Pes vhodný k deťom

10. máj 2022

Milé maminy potrebujem poradiť z výberom plemena psa vhodného k malým deťom (11r,6r,5mesiacov) chalani čiže aktívnejší a bojím sa aby si rozumeli viem že treba výcvik no ak by ste mali osobnú skúsenosť veľmi by mi to pomohlo v rozhodnutí. Keďže sa chystáme na dom uvažujeme nad kúpou len veľkého plemena napr(Cane Corso, Belgický ovčiak... Musí byť strážny ale zároveň k rodine aby neublížil a nenarobil viac škody...

marietaaaa11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karolin99
10. máj 2022

My mame bordercollie. Je vhodná ku deťom. A aj postráži keď sa naučí. Bude chrániť (alebo skoro každý vacsi pes, vynimka Aj malé😁) nasa vie 50 povelov, byvame v dome spálne stráži. Či už malu alebo dom 🙂

pauli_cka
10. máj 2022

k detom a do rodiny celkovo je idealny zlaty retriever, ale ten ani nahodou nie je strazny, kedze je s kazdym kamos 🙂 Ale odporucam nemeckeho ovciaka (vlciaka), moj brat s manzelkou ho maju a maju 3 malicke deti vo veku 3, 2, 1 rok a o oar dni pribudne novorodenec, psik deticky respektuje, je s nimi kamos, necha si od nich vsetko a so psou laskou trpi aj tahanie za srst,nic detom neurobi. Ale chce to samozrejme aj vycvik. zaroven musim povedat,co mi teraz napada, ze deti prichádzali do rodiny kde uz vlastne tento psik bol, takže to je trochu ina situacia,ako ked si kupite psika a uz deti mate. Ale myslim,ze aj tak by s tym nemal byt problem

zuzana2299
10. máj 2022

My sme mali dvoch boxerov. Staršieho moji rodicia kúpili ked som mala dva roky. Vyrastali sme spolu. A veru vedeli obidvaja postrazit veľmi dobre 🥰

karinss
10. máj 2022

Za mňa pitbull. Rodinný pes veľká mačka aj postraži. Len treba výchovu a venovať mu čas 🙃

loliki
10. máj 2022

Každý radí ináč. https://www.chovatelahospodar.sk/tema/psy-vhodn... Ja by som radila nižšieho vzrastu, milší výzor, učenlivá povaha. Kokešpaniel, pudel, bišon. Neviem, čo treba strážiť. Štekať vie každý. Mala som yorkshira - bola som spokojná. Teraz mám zlatého retrívera - troška veľký k deťom.

lienka.7
10. máj 2022

No ja mam 2x JRT a nemenila by som.
Ale ak chceš daco veľké, tak potom zlatý retriever

dori92
10. máj 2022

@lienka.7 ahoj, ja uvažujem nad JRT, smiem sa ta par veci spýtať v správe? 😊

estrella5
10. máj 2022

Inak napr. tá spomenutá border kólia sa všeobecne k deťom neodporúča 🙃 A to tiež máme borderku a deti miluje, ale veľmi to pripisujem tomu, že vyrastala v CHS, kde mali malé dieťa, s ktorým bola v blízkom kontakte od narodenia, a aj ja som ju hneď (a stále) socializovala (aj) s deťmi 🙂 Takže... môj názor je ten, že je úplne bezpredmetné aké plemeno. Viac záleží na povahe konkrétneho psa, na prostredí v ktorom vyrastal u chovateľa a na následnej socializácii... Ja by som si vybrala plemeno aké chcem (bez ohľadu na deti) a následne by som si vybrala dobrú CHS. Napr. pani chovateľka odkiaľ máme našu "prideľovala" šteňa ku konkrétnemu majiteľovi až keď sa šteňatá začali prejavovať aj povahovo.. Tak sa snažila vytvoriť tie naj "dvojice" 🤭 Čo mne bolo veľmi sympatické... A veru, tak ako odhadla jej povahu, taká aj nakoniec naozaj je 😊

vevapeto
10. máj 2022

Vhodný pes k deťom môže byt každý vycvičený a správne vedený pes odhliadnuc od rasy. Máme doma belgického ovčiaka a aj pomeriana. Oba sú veľkí maznaci vhodný k detom, ktoré samozrejme vedia, ako sa správať ku psom. Takze by som opravila- nie vhodný pes k detom ale vhodné deti k psovi.

