Autoškola na vodičák A2

matoca
23. máj 2022

Ahojte baby, je niekde v Bratislave autoškola, ktorá ponúka celkový kurz A2? Nemám žiadny vodičák a o auto nestojím.

wade
23. máj 2022

Myslim ze vacsina autskol ti spravi samostatne A2. Ak to nemaju v cenniku, len im napis. Pozeral som napr. tuto: Autoškola M s.r.o. A bol som celkom prekvapeny ze v kombinaciu s B to nevyjde v baliku nejak lacnejsie, takze ak ti netreba na auto.. ale inak - porozmyslaj, ci so to uz nespojis - na auto skor ci neskor budes potrebovat vodicak a ucit sa a robit tie testy 2x... je to ostara + ta komunikacia s policajtmi. Ja som si to takto rozne rozkuskoval a teraz dorabam uz 4ty vodicak 🙂

matoca
autor
23. máj 2022

@wade ďakujem za odpoveď, ale autoškola m ponúka len z A1 na A2 volala som tam, neviem nájsť nejakú kde to ponúkajú ako samostatný celkový kurz

melanta
23. máj 2022

@matoca autoškola M robí iba A2, ja som si pred rokmi u nich robila A.
https://www.autoskolam.sk/cennik-kurzov/

wade
23. máj 2022

@matoca nemam s nimi skusenost, ale maju to v cenniku - aha. A telefonicky ti povedali, ze to nerobia? Divne. Skus obvolat viac skol, naozaj by to nemal byt problem, lebo teoria je rovnaka / a jazdy musia byt aj tak zvlast.

wade
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matoca
autor
23. máj 2022

@wade no veď, hrozne veľa škôl má že robia ale keď som tam volala tak buď nerobia alebo len rozšírenie

matoca
autor
23. máj 2022

@melanta pán mi povedal že mi nevie povedať kedy sa taký kurz otvorí

melanta
23. máj 2022

@matoca a na A nespĺňaš ešte vek? Lebo A možno robiť bez toho, aby išlo o rozšírenie.

matoca
autor
23. máj 2022

@matoca a že by som mala sa pozrieť inam

melanta
23. máj 2022

@matoca no to zase chápem, že nevie, kedy otvoria kurz, zrejme ak budú mať dostatok záujemcov.

matoca
autor
23. máj 2022

@melanta len 19 mám

wade
23. máj 2022

@melanta Rozmyslam ci je tam rozdiel medzi v kurze medzi A a A2. Robila si jazdy na silnejsej motorke ako 35kw?

wade
23. máj 2022

@matoca asi najlepsie bude, ked napises na motoride forum (http://motoride.sk). Chalani ti tam urcite poradia. Podla mna je tam aj par majitelov autoskol.

melanta
23. máj 2022

@wade áno, na A majú Hornet (Honda CB 600), tá je tuším 70 kw. A ak si dobre pamätám, tak na každú kubatúru (A1, A2, A) mali zvlášť motorku.

matoca
autor
23. máj 2022

@wade ďakujem skúsim

melanta
23. máj 2022

@matoca skús aj okolie BA pozrieť. Pezinok, Senec, Trnavu by som pozrela, možno aj DS. Ak teda ozaj nič v BA nenájdeš.

wade
23. máj 2022

@melanta sice, mas pravdu.. ja som robil vodicak v malom meste, vtedy sa jazdila iba jedna motorka na vsetko 🙂
@matoca Drzim palce!

jana616
13. júl 2022

Na tejto stranke je oficialny zoznam autoskol spravovany dopravnym uradom. Ak kliknes na rozsirene vyhladavanie, mas moznost filtrovat podla skupiny A2 a kraja.
Ak niektora autoskola povedala, ze robia lwn rozsirujuci kurz z A1 na A2, tak kvoli tomu, ze sa im to nechce ucit alebo nemaju dostatok instruktorov. po covide su autoskoly preplnene a nestihame dobehnut 10 mesiacov lockdownov, kedy sme mali zakazane jazdit. Ak ma autoskola uvedene v registri A2, tak moze robit aj vycvik pre nevodicov bez B (cize bez skusenosti). Ak nemate vodicak na auto, tak mate rovnaky pocet hodin teorie ako zaciatocnik na aute. V takom pripade by vas mohli pridelit do kurzu B, ale instruktor co uci teoriu by musel mat opravnenie na A. Takze ak vas odmietli, skor je to z personalnych a casovych dovodov. Pri rozsirujucich kurzoch je len polovicna teoria.

jana616
13. júl 2022

Zabudla som skopirovat odkaz ma register autoskol https://www.jiscd.sk/registre/register-autoskol/