Ako naučiť psa spať vo vnútri?

jaja234
16. okt 2022

Ahojte. Nájde sa tu niekto, kto má psa celý deň vonku, no na spanie ho berie do vnútra (k dverám) ?
Naučil sa to? Nechodí vám po celom dome? + ako sa vám ho to podarilo naučiť?

syslik81
16. okt 2022

to nieje moc dobry napad..ak ho nechate v teple celu noc a na den vyhodite do zimy .. porieste radej zateplenu budu ... kazdopadne ak ste presvedceny ze ho chcete dnu dajte mu pelech a tvrda vychova

0silvia0
16. okt 2022

@jaja234 nas pes tak spava v zime. Cely rok je vonku. Ale ked mrzne, davam ho do obyvacky na noc. V zime ma svoj pelech. On je rad, ze je rad a spi celu noc, nevymysla. Rano ide zasa von, ma tam budu.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaja234
autor
16. okt 2022

@0silvia0 presne takto by sme chceli nášho May vo vnútri, len keď bude mrznúť. Ako ste ju to naučili? Naša by najradšej šla rovno do izby spat

jaja234
autor
16. okt 2022

@zoro9836 my ju chceme mat len pri dverách, čiže myslím ze by to nemal byt až taky problém 🙂

jaja234
autor
16. okt 2022

@syslik81 chceli sme ho vziať do vnutra, len keď mrzne. Nevyjadrila som sa presne, pardon.

miriam11
16. okt 2022

@jaja234 je problém prechod z tepla do zimy a naopak. Pes tak môže byť chorlavy. Buď je von, vrátane noci, alebo žije dnu s prechádzkami. Preštudujte si o tom niečo.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
16. okt 2022

@jaja234 nic sme ho neucili, on vie, kde je jeho miesto. Nesmejdi nam po dome, lahne a spi. Ked sa nudi, lahne si obcas pod stol. Ale nelozi nam po celom dome.

jaja234
autor
16. okt 2022

@miriam11 preštudujem, ďakujem

0silvia0
16. okt 2022

@zoro9836 kocurovi staci dat pipetu proti blcham. Mame 2 macky, chodia dovnutra aj von a blchy este nepriniesli.

jaja234
autor
16. okt 2022

@0silvia0 tým, že ho mávate vonku a v noci cez zimu dnu..tak ho mávate chorlaveho? Čítala som, že je to zrejme od jedinca k jedincovi.

vivincek
16. okt 2022

my mavame psika tiez v noci dnu,ako pise silvia,ma svoj pelech,svoje miesto, v noci spi,nelozi. Zvykol si,naucil sa,co smie a kedy smie.je to mensia rasa.

0silvia0
16. okt 2022

@jaja234 nikdy nebol chory, ma 5 rokov. Robime to takto odzaciatku. Ale v noci nemame prekurene, termostat mam v noci nastaveny na 18 stupnov.

jaja234
autor
16. okt 2022

@0silvia0 my máme na chodbe (pri dverach) chladnejšie.. keďže od dverí vo vnútri nám na chodbu ešte idú schody a pri dverách mame kachličky, čiže chládok by tam mala.

jaja234
autor
16. okt 2022

@vivincek ešte sme len začali s výcvikom a je to stena, tak snáď sa to naučí ešte kým je malá🙂

0silvia0
16. okt 2022

@jaja234 tak to mate idealne. Keby sme mali pri dverach na chodbe miesto, tiez by som tam nasho Axela prestahovala.

marca12
16. okt 2022

@jaja234 Nasho psika sme bravali do predsiene,ale iba ked uz ozaj velmi mrzlo aj to som rano mala vycitky dat ho von,aby mu zima nebola. A nas nikdy neskusal ist dalej. Ukazala som mu miesto v predsieni a tam bol cely cas. Ale bol to vynimocny psik,on bol vo vsetkom taky vdacny,oddany a rozumny.

jaja234
autor
16. okt 2022

@marca12 naša by bola zase vkuse s nami sk ju vezmem k dverám. Zasa vonku keď je, tak sa nedrie už dnu a je pokojná vonku. Ale asi je to vážne o zvyku.

zuzkaa1991
16. okt 2022

@jaja234 my mame 4m bordelkoliu a mame taku miestnost z vonku kde ho vecer zatváram......budu zateplenu manzel pracuje ale aj tak si neviem predstaviť ze v noci v mínuse nechat spat aj kocura sme zatvarali na noc uz aj spolu so psom boli .....neviem aky stary je vas....ale ak sa nauci nas navykom a vydrzi celu noc necikat a kakat bude v dome....uz prve dni bol ked sme doniesli alebo obcas cez den je....tak väčšinou spi na koberni v obývačke takze si myslim ze budúci rok bude uplne beez problémov spat vnutri kedze bude mudry a rozumny......za mesiac vidime pokroky u nho....a zas mi velmi nevadi ze chodí po dome kedze sa umyva (labky) tak isto bolo aj s kocurom(tiez som umyvala mu labky vo vani 🤣) takze je to len o zvyku a ako pocuva povely

isis234
16. okt 2022

@0silvia0 parťáci 👍

0silvia0
16. okt 2022

@isis234 oni sa velmi lubia😍

isis234
16. okt 2022

@0silvia0 mali sme mačky, behali po vonku, niekedy zostali spať v dome , niekedy do šopy sme ich zatvorili... So psom tiež spávali,, aj v búde 😍 občas... Keď nechceli ísť von, skovali sa na gauči pod dekou😉 . Občas aj s nami prespali- zohrievali, gajdovali

jaja234
autor
17. okt 2022

@zuzkaa1991 no naša ma 8 mesiacov :D keď bola menšia bola vo vnútri, len ona je živel čiže jej nestačilo byť vo vnútri :D nebol s nou problém, aj keď chcela ísť na WC, pýtala sa čiže to by mohlo byt aj teraz tak dúfam :D

mk1111111111
17. okt 2022

Nemate garaz? To by bolo najlepsie. Date tam pelech a vodu, nie je tam tak teplo ako v dome, nebude po dome chodit. Zavriete vecer a rano pustite.

veroonikadan
17. okt 2022

treba dat pelech a si zvykne, ze tam ma svoje miesto, u nas to tiez bol zo zaciatku boj, ale pes sa nauci, len treba trpezlivost 🙂

isis234
17. okt 2022

@jaja234 hovorte s ním,,, že to je jeho miesto, nech tam vydrží, kým prídete domov.. On rozumie