Ako sa odosiela balík ako zásielka?

19. mar 2021

Jedna pani chce odo mňa poslať nie balík, ale balík ako zásielku, aby vraj nemusela bežať na poštu. Ako sa to posiela? :D väčšinou posielam na dobierku.. Predávam vec, za ktorú chcem 4 eurá ale aj poštovné....Poradí mi niekto?

lucka_ke
19. mar 2021

www.zasielkovna.sk, dole máš popis ako sa to robí

sandra151
19. mar 2021

Slovenskou poštou ako doporučený list.
To by jej mali priniesť domov keď je To menších rozmerov.
Alebo to chce na výdajné miesto? Lebo to jej môže byť potom jedno či ide do zásielkovne alebo na poštu 😅🤦‍♀️

autor
19. mar 2021

@sandra151 Tiež si myslím...nebudem špekulovať, nemám s takým odosielaním skúsenosti, napíšem jej, že buď na dobierku alebo nijak :D

sandra151
19. mar 2021

Noo a Ešte aby ti to prebrala. Za podaj zaplatíš okolo 3€ a keď ti to náhodou nepreberie tak sa ti zásielka vráti a musíš zaplatiť ďalší poplatok. Takže pozor na to.
Keby ti zaplatí vopred tak aj poštovné je omnoho lacnejšie pre ňu. Takže nerozumiem prečo si dáva drahu dobierku pri tak lacnej veci

lenkakravcova
19. mar 2021

No teda na dobierku by som nekupovala vez za 4 Eurá.
Dobierka výjde okolo 3-4 Eurá sama o sebe. Teda spolu 7-8 Eur. Ak ti to neprevezme, tak platíš vratku: 1.30-1.80 Eur (čiže ak ti to neprevezme, tak zaplatíš na poštovnom cca 4.50 Eur a nič nepredáš).

Asi chce aby si jej to poslala ako doporučený list (peniaze ti pošle na tvoj účet alebo na tvoju adresu šekom vopred). Vtedy je poštovné so sledovaním zásielky: cca do 2 Eurá.

bozzie
19. mar 2021

No to je pravda, tie dobierky vidu fakt prilacnych veciach hrozne draho a co das za vec das potom za postu