Adopcia a vaše skúsenosti.

natalka1qqq
31. mar 2020

Dobrý deň chcem sa spýtať či má niekto skúsenosti z adopciou ....čo všetko si overujú a čo všetko musíte spĺňať samozrejme je toho na internete kade čo ale lepšie je poradiť sa s niekým kto už adopciu dieťaťa mal ďakujem za všetky odpovede

natalka1qqq
autor
31. mar 2020

@mmacca ďakujem ale to je dosť stará komunikácia medzi ženami a radšej by som prefovala konkrétnejsie vyjadrenia čo tie páry čaká ....aké konkrétne veci žiadajú od rodiča napríklad či je problem keď bývajú v podnájme a veci podobne

tecko28
31. mar 2020

@natalka1qqq ta diskusia je dosť živá, stále si tam píšeme, dozvieš sa tam všetko potrebné, treba klásť konkrétne otázky, podnajom nevadí, treba splniť hlavne iné poziadavky

mmacca
31. mar 2020

@natalka1qqq je stará, ale aj nová. Treba si pozrieť nové príspevky. Ono sa to mení.

natalka1qqq
autor
31. mar 2020

@tecko28 a tým sú aké ? Ďakujem za odpoveď

tecko28
31. mar 2020

@natalka1qqq hlavne treba potvrdenie od lekara, stabilny prijem, byt psychicky sposobili, cisty register trestov, overuju si rodinu napr. z mesta ci nemate susedske spory, pride do rodiny pani zo socialky presetrit pomery atd. Sme z rovnakeho kraja, ake chces dieta?

natalka1qqq
autor
31. mar 2020

@tecko28 no ja zatiaľ nepracujem snúbenec pracuje zarába tak 1600-2000€ mesačne nedávno mi skončila materská a mali do škôlky nemohol kvôli karanténe zatiaľ ....

natalka1qqq
autor
31. mar 2020

@natalka1qqq register trestov je čistý s tým problém určite nie je skôr sa obávam že by mohol byť problém to že mne sa mali narodil ešte keď som chodila na základňu čiže strednú ani vysokú nemám ale za to práca sa po karatene určite nájde aj pre mňa i keď len v obchode vykladať tovar či podobne ....

natalka1qqq
autor
31. mar 2020

@natalka1qqq a susedské spory nie nášho malého susedia zbožňujú vždy sa z neho smejú je strašne ukecany a vysmiaty od ucha k uchu 😊😊😊

natalka1qqq
autor
31. mar 2020

@tecko28 aké chcem dieťa ....to nie je zviera ja to tak nejak nevnímam že aké dieťa ale skôr tak že je kopec deti v deckych domovoch ktoré rodiny nemajú a vnimam to skôr tak že niektorom z tých detí fakt by bolo lepšie keby dostanú domovy či už dočasnú opateru alebo na stalo čiže adopciu každý dieťa si podľa mňa zaslúži tu rodičovsku lásku pocit že ho rodičia ľúbia aj keď nie sú bio rodičia že aj také dieťa môže mať rodinu a prežívať dectvo ako kazde iné dieťa pretože v tých domovoch tie deti nedostanú takú lásku ako v tej rodine kde sa im rodičia venujú a ľúbia ich

tecko28
31. mar 2020

@natalka1qqq jaaj vy ste len snubenci, tak tam pozor, adoptovat potom moze iba jeden z vas, nie spolu, to by ste museli byt manzelia. A jednotlivec to ma vzdy tazsie. Ty si mladucka podla toho co pises, preco chces adoptovat. A mali by ste si najprv usporiadat vztahy, byvanie atd a potom do toho ist, vzhladom na tvoj vek casu dost
V domovoch su deti, ktore sa nedaju adoptovat - velke surodenecke skupiny-vacsinou romske (3 a viac deti) , ktore nemozno rozdelit . alebo deti postihnute rozne. Pripadne take co nie su pravne volne- to su tie do pestunstva, kt. bio rodic moze ziskat spat. Ostatne deti nie su v doovoch, ale v profi rodinach, kde tu lasku dostavaju, vela lasky a cakaju na svoju rodinu. A zdrave pravne volne deti idu velmi rychlo k novej rodine. Ziadatelov je velmi vela, deti malo

natalka1qqq
autor
31. mar 2020

@natalka1qqq tiež to tak vnímam hlavne kvôli tomu že moja mama samozrejme rodičov si nevyberieme mala kopec deti čiže 8 z toho 2 baby skončili na adopcii jedna bola chorá a druhá nie boli adoptované a teraz sú už dospelé teda jedna z nich ...už jedného syna mám a narodil sa dosť skoro čiže o pocit rodičovstva nejde skôr ide o to dať dieťaťu nejakému domov

tecko28
31. mar 2020

@natalka1qqq ked ti ide len o toto nema to vyznam ziadatelov je dost, ak mozes mat vlastne deti maj ich. Na dieta do adopcie sa caka casto dlhe roky. Vytvorte vy najprv stabilnu rodinu a potom ak ta to bude drzat tak chod do toho. Tie deti su casto ranene z prenatalneho zivota, bio matky nie su idealne mamy casto su uz z bruska poznacene nikotinom, alkoholom , drogami.... A je to na nich poznat. Ja mam dcerku co ma dalsich 11 surodencov a zrejme este nejaki pribudnu. 8 je v decaku ako skupina, dalsie v nahradnych rodinach - adoptovane, v procese adopcie

jajko22
31. mar 2020

Skus sa najprv porozpravat s niekym z Návrat-u osobne v okoli iste najdes a podla mna dobre je aj pestunska starostlivost, docasná, nemusis hned adoptovat, to je velmi vazna vec, ktora nemusi vzdy dobre dopadnut. Dve rodiny co cakali na adopciu cakali asi pat rokov, druha rodina aj menej, ti prvi co tak dlho cakali, ale mali iste podmienky za ktore sa dlho caká.