Ako nazvať úlohu-obsah knihy?

4. jún 2020

Viete mi niekto presne povedat,ako nazvat zadanie,ked ma ziak napisat obsah knihy,ktoru cital.Mna napada referat,ale to nie je asi presne...analyza tiez nie...Su aj ine moznosti?Dakujem.

ckatka
4. jún 2020

"Napíšte obsah knihy" alebo "Obsah knihy"
Co tam chceš iné vymýšľat?
Kapitola čitateľského denníka...alebo podobne. Inak obsah napríklad článku...sa ešte vola anotácia...alebo abstrakt. Ale pokiaľ je to pre žiakov tak by som to nekomplikovala

autor
4. jún 2020

@ckatka Tiez mi to pride najlepsie,ten obsah knihy.🙂Dakujem pekne.

hettinka
4. jún 2020

Recenzia

0silvia0
4. jún 2020

@hettinka recenzia je už hodnotnie knihy, nie?

lintu
4. jún 2020

@hettinka nie je to skôr o pocitoch? Obsah by mal byť asi viac len o prerozprávaní deja. Podľa toho, čo sa v knihe reálne písalo, nie kto si čo o tom obsahu myslí...

ckatka
4. jún 2020

@0silvia0 áno...recenziu by písal keby ju hodnotil...ju aj autora...recenzia je podľa kritérií a ma výsledok. Tu ide zrejme len o klasické napísanie "o com kniha bola"

0silvia0
4. jún 2020

@ckatka no veď práve, takže recenzia v tomto prípade nie je vhodný názov keď má žiak napísať len obsah knihy...

sapetka
4. jún 2020

Vytah

mimca77
4. jún 2020

Pokial viem, tak sa tomu hovori aj abstrakt alebo resume, oboje znamena obsah, prehlad, vynatok, vytah alebo moje oblubene slovo vycuc 🙂

ovaaa
4. jún 2020

V ktorom rocniku je? Moj stvrtak ma citatelsky dennik. Nepisu nazov zadania. Do kazdeho riadku daju info o knihe: nazov, autor, hl. a vedl.postavy atd. Potom odsek obsah: a tam rozpisu v skratke o com ta kniha bola + pridaju ilustraciu.

autor
4. jún 2020

Dakujem vsetkym.🙂

autor
4. jún 2020

@ovaaa Bola to strucna otazka,ospravedlnujem sa,nebol cas vysvetlovat-bolo to myslene ako zadanie ziakom.🙂

ovaaa
4. jún 2020

Ak zadavate ulohu ziakom treba im zrozumitelne vysvetlit, co od nich pozadujete. Ak opis knihy s vami nerobili treba im napisat body, podla kt. by zadanie pochopili a vedeli vypracovat.

hettinka
4. jún 2020

a to sa ešte robí, že z knihy deti majú len napísať obsah? Ved to je o čom? Aj tak to len odpíšu z netu ... skôr nejaký rozbor, hlavná postava, svoj názor na knižku, obsah fakt len stručne - proste taká malá recenzia má zmysel...

autor
4. jún 2020

@ovaaa jasne,to sa stalo,len ked to bolo v bodoch,hladala som nejake synonymum k obsahu,ci nejaky vhodnejsi vyraz.🙂/Niekomu som chcela poradit/

autor
4. jún 2020

Dakujem este raz za odpovede,pomohli ste mi.🙂

ovaaa
5. jún 2020

@hettinka Ano robi a su aj poctivci- nuz praca s textom a literarnymi pojmami.

ovaaa
5. jún 2020

Rozbor literarneho diela....

solange7
5. jún 2020

Preboha...

autor
6. jún 2020

@solange7 Ak reagujes na mna,ja nie som ucitelka,len som chcela niekomu poradit.Dik za reakciu.Pomohla.:-)