Alergia na BKM

8. jún 2022

Ahojte dievcata, ako sa vam pri detoch prejavila alergia na bielkovinu kravskeho mlieka? Maly ma 6m, je plne kojeny (asi tyzden pomaly zaciname s prikrmami), problem je ale, ze mi uz asi mesiac hnackuje… ja osobne konzumujem trosku viac mliecnych vyrobkov, ale nie nejako dramaticky, inak sa nic nemenilo…. Myslite, ze to moze byt alergia? Pediatricka to vie, mame tento tyzden poradnu, vraj si to prejdema, ale rada by som vedela aj vase skusenosti, dakujem

kacena4
8. jún 2022

bkm aj krce, hnacka len po poziti normalneho mlieka pri jogurtoch moc nie. vysev po tele

limetka69
8. jún 2022

Moj maly mal problem s abkm do dvoch rokov. Potom to preslo.

autor
8. jún 2022

@limetka69 a kedy sa vam to prosim orejavilo? Je normalne, ze 5 mesiacov bol ok a potom hnacky?

oblecenie99
8. jún 2022

UM prestal piť zo dňa na deň po prvom roku, obyčajné odmietal stále, kyslomliečne výrobky a syry mu ale chutili, stolicu nikdy nemal poriadnu, ale takú riedku, bol slabý jedák a celkovo nechcel nič jesť, a definitívne sme to zistili okolo jeho dvoch rokov z krvných testov, kedy začal chodiť do kolektívu, dostal nejakú virózu a nie a nie sa jej zbaviť - on nebol často chorý, ale stále chorý - teda "chorý", horúčky a teplotu zvýšenú nemal, ale keď ho niečo zdrapilo, tak kašľal aj 6 týždňov v kuse a nič na to nepomáhalo. Až keď sme vysadili mliečnu bielkovinu sa to postupne všetko upravilo: jednoznačne pomohlo. Stolicu má v poriadku, prišla chuť do jedla a aj keď ochorie, za pár dní je z tohto vonku a ide väčšinou o "soplíky a kašlík: - poklopem radšej.

hanka1000
8. jún 2022

Moj mal koliky, hnacky aj reflux...na gastre mi dr povedala, ze musim uplne vysadit mlieko pocas kojenia...sledovat zlozenie -nemozu byt ani stopy mlieka pri alergii...potom nastala velka zmena...

autor
8. jún 2022

@hanka1000 a ako a kedy sa vam to zacalo prejavovat? Lebo nas nema ani reflux, ani koliky dake nemal, az cca okolo toho 5m zacali hnacky 😔

limetka69
8. jún 2022

Mal atopicky ekzem na licach a hnackoval.

danielahamar
8. jún 2022

ABKM môže začať aj v 50r. takže áno, môže začať aj v 5m. Kedže ho kojíš, musíš vysadiť všetko mliečne ty a samozrejme ani dieťaťu nič mliečne nedávať, to znamená, ani keks, ani piškota, len špeciálne bez mlieka. Môj mal do roka z mlieka "len" ekzém, od roka aj hnačky a stredný od 15r aj krče

autor
8. jún 2022

@danielahamar prosim ta a test na alergiu mi vie spravit aj pediater?

kulumulu123
8. jún 2022

My mame ozajvelmi silnu alergiu na bkm prvy pruznak boli hnacky potom take ako jrvave vlasy v szolici neskor silny ekzem ked mi na gastre povedali ze je to alergia na bkm. Dokonca nastal problem ked ja som zjedla obycajny pagac z obchodu (obsahuje bkm) maly to dostal do mazer mlieka a uz bolo zle... Kym kojis tak vyluc cokolvek co obsahuje bkm (bola som sokovana kde vsade sa nachadza), dieta tiez ultra prisna dieta... Nasmu dribcovi ale napr kozie mlieko a vyrobky z neho nevadia ale musi to byt ozaj ciste kozie aj jogurty aj syry nic pancovane...

kulumulu123
8. jún 2022

Krvave vlasy prepac pisem z mobilu v autobuse

kulumulu123
8. jún 2022

@danielahamar v piskotach sa mlieko nenachadza a to v ziadnej forme 😊

hanka1000
8. jún 2022

uz v porodnici...samozrejme sme to netusili, ani pediatricke to nenapadlo...az po 2 mesiacoch sme na to prisli...velmi vela plakal, naozaj vela...Ale ako ti pisu dalsie, niektorym to zacina neskor....vyhoda tychto skorych je, ze vacsinou do roka vymiznu, tak je aj u nas...

danielahamar
8. jún 2022

niekto hovorí, že áno, ale ja som sa s tým nestretla, mojim robil až alergo, alebo gastro

oblecenie99
8. jún 2022

Môjmu zobrala krv pediatrička, a ona posielala na rozbor, čiže dá sa aj cez pediatra 🙂

fazula1
24. jún 2022

Presne tak isto, stále si ukakával, každá plienka špinavá. Tú červenú ritku sme dlho dávali dokopy, podarilo sa to až vtedy keď, som ja úplne vynechala všetky mliečne výrobky doslova som si pozerala to čo som jedla či neobsahuje niečo mliečne.... Kojila som ho do dvoch rokov kvôli tomu.... Jemu som vôbec nič nedávala mliečne. Aby sme nemuseli dávať nejaké náhrady mlieka vydržala som to dva roky ale bola to makačka . Lekárka vravela že potom z toho vyrastie. Sem-tam som už aj niečo pridala do stravy. No žijeme, má uz 16 rokov a dávno neobíme už nijaké obmedzenia....