Akého máte psíka?

lucka011
4. mar 2014

Ahojte. Chcela by som vediet aku rasu psa mate doma- na dvore a mate aj male deti. Teraz s muzom riesime akeho psa si kupit aby aj vzbudzoval respekt, ale aby sa hodil aj k detom. Najprv sme chceli rotvajlera ale muz si to rozmyslel, ze sa boji aby neublizil nasej yorksirke, ked vyrastie. Ja si ale nemyslim, ze by to bolo zle plemeno.
Druha alternetiva je N. Ovciak..
Akych havkov mate vy a ste s nimi spokojni? Ale vacsieho vzrastu 🙂

luba28
4. mar 2014

ja sice nemam velkeho psa,iba civavu,ale najviac sa mi pre deti hodi zlaty retriever,......alebo aj ten nemecky ovciak neni zle plemeno,...

mimla
4. mar 2014

http://www.blondpes.cz/index.php/clanky/188-pes...

My máme "bundáša", je v pohode :D

matikeks
4. mar 2014

Ahoj 😉 Ja mam doma dvoch nemeckych ovciakov .. Babatko sice este nemame ale s detmi boli od malinka a tak viem co od nich cakat i teraz 😉 Myslim si ze ak je nemecky ovciak spravne vychovany a ma spravnu socializaciu je vhodny do kazdej rodiny s dietatom.. A vlastne. Kazdy pes je vhodny do rodiny ide len a len o to ako si ich vychovate .. Ak zanedbate vychovu psa je jasne ze napadne vas alebo dieta . Moji ovciaci vedia byt zly a agresivny, no ak pridu do spolocnosti kde su deti su z nich hotovy anjelici 😎 pridam i fotky ak nebude vadit.

saska.t
4. mar 2014

My mame 2 jack Russell terierky a kedze su svorka strach vedia nahnat poriadny 😀 a male miluju....

evelynm
4. mar 2014

Mame rhodezskeho ridgebacka, je to krasny, velky psik, priatelsky, spolocensky, svojou velkostou vsak prirodzene vzbudzuje respekt..

ukulela
4. mar 2014

velky pes potrebuje ovela viac starostlivosti ako maly - a hlavne vycvik. aj kvoli detom aj kvoli vasmu druhemu malemu psovi. (my mame bytoveho maleho vechtika- a to je z tych pokojnejsich, male psiky vedia byvat bestie agresivne a velkych provokovat) rotvajlera by som ja osobne urcite nebrala (je to ale iba moj nazor na toto pleneno, neznamena, ze je zle, no nedoverujem jeho povahe). ale napr aj s ridgebackom mam z okolia negativnu skusenost (prave pre zanedbanou vychovou - deti chceli psa, rodicia kupili a malo sa mu venovali,necvicili ho, taktiez vybeh mal len svojsky ... skratka zle - krsny na pohlad, no sprosty a nikoho neposluchal, skoncilo to aj utokom na majitela - ale ako hovorim - je to vina majitela, nie psa) ak by som mala volit velkeho psa, tak by som si vybrala asi labradora - podla mna velmi inteligentny pes. cvicia ich aj na slepeckych. ako by sa ale spraval ako strazny, to neviem- a ja by som asi zvazovala fenku, nie psa (tiez len moj vnutorny pocit - ale nie na mnozenie, casom by sme ju dali vykastrovat, pre kazdy pripad, aby neboli ine psie navstevy)

myskacici
5. mar 2014

Ja mám maltezáka, je to pes s úžasnou povahou, miluje deti 🙂