Chceme malého psíka, no nevieme odkiaľ

princeznasevera
9. máj 2020

Chceme si vziat domov psika fenku civavky,yorka alebo krizenceka drobneho vzrastu no utulky teraz takeho nemaju. Iba jedna docasna opatera ma v ponuke ale psika mi dat nechcu pretoze som povedala,ze 150 eur dat za psa sa mi zda moc a pani nie som vraj sympaticka. Neviete o niekom kto da ale za rozumnu cenu drobne psicatko? Iba fenku ( nejde mi o stenata ale som proti kastracii). Dakujrm

sissy27
9. máj 2020

@princeznasevera všetky útulky aj dočasky majú ako podmienku kastráciu / sterilizáciu pokiaľ viem. Tých psov a mačiek, ktoré nikto nechce, je príliš veľa, preto je to rozumný krok a pokiaľ nechceš psa na chov (vtedy musí byť ale čistokrvný s PP) tak nie je dôvod ich rozmnožovať.

ikonica
9. máj 2020

Preco si proti kastracii? Ak nechces stenata, je to pre psika lepsie... Aj zo zdravotneho hladiska... Eliminuje sa riziko rakoviny prsnych zliaz, maternice a pod...

princeznasevera
autor
9. máj 2020

Nikdy sme psov nekastrovali a nemali ani raz stenata. Mame rodinneho znameho veterinara a povedal,ze psa mozem dat kastrovat kedykolvek a ked chodim s nim kazdy rok na prehliadky a pes je zdravotne ok nie je dovod do neho rezat.
@sissy27 neviem ci si ma nepochopila ja chcem psa ale kastrovat ho dam vtedy ked bude ozaj treba a nie aby mi to niekto nakazoval. Nebudem predsa davat zdraveho psa rezat. Navyse psa si viem ustrazit ked sme ustrazili nase feny pred psami nie je problem ustrazit aj tuto. Navyse fenu co mam u rodicov sa chodi sama vencit a ked sa hara nikdy sa psom nenuka pretoze je silno teritorialna takze ich vyhana. Ked clovek chce psa si ustrazi

pribinak
9. máj 2020

Pani nie si sympatická?🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ No tak nech si toho PSA teda nechá
Z tejto “ochrany” sa pomaly ale isto stáva nejaký fanatizmus. Minule tu nejaká kocka písala, že povedala že chce PSA vín na dvor a nie do domu s odrazu pes, ktorý bol voľný, bol obsadený 🤷‍♀️🤷‍♀️
Ja sama mam PSA a nie je kastrovany, nevidím dôvod. Viem ho ustrážiť a tu chvíľu čo sa hára nejaká Dena ho zvládnem

pribinak
9. máj 2020

@princeznasevera pozri fcb často sú tam skupinky pdickariv ktorí radi darujú šteniatko

princeznasevera
autor
9. máj 2020

@pribinak prave toto je uz fanatizmus rezat do zdraveho psa? Brali sme tiez psa vacsieho vzrastu boli sme v utulku a ked zistili,ze pes bude na dvore strazit dielnu zrazu uz bol problem ale nepocuvali to,ze denodenne s tym psom niekto bude a,ze vonku bude iba ked budeme mimo ale pes bude mat pristup aj do domu. Mali tam nadherneho ovciaka ktory si s nami sadol ale nedali nam ho. S tou pani som sa povadila lebo som povedala,ze 150 euro dat za psa z mnoziarne mi pride strasne vela. Nie ze by som nemala nan ale prislo mi to cudne a ona mi povedala,ze ked na psa nemam tak ju nemam otravovat a,ze aj tak by mi ho nedala pretoze jej nepridem sympaticka. A to len preto,ze som si dovolila vyjadrit svoj nazor

