Čo nesmie jesť dcéra, ktorá má alergiu na kravskú bielkovinu?

olivia84
12. apr 2021

Dcére zistili alergiu na kravskú bielkovinu musíme vylúčiť mlieko plus všetky mliečne výrobky ktorá mate podobný problém?
Čo ešte nesmieme jesť? Naopak čo je dobré ako náhrada?
Moja mala miluje mliečne veci no teraz sa musime toho vzdať....

tinda5261
12. apr 2021

Aj my mame intoleranciu na kravsku bielkovinu. Presli sme na rastlinne mlieko. Alpro mandlove,kokosove a chuti jej. Mlieko je skoro vsade alebo moze obsahovat stopy mlieka. Na vsetkom treba citat zlozenie. Drzim palce

olivia84
autor
12. apr 2021

@tinda5261 ach jaj no dnes som študovala čo treba sledovať na zloženi ...no hádam to nejako dáme...

cookie29
12. apr 2021

A lekár nedal informácie ako postupovať? A to predsa záleží aj od veku...

ceklis
12. apr 2021

Môjmu 5r synovi to bolo pred týždňom tiež diagnostikovane. Doktor nepovedal nič, len že vylúčiť úplne mlieko, jogurty, tvaroh a kadečo. Povedal že maslo môže 🤷🏼‍♀️ A že mám sledovať zloženie veci, lebo napríkad hocijaký keksik ma v sebe sušené mlieko a to tiež nemôže. Čiže ja tiež veľmi toho neviem že čo môže a čo nie.

deedol
12. apr 2021

je tu skupina https://www.modrykonik.sk/group/6958/ je tam vela tipov 🙂

ceklis
12. apr 2021

@deedol vďaka moc, idem sa tam prikmotrit ❤️

olivia84
autor
13. apr 2021

@cookie29 lekarka vravela vyradiť mlieko a mliečne vyrobky inak nič

olivia84
autor
13. apr 2021

@ceklis maslo môže? To neni mliečne?

ceklis
13. apr 2021

@olivia84 povedal he maslo môže, ale nezdá sa mi to. Čo som čítala tu diskusiu v skupine ani maslo by sa nemalo. Ja tomu ozaj nerozumiem. Musím ai nájsť viac času a naštudovať to. Nie je to sranda.

olivia84
autor
14. apr 2021

@ceklis čítala som že maslo ghee môžu jesť je z neho vlasne uplne odstránená mliečna bielkovina

hilbia
13. máj 2021

@olivia84 maslo sa pri abkm moze rastlinne, je ich viacej druhov, rama, perla, flora..len precitat zlozenie. No my kupujeme ramu zelenu je oznacena vegan, dostupna skoro vsade aje velmi chutna😊

martinoocka
13. máj 2021

Maslo sa pri alergii na BKM (bielkoviny kravského mlieka) určite nemôže , ani ghee. Rama a podobne sa môžu,ale zas je to nezdravé , tieto umelo stužené tuky sú karcinogénne. Odporúčam maslo napr Alsan alebo v obchodoch so zdravou výživou je na výber viacero. Pri intolerancii na BKM by sa kvalitné ghee teoreticky mohlo , ale aspoň pár mesiacov by som nedávala ani to, až po čase....

kulumulu123
13. máj 2021

@olivia84 aj my máme dokonca som zistila ze aj masová aróma nám robí nemalé problémy. Takže vylúčiť úplne všetko mliečne. Kyslá smotana a jogurty majú super v lidli sú vegan a ozaj dobre. Syry tvrdé vegan kupujem v kauflande, chlieb bud pečiem doma alebo v dm ten krajany bezlepkový neobsahuje žiadne stopy mlieka mame odskúšané. Rámu a pod nepoužívam, do koláčov miesto masla dávam kokosový olej a kokosovu konzervu. Omáčky robím z mandľové ho nesladeneho mlieka majú v kauflande v takej modrej krabici. A na všetkom ale úplne na všetkom čítam zloženie 😁

kulumulu123
13. máj 2021

@olivia84 maslová aróma sorry

iwus16
28. máj 2021

@olivia84 ahoj ja nemám alergiu ale Dcera 3mesiace a keď kojím tak ja ju musím dodržiavať tiež.....alpro vanilka mi celkom chuti skúšala som aj ryžové aj ovsené mlieko ale mne osobne vôbec nepasovalo a miesto masla si kupujem rama fit je to síce margarin za mna nič moc ale lepšie ako papať suchý chleba čo sa týka jogurtov dajú sa kúpiť vegánske jogurty v Kauflande sú celkom ok alebo pripadne aj na internete sa dá objednať hľadaj vegansku stravu je dokonca aj čokoláda veganska bez obsahu mlieka alebo keď by chcela sladké aj to mám niečo popozerane v čom je mlieko keď by si mala záujem kľudne napíš

rebeka7501
7. apr 2022

@olivia84 kozie mlieko a výrobky z neho