lienka.7
10. máj 2022

@dori92 pokojne 🙂

dundulica
11. máj 2022

@vevapeto prosím ťa ukľudni ma, že pomeranian raz prestane v jednom kuse hrýzť, máme 3 mesačnú fenku😂

biankaaaa
11. máj 2022

My máme maltezáka aj vlčiaka a synčeka hneď krásne prijali 😊 malý je pri ňom vždy vnútri a veľký zas vonku. Parťáci 😄 ale zasa treba povedať, že vlčiak je služobný, čiže počúva na slovo.

marika142
11. máj 2022

a u vas je to ako co sa tyka rozhodovania? 🙂 mate predbezne vyhliadnute nejake plemeno psika alebo fakt je to take na zaciatku ze este len zvazujete? 🙂 ono hlavne treba pozerat aj na to ze aj ked su vasi chalani aktivny, tomu psovi sa bude treba venovat 🙂 tak aby ste ked tak aj na to mali cas 🙂

danica2711
11. máj 2022

keď boli moje deti malé, mali sme bernardína a to bol 100% au-pair, vďaka ti za všetku pomoc a lásku, Max

marca12
11. máj 2022

@marietaaaa11 cavalier teda nie je strazny pes 🤭

vevapeto
11. máj 2022

@dundulica áno prestane, aj naša stále hryzla a chvalabohu prestala. Teraz je veľmi kludna😁

zuzu188
11. máj 2022

My máme dve deti (10 a 8r.) a máme ročnú fenu jazvečíka. Deti si vybrali samé, akého psíka chcú a musím povedať, že dobre vybrali. Deti zbožňuje a nie len naše, ale aj všetky deti v okolí 🙂

nicicka
11. máj 2022

Pes je ďalšie dieťa. Ak nemáte na neho čas tak radšej počkať, nedajbože chytíte blbu povahu a to sa môže stať u hociktorej rasy. Treba hlavne psíka s papiermi. My sme to veľmi podcenili a teda bolo to riadna makacka aspoň trocha tú našu vychovať. Tiež sme chceli psa k deťom no decká nemôže ani cítiť. Úplná katastrofa. Niektoré zas neznesú iných psov, auta, cyklistov, prip. utekajú. Fakt je to drina a kopec času treba investovať ...u papierového je možné psíka vrátiť ak by nastal problém.

sofiafranko
11. máj 2022

Leonberger, síce veľký pes, ale fantastický aj k deťom aj na stráženie.

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
paulina29
11. máj 2022

Ahoj ☺️ Tiez sme rozmýšľali nad výberom psa k nášmu 6 ročnému synovi a nakoniec sme vynadali Cane Corso a neľutujeme. Sice je to taky ponik, ale myslim, ze s malym si sadli uplne super. Urcite výcvik je dôležitý. A zo zaciatku sme museli davat velky pozor ako rástol, aby maleho nejako nezhodil, ale teraz uz ma 3 roky a skoro som sa rozpustila od rozhodnosti minuly tyzden ako som som sledovala syna a Carlosa, ako sedia na terase a syn mu ukazoval ako lietajú vtáky 😀

lenka1993
11. máj 2022

Ak k domu tak by som kľudne isla do staforda. My mama cavaliera a je to maznak. Prispôsobí sa. Ale ro je pes do bytu-domu. Proste do vnútra. Ale Stanford je láska ❤️

svetlana16
11. máj 2022

Myslim, že je ťažké radiť.... Každý ma to svoje... Povedala by som ze pes si "sadne" s rodinou ako clovek s clovekom = priatelia.... Mali sme rozne rasy psikov (aj okolo seba vidim aj take rasy ktore by som v zivote nepovedala že budu pre deti ako plysak a dovolia im vsetko) a dokonca aj "miesanicu" nemecky ovciak + novofundlansky a tento bol úžasný - perfektný strážca, výborný k deťom, bol to verný psík a to deti do rodiny k psovi prisli po rokoch.... Myslim ze je jedno aka to bude rasa, ak si k vam "sadne" a dovolí deťom aby bol ich plysakom a na druhej strane ich strazscom, ci straznym psom 🙂

kitycat
11. máj 2022

A co tak krasny nemecky ovciak. To je mazlik aj sa da skvelo vycvicit

barus26
11. máj 2022

@lenka1993 veru, staford je láska 😀

diamond007
11. máj 2022

Ovčiak je top💪
Neublíži, njednoducho sa dá vycvičiť pretože je veľmi inteligentny

marietaaaa11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
macilaci
11. máj 2022

My sme mali 14 rokov Vlkodava a 7 rok dnu je Mops. Teraz máme 7 mesačného Bernardina. Deti majú radi všetky 3 povahy. 😉

karolinav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz