

@gabrielapatrik moja, nepanikar, ja mam presne to iste, mna brusko boli denne od ET a predvcerom ma tiez tak pichalo a tlacilo, ze som sa zlakla. Uz je to ale prec a aj pochmurne myslienky. Ja som dnes zacala 5 tyzden, takze akurat mi tyzden meska mrcha, no uvidime. Tiez ma to zvadza ist na UTZ skor, ale nic tam neuvidim, takze chcem ist az o tyzden v pondelok, to by som mala byt v 6 tyzdni a 4 dnoch, tak sa budem modlit, nech je tam aj gestacny vacok a aj plod...
Zajtra uz budes mat vysledok a bude to fajn, uvidis. Kazde tehotenstvo je ine a vobec nevadi, ze to mas po prvy krat🙂 neboj nic, vsetko bude fajn 🙂

gabrielapatrik
autor
29. nov 2012

@cora41 Je mi do plaču, sestrička ma upokojila, aj myšlienky aj stav bol lepší a teraz som od utorka nevstala s postele, pre bolesti. Až dnes, a to musím byť do večera v práci... Prestávam veriť tomu, že to bude v poriadku, chcem si myslieť opak a byť pozitívne naladená, no nejde to... Ja som mala mať menzes 16. 11. takže neviem úplne presne v koľkátom týždni som...

mahulenka87
29. nov 2012

ja by som mala byť podľa mrchy 5tt+3d, zatiaľ som u Dr.nabola, ale tiež mám príznaky ako ty. Čítala som to u veľa báb 🙂 Takže myslím že je to ok 😉

cora41
29. nov 2012

@gabrielapatrik moja, tak az take bolesti nemam, ale kazde telo reaguje inac... V ktorom si tyzdni sa rata od posledneho menzesu, ktory si naozaj dostala. Od prveho dna menzesu sa rata prvy den tehotenstva, takze si to mozes vyratat. Do zajtra uz tak ci tak nic nezmenis a mozno ak ti nie je dobre, by bolo lepsie ostat doma... co ty na to?

gabrielapatrik
autor
29. nov 2012

@cora41 Viem, ale nemala som iné východisko, nemal kto byť za mňa v robote, ale asi pôjdem po obede dom... Už mám sprosté myšlienky, prečo ja? Prečo nemôžem mať normálne tehotenstvo... Nemám už nervy...

cora41
29. nov 2012

@gabrielapatrik moja, v ktorom si teda tyzdni? mozno iba Tvoje telo sa pripravuje na nieco super a kazdy to vnima inac...

gabrielapatrik
autor
29. nov 2012

Ďdakujem za podporu, ale nevidím tom na šťastný koniec... Mala by som byť teda 5+4tt

cora41
29. nov 2012

@gabrielapatrik este nic nevzdavaj , vobec nic nie je stratene! ani zajtra na UTZ nebude moc vidno.. Gestacny vacok by mal, ale plod mozno az trochu neskor, tak sa prosim Ta ukludni a uvidis, co zajtra, len klud, lahni si, aj ked si pustis blaznive telenovely, tak ti rychlejsie ubehne cas..

gabrielapatrik
autor
29. nov 2012

@cora41 Myslela som, že už budem vidieť čo to a hlavne bábätko, no škoda :(...

nela82
29. nov 2012

@gabrielapatrik momentalne riesim nieco podobne...Nam sa stala taka mensia "nehoda" dalsie babo sme uz neplanovali-mame 2 deticky.
Deti boli planovane,cize aj ked som 2-nasobnou maminou ani len netusim kedy mam plodne dni..atd-tie skratky-tak tym tiez vobec nerozumiem 😕 😅
Mna velmi zaujima ci mozem byt tehotna,ked sa nam to "stalo" asi tak akolo 20 oktobra..presne neviem..o necele 2 tyzdne som mala dostat M-dostala som,no trvala iba 3 dni-so vsetkym.No uz aj to sa mi viac-krat stalo...
Minuly tyzden mi bolo 3 dni nevolno.Zvracat som nezvracala no citila som sa naozaj zle.Postupne sa pridali tlaky v podbrusku..V piatok mi to nedalo utekala som si kupit test.Urobila som si 2 a vysledok negativny.Dnes takmer po tyzdni som skusila dalsi-zase negativny...Somz toho blazon-mam obavy...Nevolnosti nie su,no tie tlaky v podbrusku citim stale.Momentalne ocakavam M,mala by dojst okolo utorka...
Mozem byt aj napriek tomu vsetkemu tehotna??Neukazal by test po dlhsej dobe pozitivny vysledok??
Som z toho mimo....velmi sa obavam,kedze moje dva tehotenstva boli hrozne ☹ Dalsie babo sme naplanovali 😒

Inak,ak ti mozem poradit,ja som pri druhom skoncila asi v 6-7 tyzdni v nemocnici pre spinenie..a tam ma neskutocne bolelo brusko.No bolo mi povedane,ze je to uplne normalne..maternica sa roztahuje-pokial nespinic,nekrvacas-nemusis sa obavat 😉

nela82
29. nov 2012

@gabrielapatrik inak-dnes som si robila dalsi test-a tiez negativny

gabrielapatrik
autor
29. nov 2012

@nela82 Nela mám taký pocit silný, že nie si tehotná... Keď už ani jeden test neukázal ani trocha druhú čiarku, myslím si, že sú oprávnene negatívne...
Ďakujem za podporu, ale aby ma non stop brucho bolelo, to sa mi nezdá...

nela82
29. nov 2012

@gabrielapatrik tak v mojom pripade by som bola len rada,keby to tak aj bolo.
Pokial uz mas potvrdene tehotenstvo..a nespinis,naozaj sa nemusis obavat.Skus ist na PN-pokial sa obavas.Bud v kludovom rezime...viac oddychuj ak sa da.
K potratu nedojde pokial nekvacas a nespinis.Moje druhe tehotenstvo bolo velmi,velmi zle a uz by som si to nechcela zopakovat...Stale nieco hrozilo...no nastastie sme to dotiahli do 38 tt len tak-tak..Cele som ho prelezala-ci uz doma,alebo v nemocnici,na striedacku ☹
Drzim prsty

gabrielapatrik
autor
29. nov 2012

@nela82 Fúúúha, tak to si neviem ani predstaviť, keďže mám doma škôlkára... Cítim sa akoby som bola tehotná po prvý krát, zháňam informácie, dumám... Mám strach s mimo maternicového tehotenstva, keďže bolesti neprestávajú.. Som na nervy, o prvé bábenko som prišla a nechcem to už prežiť...

nela82
29. nov 2012

@gabrielapatrik tak presne taketo pocity prezivam ja teraz ☹ Hoci ocakavam iny vysledok ☹
Ja mam doma 9-rocneho skolaka-dyslektika,s ktorym sa treba denno-denne ucit...a k tomu maleho 2,5 rocneho anjelika ☹ Neprezila by som to odlucenie 😢 A u nas v nemocnici su navstevy na izby zakazane-cize bez navstev 🤐

Nesmies mysliet len na to zle..mysli pozitivne a uvidis,ze bude vsetko ok.

gabrielapatrik
autor
29. nov 2012

@nela82 Snažila som sa do predvčera pokiaľ som nemala kŕče až vo vnútri... Nezdá sa mi to, moje okolie stále vraví,ale no všetko bude ok, ale mňa to už nebaví počúvať, cítim to inak...
Jedine môj šéf uznal, že to nemôže byť v poriadku, keď ma v prvých týždňoch tehotenstva stále brucho bolí...

nela82
29. nov 2012

@gabrielapatrik tak pokial to je az taketo-utekaj na pohotovost.Tam ta vysetria a budes vediet na com si.Vies,ono to je tazko takto posudzovat..

gabrielapatrik
autor
29. nov 2012

@nela82 Viem, viem, ale veď nie sú to zas neznesiteľné bolesti. A tá naša gynekologická pohotovosť, ďakujem pekne... Keď som potratila prvý krát, prišla som tam s plačom a s materskou knižkou v ruke o 16:00 a začala po mne sestrička kričať, či som nemohla ísť obvodnej a lekár na mňa vrčal čo hučím kvôli pár bunkám... Ďakujem, už nikdy viac..
Zajtra mám sono u novej lekárky, tak uvidím, mám strach...

nela82
29. nov 2012

@gabrielapatrik v ktorom tt si potratila?

gabrielapatrik
autor
29. nov 2012

@nela82 6tt

cora41
30. nov 2012

@gabrielapatrik ahoj, no ako si dnes dopadla? Nieco nove? Myslela som na Teba 🙂

gabrielapatrik
autor
30. nov 2012

@cora41 Jéé, ahojky, ďakujem, že si na mňa myslela... No bola som na Sone, bábätko som síce nevidela, ale bolo tam všetko čo tam má byť počas tehotnosti, tak už mám aj tehot. knižku... Na vaječníku som mala niečo, hmm už neviem čo, nič vážne, že s toho ma môže bolieť brucho a mám Mikózu, tak mám čípky... Super 😠 Už sa len modlím, aby to bruško prestalo bolieť.. Neposlušné, kedy to už prejde, veď 14 dní v kuse, je dosť...
A Ty čo ako???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre