Ako najefektívnejšie vyčistiť koženú sedačku?

saska.t
14. mar 2013

Kocky,mam kremovu kozenu sedacku a nedokazem ju poriadne vycistit,napriek tomu, ze som konickarka,takze prehlad vo vyrobkoch na kozu mam velmi dobry,stale to nie je dost, najlepsie mi vysla jarova voda,ale ta vysusuje a potom sa mi zvykne na malych plochach z koze odlupovat,napriek tomu,ze som ju aj namastila (to zase musime cakat,kym sa mastnota vsiakne 😠 ) Nemate niektora dobry a osvedceny tip?? 😉

standusina
7. nov 2016

@0ria0 joooj prepac ze odpisujem az tak neskoro ale som tu fakt dlhu dobu nebola a asi si si to teda aj vsimla kedze som vobec neodpisala. Nemala som cas, mali sme trosku problemy v rodine a tak, ale to sem nebudem vsetko vypisovat. Jasne, vsak ja som ti napisala len moj nazor, je jasne ze nie kazdemu sa paci to iste a to je aj dobre. Ale pokial mate aj byt tak ladeny tak to urcite vyzera smrncovne a dobre 😉 Kolko trvalo pokial vam ju vyrobili?

0ria0
11. nov 2016

@standusina pokiaľ sa nechceš o tých problémoch baviť tak to chápem a rešpektujem to že to tu nechceš písať. Hodí sa tá sedačka do nášho bytu, preto sme takú vybrali a je aj pohodlná takže sme radi, predsa len to je to najdôležitejšie aby spĺňala sedačka. Nejakých 12 týždňov trvala výroba

standusina
29. nov 2016

@0ria0 radsej nie, ak ti to teda neprekaza😉 Uz ju mate aj doma? No sikovnici su to🙂 Mne akurat vcera spominala kamaratka, ze beha kade tade po predajniach, teraz zacali prerabat spalnu a zhana novu manzelsku postel, aj nocne stoliky. Tak som jej poradila nech ide pozriet aj tuto predajnu z ktorej si ty objednavala sedacku. Oni aj postele na mieru vyrabaju,ze? Dufam ze som je nepovedala blbost..

ladygina
12. dec 2016

@standusina ahoj, ahoj🙂 som tu dlhší čas nebola a teraz akosi neviem či si už kúpila tú sedačku alebo ešte nie? Pre ktorú ste sa rozhodli? Snáď teraz nebudem vyzerať ako hlúpa, ale vôbec sa neviem vysomáriť či už ste ju kúpili abo nie

0ria0
20. dec 2016

@standusina áno, áno už ju máme doma, veď inak by som ti nenapísala že je pohodlná keby sme ju neodskúšali🙂 Hej, vyrábajú aj postele na mieru, veď aj stolíky, taburetky majú. Dosť veľa toho majú v ponuke..

standusina
4. jan 2017

@ladygina vsimla som si ze si tu dlhsie nebola, ale ani ja sem nechodim casto takze to je v pohode. Ano, objednali sme ale uplne inu ako mi sem pridavala Ria fotku. Trosku taku jednoduchsiu a jednofarebnu. Keby som mala fotku tak ti pridam ale este ju nemame doma. Nejako o dva tyzdne by nam ju mali doviezt
@0ria0 ved ano, to som si v tej rychlosti neuvedomila🙂 Dakujem, poviem jej🙂

ladygina
10. jan 2017

@standusina akú farbu ste zvolili? Teším sa keď mi pridáš aj fotku lebo ja som na takéto veci veľmi zvedavá 🙂 Kamarátka mi akurát včera spomínala že či by som nešla s ňou do Prievidze, že tam je tá firma R2Design a že tam si chce ísť pozrieť sedačku, tak s ňou pôjdem. Z tade ste si to aj vy objednávali, že? Potrebuje poradiť a vie že na mňa sa môže spoľahnúť, lebo je poviem vždy pravdu, aj keď sa mi niečo nepáči