sissy27
9. máj 2020

@princeznasevera neviem či si nepochopila - z útulku alebo dočasky dostaneš buď kastrovaného psa / sterilizovanú fenu alebo to bude zmluvná podmienka adopcie. A má to svoje opodstatnené dôvody - práve preto sú tie útulky preplnené, lebo “si ustrážime”. A napríklad úplne chápem, prečo vám nedali psa na stráženie dielne. Takisto prístup “pes sa chodí sám venčiť” veľa napovedá o majiteľoch 🙈
Nájdi psa na bazoši, podpor nejakú nelegálnu množiareň, ale hlavne, že kastrácia je pre teba problém 😏

dominika_sk
9. máj 2020

Ani ja by som ti nedala psa keď ti je 150€ vela. Čo ak bude potrebovať operaciu za 500€ a mesačne ťa komplikacie budu stať 200-300€? To nebude vela? Či tolko nedaš? Je to živy tvor ktory si zasluži starostlivosť a nie aby si ho dala utratiť, JE TO ZAVAZOK AJ NA 15 rokov ! A to že kastruju zvierata je spravne, je to prevencia aby neboli utulky plne. Su to ich podmienky a musiš ich splniť. Ani banka nemeni podmienky lebo pride nejaka premudrela pani čo nevidi vyznam v ich podmienkach. Mňa rakovina mojho psa stala za 5 mesicov 3 tisic eur , to je vela ! Nie smiešnych 150 eur adopčny poplatok.

hennyinnsbruck
9. máj 2020

@dominika_sk moje slová.. Len sa mi nechcelo písať 🙈😂..... 👌👌👌
Veru pes je drahý špás ak niečo je.. Mam dva psy, jeden mal obe kolená operovane, druhy jedno.. Skoro 2000e fuč 🤷‍♀️
uzdravil sa psík?

lula313
9. máj 2020

@pribinak tebe by bola? Je proti kastracii, v rodine majú samovenciara(nekastrovanu fenu)a jej to príde normálne, mne tiež pani príde jednoduchšia..
Robím tiež dobrovolnicku a my osobne mame adopcny 50eur(do minulého roka bol 30), ale tie náklady na každého psa sú vysoke. Tiež som nazoru, že poplatok nemá byt veľmi vysoký, nakoľko musíme byt konkurencieschopní voči mnoziarniam z bazosu, ale tiež tých psov nemôžeme dávať zadarmo, keď mesačne veterinárne faktury mame 400-1000 EUR a keď má niekto problem dat tých 50eur, tak ako by zafinancoval nejakú operaciu, či granule. Mame dohodnute lacné ceny u veterinára, ale len kastracia je 70-90eur(od velkosti) 10 EUR cip, 10 besnota, 3eur odčervenie, 6 EUR odblsenie(preventivne dávame kazdemu psovi), 20 EUR ockovanie a preockovanie(stenata sa ockuju 3x, pribadne sa dá canglob) + DPH. A to tam nie sú zarátané ešte náklady na stravu, sampony, Cikacie podlozky, lieky, benzin(jazdenie po docaskach, na veterinu, adopcie, ktoré si financujeme sami). A ešte tam sú neni zarátané ceny na liečenie, operovanie psov, keďže veľa z nich, ktorí sa nájdu, boli vyhodeni práve preto, že majitel nechcel zaplatit nejakú operaciu, či riesit závažný zdravotný problem.. nám sa už pomerne dari najst docasky na nájdené stenata, ale take 3-4 roky dozadu všetky končili u mna alebo kamosky, lebo v utulku hrozilo stenatam parvo. Kedze na vlastne oci vidime, ako končia, tak sme za kastraciu, nakolko lepsie riesit prevenciu ako následky. Rovnako sme mali kopec pripadov fien s pyometrou, aj som ich kopec videla na veterine a keďže sa vyskytujú najmä u starších fien, tak tá operácia je tam už dosť riskantná vo vysokom veku, pripadne to, že majitel o fenku príde, lebo si nevsimol priznaky a maternica praskne.. Necítim sa ako fanatik, len mi ide o buducnost psov, ktorých sme vypiplali a za ktorých sme zodpovední. O to viac si vazim a Dakujem ludom, ktorí chcú utulkacom pomôcť, či už docaskou, alebo novým domovom, kde pes nebude plniť funkciu zvončeka, ale člena rodiny. Na druhej strane treba chapat aj dobrovoľníkov. Väčšina to robi popri svojom zamestnaní na úkor svojho volneho casu, rodiny, rieši milion veci a ešte sa s niekym musí doťahovať, prečo dotyčný Zaujemca nechce kastrovat..

dominika_sk
9. máj 2020

@hennyinnsbruck najprv mala ako ročna pyomeru cela maternica musela von a potom v decembri ďalši rok rakovina lymfatickych uzlin, v maji zomrela. 4x denne lieky brala, odbery, liečby, chemo. Nepomohlo nič😔

hennyinnsbruck
9. máj 2020

@dominika_sk to mi je ľúto 😔😔😔

0silvia0
9. máj 2020

@lula313 prevencia je jedna vec. Su ludia rozni. Aj u feny chapem sterilizaciu, predsa tie ruje rozhadzuju hormony a vznikaju zbytocne komplikacie... Aj kastraciu u psov, hlavne tych malych, co sa lahko prepchaju cez plot a maju zdrhacie pudy, to chapem, nech to neoplodnuje kade tade. Ale velky pes, ktory urcite nezdrhne, je venceny len s majitelom, urcite ziadnu fenu nekontrolovatelne neobskoci. Tam nevidim bezpodmienecnu nutnost kastracie.

pribinak
9. máj 2020

@lula313 ja mam PSA, takze viem koľko stojí starostlivosť o PSA, strava, očkovanie, .... žijem v BA s tie ceny sú tu fakt vysoké, takze mi to písať nemusíš
Ja skôr narážam na to, že niekto si chce vziat PSA, ale musí absolvovať takú tortúru, že to viac ľudí odradí ako priláka. Žiaľ, podľa mna veľmi zle nastavená politika

princeznasevera
autor
9. máj 2020

Boze baby citate vobec co pisem??? Ja nemam problem dat psa vykastrovat peniaze mam ale nesuhlasim moc s tou politikou kastrovat psa za kazdu cenu. Pisem jasne,ze ked mi veterinar povie pes je zdravy nic mu nie je a viem si ho ustrazit tak nie je dovod na kastraciu. Mame psov z utulku a ked som slecne jasne a rozumne vysvetlila,ze psa kastrovat nebudem ked je zdrava a nic jej nechyba pochopila to a nebol problem. Ked priatelova fena je permanentne na dvore a vieme ake su tam rizika boli sme ju dat vykastrovat a aj tak sme museli do ineho mesta pretoze nas veterinar kastraciu odmietol z toho dovodu,ze fena je zdrava a nie je dovod do nej rezat. Ale vykastrovat sme ju dali. A toho takzvaneho samovenciaceho psa mame pusteneho na zahrade pohybuje sa uz tak 12 rok a cuduj sa svete nebola ani raz nakryta a ak sa k nej aj priblizi nejaky pes za ucelom parenia zazenie ho kadelahsie. Ja sa skor cudujem majitelom psov,ze si psov nedrzia vo voliere alebo doma pocas obdoby parenia. Nasej susede nakrili fenu pretoze vedlajsa suseda ma psa typu shiba inu a ten pes dokazal preskocit 4 metrovy plot. Takze je to aj o zodpovednosti majitelov psov muzskeho pohlavia a navyse ona mala plemennu suku ktora mala skvely rodokmen a stacil jeden moment a uz mala najduchov (ale steniatka boli krasne). Ja neodmietam priamo kastraciu ale ked mi niekto ponuka psa z mnoziarne a pyta za to 150 euro tak mi to pride troska nemiestne. Ja som ochotna a nemam problem zobrat si aj kastrovaneho bastardika ale aby mi niekto nakazoval ze do 3 mesiacov od adopcie dala psa rezat ked evidentne k tomu neni dovod, pes je zdravy a nakrit ho nema ako ked je v byte tak to nema zmysel. A dalsia vec utulky nehovorim vsetky ale vacsina si dava podmienky ako prist sa pozriet na prostredie v ktorom by pes zil,ok beriem ale aby komentovali vsetko typu...vy nemate predelnu kuchynu?? Preco mate tak maly byt? Ako mate zabezpecene okna a preco taka mala kupelka a to ten pes bude doma zavrety cely den? Vravim slecne : no ano a co si myslite,ze mi peniaze padaju z neba ci co? Ved prve dva tyzdne budem doma kim si nezvikne a potom uz si musi zvikat...a to uz neni ono.
Potom sa nemozu cudovat,ze ludia hladaju psov cez inzeraty a podporuju mnoziarne ked utulky maju taketo podmienky. Tiez som robila v utulku takze viem ako to funguje ale je rozdiel ked tam pride baba z 10 krdlom deciek a ked sa jej spytam ako to stena chcu zobrat a ona mi povie,ze ho vezme do igelitky? Alebo chlap co si vyberie najagresivnejsieho psa z celeho utulku a pri plateni zalohy sa dozvedam,ze pes ma byt navnada na medvede? A ked tam pridu dvaja mlady ludia na ktorych je ocividne ze zvieratka zboznuju a nevedia si pomaly vybrat a ked ich vidim ako si to kblko tisnu k sebe aj s pripravenym kosikom tak viem,ze ano toto psica naslo skutocny domov.

dollyzv
9. máj 2020

@princeznasevera ja ti poviem tak,ja mám fenku skoro 10rokov..mám ju v byte ale prvých pár rokov jej dosť harasilo po harani..teraz keď je už staršia tak ani nie,ale ľutujem že som ju nedala vykastrovat..nosila si plysaky do plechu,správala sa k nim ako k steniatkam, mlieko sa jej spúšťalo,bola úplne nešťastná, hormóny si s ňou robili disco. Okrem iného sa jej na prsníkoch vytvorili asi 3hrcky. Neukázalo sa to hneď,ale až po rokoch. Teraz keď už je staršia dáma a už jej tak neharasi ju kastrovat nebudem ale mala som veru...tie zvieracie pudy a hormóny sa nedajú oklamať ničím..

dollyzv
9. máj 2020

@princeznasevera a najmä u feniek je potrebná kastrácia pokiaľ neplanujes šteňatá..práve kvôli zvýšenej možnosti rakoviny prsníkov a maternice,..tiež nie som za neodpostadtnene rezanie,ale radšej s ňou vydržať týždeň bolesti po kastrácii ako niekoľko rokov po harani a nakoniec pozerať ako ti tvoj milovaný psík umiera na rakovinu...

bosorka2302
9. máj 2020

my mame 12r fenu zlateho retrievera, brali sme ho od chovatelky, lebo sme chceli vidiet v akych podmienkach ma psy a steniatka. Pani chovatelka bola velmi starostliva a nasa pred 12r stala cca 200e. Civavy su podstatne drahsie . A ano tiez pred nami jeden pan chcel nasu fenku a nedala mu lebo sa jej nevidel a ona chcela len do dobrych ruk aby sli steniatka

princeznasevera
autor
9. máj 2020

@dollyzv no ako vravim vykastrovali smr iba jednu fenu a to z dovodu ze bola na dvore a uz sa viac krat k nej primotal susedovych pes. Tu co mame u mojich rodicov sme nevykastrovali pretoze je silno teritorialna a zo psami sa neznesie. Ked hara tak je uplne normalna jedine co mame zemusime gauce a postele prekryt plachtami inak mame vsade krvi. A nikdy jej z harania neharasilo. Neviem ale vzdy som vyberala psa podla toho ako sa mi pacil a vacsina z nich bola asexualna co sa cudujem a nas veterinar my sam povedal,ze kastrovat ju je zbytocne kedze nema zdravotne problemy,haranie zvlada na jednotku takze zbytocne ju tym stresovat.

