Neviem sa rozhodnúť, či si urobím vodičák

majqa28
2. okt 2020

Baby ...chcem aj nechcem vodičák...chcem pre pohodlie a nezávislosť od muža ...nechcem lebo sa bojím že sa to nikdy nenaučíme🙂 z mužom sa nechcem učiť lebo to furt že motor zadrem a bla bla
Ale bojím sa Že v autoškole nepochopím kedy sa radia rýchlosti a ďalšia veď že nebudem vedieť akú tam mám hodenú rýchlosť 🙂 je tu niekto taký čo robil vodičák bez akejkoľvek skúsenosti s riadením auta?

kahh
2. okt 2020

neboj sa ty nic. ako chapem ten stres, ale isto sa to naucis a nebudes mat ziadny problem. nemas niekoho ineho, kto by to s tebou zacal skusat, teda okrem manzela? kamoska nejaka?

majqa28
autor
2. okt 2020

@kahh nemám lebo keď niekoho poprosím tak povedia že od toho je autoškola.a ja to chcem vedieť ešte predtým,je to pre takú moju istotu že na to mam

hettinka
2. okt 2020

@majqa28 kup si automat a vôbec nemusíš vedieť radiť.
Ja som robila VP v 18, dcéra v 17, moja mama v 42 a všetky sme pochopili a spravili na prvýkrát.
Dopredu sme nevedeli nič

sonca1511
2. okt 2020

Ja som prvý krát za volantom sedela s inštruktorom úplne som sa bala a teraz mám 12 rokov vodičák a som úplne v pohode a tiež som nechcela s otcom jazdiť lebo to bol len kriik a krik tak radšej som sa sama do toho dostala lebo aj s inštruktorom bol akože stres ale potom keď som ho dostala a sadla sama prvý krát do auta tak aj blinkre všetko samo mi išlo automaticky a to som od stresu zabudala dávať skoro vždy v autoškole 😂 neboj sa to spravis

fokuska
2. okt 2020

@majqa28 Autoskola je prave na to aby ti vsetko toto ukazali, vysvetlili a aby si si to ty nacvicila ;)

lucia147852
2. okt 2020

Neuč sa nič dopredu . Naučíš sa akurát zlozvyky nikoho kto jazdi už dlho s budeš mat veľký problém sa ich odducit. Ja som robila minuly rok v 28 ale potom som zo začiatku jazdila s muzom. Ale priprav sa na to že inštruktori vedia byt nervózni s protivní. Ináč sa naučíš všetko tam

luciakovacova0603
2. okt 2020

@majqa28 ahoj,mne prave vcera skoncila teoria,takze uz smer cvicisko,najblizsie..dlllho mi trvalo kym som sa odhodlala,vlastne muz ma prihlasil😁mame maleho( necele 2r),je to uz sice narocnejsie pri nom, ale ako pises,momentalne som zavisla na muzovi ked nieco treba.a to nieje ziadna vyhra,kedze musi aj pracovat🙂 tiez mam strach ze mi to nepojde,tiez nerozumiem rychlostiam atd ale teda dufam ze ma to nauci instruktor🙂

luciakovacova0603
2. okt 2020

@majqa28 a ja som sedela za volantom asi 2x,ale som povedala dost,naucia ma tam,radsej ako ked ma byt muz nervozny.(najmudrejsi na svete,15rokov soferuje)..

bagre
2. okt 2020

@majqa28 neboj sa, naučíš sa. Zo začiatku je toho veľa, ale keď budeš jazdiť tak si rýchlo zvykneš. Potom ani na páku nebudeš pozerať 😉

amelie2017
2. okt 2020

Ja si robim vodicak, tie rychlosti sa neboj. Najprv sa naucis teoreticky kedy- prakticky z toho nebudes mat ani sajnu 😀, ale instruktor ti vzdy bude hovorit, aku mas zaradit. Po par jazdach uz budes sama vediet. Plus terajsie auta ti ukazuju, kedy mas preradit do ktorej. Mne uz zaradit nahor ide super, podradit trosku horsie, ale uz priblizne viem, ze kedy z 3 na 2 a podobne.

ukulela
2. okt 2020

@majqa28 my sme doma ako rodina auto nikdy nemali. Takže som ani nemala od koho odpozorovať nejaké šoférovanie. A takto som išla do autoškoly. Neboj. vysvetlia ti kedy preraďovať a naučíš sa aj sledovať akú rýchlosť máš zaradenú. Náš tuším učili, že keď to neviem odhadnúť podľa zvuku motora, či otáčok, tak sa orientujem buď podľa podľa rýchlosti. Do 20 na 1, pri 20 už musí byť dvojka pri 40 už trojka pri 60 4ka a nad 70 80 už 5 zaradená.

deti95060810
2. okt 2020

to koĺkom máš rokov keď takto rozmýšľaš...už si mala robiť vodičák dávno najlepšie okolo 20 tky....čím skôr tým lepšie...
auto nie je luxus ale nutnosť - najmä ak máte deti....😉 - len aby si pochopila - veľmi si pomôžeš.

marcellka32
2. okt 2020

@lucia147852 treba si vybrať kludneho inštruktora, ak je zlý vymeniť, to je základ

marcellka32
2. okt 2020

Moderné auta už ukazujú kedy treba preradiť rýchlosť, ak ideš moc pri kraji cesty tak to píska, dáva vedieť že je načase ísť tankovať a rôzne iné oznámenia 🙂

andrea_82
2. okt 2020

prvý raz som sedela za volantom v autoškole. Neboj, nie je to nič ťažké, časom to pre teba bude automatika. Ja si neviem predstaviť, že by som nemala šoferák, je to straaaaašne pohodlné. 🙂

h_petra
2. okt 2020

@majqa28 "je tu niekto taký čo robil vodičák bez akejkoľvek skúsenosti s riadením auta?"

to je čo za otázku? snáď asi drvivá väčšina robila vodičák bez predošlej skúsenosti s riadením auta, ono nie je tak úplne bežné mať nejaké mega skúsenosti s riadením auta bez vodičáku :D

ale teda, docela vtipné obavy, že nebudeš vedieť aký máš zaradený rýchlostný stupeň :D

h_petra
2. okt 2020

zadováž si automat a nemusíš riešiť rýchlosti. V dnešnej dobe pomaly netreba vedieť šoférovať, akurát krútiš volantom, inak to auto robí všetko samé. Len sa dobre nauč dopravné predpisy, lebo nie je nič horšie ako vystresovaná ženská za volantom, čo nepozná ani základné dopravné značky. No a potom veľa jazdiť a jazdiť, aby si nabrala skúsenosti a vedela sa obracať dobre v premávke.

nairia
2. okt 2020

@majqa28 preto sa to vola autoSKOLA, ze tam sa mas ucit. 99% vodicov pred vodicakom auto nesoferovala, takze si nemysli, ze budes jedina neskusena. na to sa tam chodi, aby si sa to naucila. vsetko ti vysvetlia. a teda rychlosti a radenie bolo to najmenej, co ma trapilo, skor som mala respekt pred samotnou premavkou - ostatne auta, predvidat, poznat predpisy, znacky atd. "krutit volantom" a zaradovat rychlosti sa nauci kazdy debilek, co vidime denne aj na cestach.

h2
2. okt 2020

Tiež som prvýkrát sedela za volantom až v autoškole, mala som 17 rokov. Inštruktor mi hneď povedal, že určite ma už otec zobral na parkovisko a ukázal mi, čo a ako, takže mám naštartovať a ísť. Ja som netušila, čo mám robiť. 😀 Povedala som mu, že my nemáme auto, na čo on prevrátil oči, ale potom mi už všetko vysvetlil.

yoxinka
2. okt 2020

@majqa28
Ja som za volantom prvýkrát sedela v autoškole. Mala som smolu na natrafila rovno na debila inštruktora, ktorému som v jednom momente vystúpila z auta, že s ním v živote do auta nesadnem a idem sa sťažovať majiteľovi. Dali mi nového inštruktora, zlatého, pokojného, taký dobrý ujo to bol, naučil ma všetko!!! Po vodičáku som šoférovala asi pol roka a šoférovanie bola jediná téma hádky s mojím mužom, potom som to vzdala ... na 7 rokov. Sedem rokov som sa tvárila, že namám vodičák. Keď sme sa rozhodli stavať dom, musela som začať šoférovať, lebo bez auta by to nešlo a muž ma všade voziť nemohol a máme tri deti, takže neexist. Tak som začala ... s mužom ale sme sa zhodli, že to nebude fungovať, tak sama. Tri trasy som jazdila pol roka 😂😂😂. Parkovať som sa učila sama so 7miestnym autom. Už som mala aj havárku (nie moja vina, nabúral do mňa človek, ktorý mi nedal prednosť), bola som tehotná a v aute som mala syna ... každý deň si trepem hlavu o stenu, prečo som sa naodvážila skôr. Chodím si sama kde potrebujem, na nikoho nemusím čakať, nikoho sa doprosovať. Najviac mi dalo aj tak šoférovanie, lebo tým že máš autoškolu, len začneš, reálne sa to naučíš až v ozajstnej premávke. Šoférovanie je super! 🙂 Moja svokra si aj spravila vodičák, ale muž ju furt dodžubával, že toto nevie hento nevie ... dodnes ju všade vozí, na nákupy, do roboty, všade ... odveci úplne. Toto by som nechcela.

lucia147852
2. okt 2020

@marcellka32 nie vždy je to take jednoduché. Hlavne v malých mestách ☹️ 3x som sa dožadovala iného. Bohužiaľ pre nás bol len tento jeden. Ale ja som si ho skrotila potom🙈🙈

ave17
2. okt 2020

Vodičak je nutnosť, a treba ho robiť hneď v 18,bez toho dieťa nepustím do života...

natuska87
2. okt 2020

@majqa28 A majú pravdu! Začať treba v AŠ, nie doma!

deti95060810
2. okt 2020

@marcellka32 no to máš možno aj pravdu že autá majú takéto rôzne vymoženosti, len potom to auto má aj riadnu sumičku ktorú treba vycálovať ak ho chceš mať doma v garáži...😉😉
čím auto zložitejšie, tým skôr sa pokazí, resp. oprava je zložitejšia a tým aj drahšia...

jullietka
2. okt 2020

@majqa28 spravit si vodicak bola pre mna ta najlepsia vec aku som mohla spravit!! Jazdim od 17 rokov,samozrejme nazaciatku smrt v ociach a tie rychlosti som sa bala ale ked zacnes jazdit tak uz podla zvuku auta budes vediet kedy preradit,hlavne vela vela vela soferovat a das to!! 🙂

lusy22222
2. okt 2020

@ave17 áno ja som v 18, ale šoférujem až teraz poMD a RD o sedem rokov neskôr 😂 no mala som to v zalohe

elizuella
2. okt 2020

@majqa28 hlavne si najdi super instruktora, lebo vedia byt kreteni, co ta dodeptaju.

janka_266
2. okt 2020

@majqa28 jasne, že si ho treba spraviť a bez priprav s inými ľudmi. Autoškola je tu na to, aby Vám to všetko vysvetlila a naučila. A neviem kde by ste si chceli skúšať šoférovať a radiť s niekym iným ako s inštruktorom, keď aj tak nemôžete ísť na cesty bez vodičáku. A skúšať to na poľnej ceste nemá zmysel,‘keď v premávke je to niečo úplne iné. 😊

marca12
2. okt 2020

@majqa28 myslim,ze vacsina vodicak,lebo nema skusenost. Ja som prvy krat sedela za volantom az v autoskole.ziadne,ze by ma doma ucili ako sa soferuje. Neboj sa,ved na to je autoSKOLA,ze ta tam vsetko naucia.

lindusss2016
2. okt 2020

No tak to by si bola asi prva, co by toto nepochopila 🤷‍♀️ aspon ja nikoho takeho nepoznam, co nezvladol autoskolu...