standusina
13. jan 2017

@ladygina ciernu sme zvolili. Lebo ked sme sa aj s manzelom rozpravali ze kvoli detom aby nebola casto spinava tak jedine nam stale vychadzalo ze to musi byt cierna koza. Aj ked mne sa velmi pacili aj blede, lenze to by bol risk a museli by sme ju casto cistit a od takej cokolady si myslim ze by sme ju mozno ani nevycistili. Takto na ciernej farbe bude akurat mozno viacej prach vidno ale inak to snad bude v pohodicke🙂 Ano z tade budeme mat aj my sedacku, u nich sme si ju kupoivali. Tak snad jej dobre poradis, ked ti tak veri🙂

jancazvalova
18. jan 2017

@standusina cierna je dobra volba🙂 A ked ju budes kazdy tyzden utierat od prachu tak bude vyzerat stale ako nova. Viem o com hovorim 🙂 Kolko ste napokon za nu platili? Zaujima ma to, pretoze my od nich sedacku uz mame zo 5 rokov a chcem vediet ci isli s cenami hore alebo ci predavaju v priblizne rovnakej cenovej kategorii stale sedacky

standusina
8. feb 2017

@jancazvalova budem musiet ju kazdy tyzden utierat aby vyzerala pekne a aby na nej nebolo vidno prach, lebo na ciernych veciach vidiet viacej prach ako na bledych. My sme za nu platili 2 897€, ale to sme este aj vychytali akciu a vybrali sme tu business, co znamena ze sedacie casti sedacky, chrbtove a opierkove su vyrobene z talianskej koze a zadna a spodna cast su z koze Napalon. Vas menej stala? Zda sa ti ze zdvihli ceny za tych 5 rokov?

jancazvalova
21. feb 2017

@standusina ano to mas pravdu ze na ciernych veciach vidno dost prach, ale to v ramci upratovania zvladnes🙂 Presne si uz nepamatam kolko nas stala nasa sedacka, ale bolo to tiez okolo tych 2 500€. Takze nedzvihli ceny nejako extra. Dobre ste spravili, ze ste si vybrali tu skoro celu kozenu, my mame tiez taku a nemozem sa vobec na nu stazovat. Uz dost dlhe roky drzi, len to nemozem zakriknut 🙂

ladygina
24. apr 2017

@standusina hej niečo na tom pravdy je aj keď z kože aj čokoládu vyčistíš bez problémov. To sa nemusíš báť. Mám od odskúšané, keďže už viac krát sa nám takto podarilo ušpiniť sedačku🙂 Už vám aj prišla, že? Kde mám foto? 🙂 Poradila som dobre, teda aspoň myslím😉

standusina
11. máj 2017

@jancazvalova @ladygina presne to som si povedala aj ja a som rada ze sme vybrala tu, ktoru sme vybrali. V skutocnosti je este krajsia ako na obrazku. Uz ju mame aj doma, takze sa z nej vytesujem kazdy den🙂 🙂 Vdaka baby, ze ste mi poradili tu firmu. Bez vas by som o nej ani nevedela

nikanu
15. máj 2017

Máme už dlhé roky koženú sedačku a s čistením sme nikdy problém nemali. Po väčšine som ju len utrela od prachu a tak raz do polroka ošetrila prípravkami určenými na čistenie kožených vecí. Ženy doporučila by som vám kožené sedačky, nám tá naša vyhovuje sto percentne a aj keď táto vypovedá znovu by som išla len koženú kúpiť 😉 🙂

mischelin999
2. aug 2017

Baby ani neviem ako sa mi podarilo uspinkat mojho drobceka tak som sa konecne aj sem dostala aby som vas trochu kukla. Trochu si tu aj oddychnem lebo posledny tyzden a vlastne aj dva boli dost namahave. Chcela by som si pozistovat aj zopar informacii ohladom sedaciek, kedze som to nestihla pred porodom. Potrebovali sme novu, samozrejme ze nie hned teraz ale pozistovat si chcem. Z ktorou predajnou mate dobre skusenosti a z akeho materialu? Budem vdacna za kazdu jednu odpoved 🙂

nikanu
4. aug 2017

@mischelin999 neboj na to si zvykneš, že už toľko času na seba nebudeš mať a že budeš všetok venovať svojím deťom. Viem, čo hovorím, keďže mám 2 detičky doma🙂 Chcela by som ti ale pomôcť aj čo sa týka informácií ohľadom sedačiek, keďže tie potrebuješ vedieť. Ja by som ti odporučila koženú sedačku, my máme s takou len tie najlepšie skúsenosti. Neviem, aký budeš mať rozpočet ale ak o trochu vyšší tak sa popozeraj po takých nejakých kožených🙂 A predstavu aspoň nejakú máš, akú by si chcela?

mischelin999
8. aug 2017

@nikanu tak ty si uz viac menej na ne zvyknuta, pri tom prvom si to mala asi tiez tazsie a pri druhom to uz vsetko islo v pohode, nie? Dakujem, ze si si nasla na mna cas a ze si mi odpisala 😉 Ja predstavu este moc nemam, skor skor taka, ze ktora sa mi zapaci, tu si kupim. Len samozrejme ze ma trochu brzdi velkost. Zmesti sa mi do obyvacky iba L-kovy tvar a to som strasne chcela U-cko. No to nemam sancu:-/ Mozem sa este spytat, kolko si ty za nu platila?

ladygina
14. aug 2017

@standusina nemáš začo😉 Radi sme ti poradili a kľudne keď ešte niečo budeš potrebovať sa môžeš na mňa obrátiť. Rada poradím znovu🙂 A písala som ti aj, či nemáš nejakú fotku tvojej sedacej súpravy ale asi si na mňa trochu pozabudla, že? Alebo nemáš žiadnu fotku?

nikanu
6. sep 2017

@mischelin999 áno to máš pravdu, pri prvom to bolo o dosť horšie. Pri druhom som už presne vedela, čo ma čaká. To ti verím, mne sa tiež viacej páčia U-čkové. No ale nepomôžeš si, keď sa ti tam taká nezmestí. Naša stála 2 100€

mischelin999
22. sep 2017

@nikanu vsetko co je prvy krat je horsie a potom to uz vsetko ide same 🙂 🙂 Pri porodoch je super, ze to tak je, lebo keby boli vsetky take ako prve, tak by to bolo hrozne :-/ 2 100? To je celkom dobra cena, cakala som vyssiu ze mi napises

jancazvalova
29. sep 2017

@standusina az teraz som si vsimla, ze si mi pisala😒 Prepac☹ Chcela som ti len napisat, ze nemas zaco. Rada som ti poradila a ta sprava, ze ju uz mas doma a vytesujes sa z nej ma velmi potesila🙂 Je aj pohodlna, ze?

standusina
10. okt 2017

@jancazvalova v pohode, mne to nevadi, ze si neodpisovala. Ved uz v podstate vsetko dolezite sme si napisali🙂 Je veeelmi pohodlna. Aj teraz na nej lezim😉

nikanu
6. nov 2017

@mischelin999 no kvôli tým malinkým drobcom by sme to prežili aj viac krát! Teda aspoň ja! Prečo si čakala vyššiu? Pozerala si si niekde koženú sedačku a stála viacej peňazí? A prepáč, že až takto neskôr odpisujem ale pozabudla som na teba pri všetkých tých veciach čo musím robiť. Ako ste postúpili? Máte už nejakú aj doma alebo aspoň vybratú?

dandelion94
10. aug 2018

ahojte, obnovujem túto tému, pretože hľadám rady ako vyčistiť bielu koženú sedačku. Viete mi poradiť ako a čím je najlepšie čistiť a nepoškodiť si pri tom kožu na sedačke? čítala som že veľa žien používa CIF, ale ten nieje dobrý pretože obsahuje mikročastice, ktoré kožu ošúchavajú.

viva13
12. mar 2021

Poradite?mam na posteli ekokozu čiernu s čím vycistim a aby menej sadal prach?