dollyzv
9. máj 2020

@princeznasevera u našich bola na dvore tiež fenka čo ostatných psov odhanala a zomrela na rakovinu..šteniatka mala len raz pred mnohými rokmi..aj moja bola normálna prvých pár rokov..potom jej začalo pár rokov harasit a so zvyšujúcim vekom to doznieva..ale hrčky sa jej už urobili aj mlieko sa jej púšťalo,mávala zapálené prsníky lebo ich mala plné mlieka

siska012
9. máj 2020

Akože prepáčte ale čudujete sa že útulky majú podmienku kastrovat? Viete koľko tam je psov? Nie každý je zodpovedný a fenu ustráži. Navyše vám príde dat za psa veľa smiešnych 150 eur? Keď psovi niečo bude ako to zaplatíte? Mňa stala naša fena skoro 800 eur a tých peňazí absolútne neľutujem... Ak neviete nájsť v útulku, pozrite psíka s PP... Ináč odporúčam stránku na fb Bullteriér rescue Slovakia... Veľmi často mávajú malé psíky ako sú čivavy, buldočkovia a pod

betulinka1
9. máj 2020

@princeznasevera 150€ za psa z utulku sa mi zda vela. My sme davali za uz sterilizovanu fenku krizeneho vlciaka 60€. Ved ten utulok ma mat zaujem dat psa do dobrej rodiny a nie na konci mesiaca placu na fb, ze uz nemaju peniaze na krmivo, teda niektore. Akoze poslednou dobou je toho viac a viac, co vymyslaju niektori ludia v utúlkoch. Stale nejake pribehy citam negativne. Inak s tou sterilizaciou, to maju asi vsade rovnake podmienky a podla mna v pohode. Dali sme sterilizovat aj dvoch dalsich psov doma (sucky). Myslim, ze to bolo pre ne lepsie, kedze sme nechceli stenata. Takze v tom by som problem nevidela. Ale cennik nesterilovanej sucky krizenca z utulku, to by aj mne vadilo.

dominika_sk
9. máj 2020

@dominika_sk rany nikdy nebudu zahojene ale naplasti existuju🙂

princeznasevera
autor
9. máj 2020

Baby nejedna sa o utulok. Jedna sa docasnu opateru ktora ma psikov. Ja nemam problem dat za psa 150 euro ale nechcem podporovat niekoho kto na tom ma biznis. V utulku sa bezne plati cca 60 eur ale je rozdiel dat 60 a 150 eur nemyslite?

hettinka
9. máj 2020

@princeznasevera ak nemáš 150€ na psa, ani ho nekupuj. Kúpna cena je len zlomok toho, čo psík stojí.

lintu
9. máj 2020

@princeznasevera nevysvetlíš. Máš moc zastaralý názor.... pre niektorých. Psy sa už berú inak. Hľadaj inde. Tu toho psa očividne nenájdeš.

gabika128
9. máj 2020

@princeznasevera ja som brala šteňa z útulku a tiež som mala v podmienkach adopcie sterilizáciu, tú som jej však dala robiť až keď mala 4 roky a začalo jej harašiť počas harania. Čiže nikto nás nekontroloval či bola naozaj sterilizovaná. V útulku sa tiež nechovali pekne, keď som im povedala, že bývam v byte. 😅 Akože, na jednu stranu ich aj chápem, lebo veľa ľudí si berie psa a nevie čo ich čaká a potom končia psíkovia niekde na ulici atď.
K tej sume 150€ za psa bez papierov, to pýtajú len podvodníci a kšeftari. Kamoška kúpili za 400€ bez pp a hlavu si búcha, lebo pes má rôzne problémy a vrodené vady.

princeznasevera
autor
11. máj 2020

@hettinka citas co pisem?
@gabika128 to pyta pani co zkupuje psov z mnoziarne

tomi97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz