Chodíte do kostola?

15. sep 2022

Otázka skôr pre veriace, pokrstené..Chodíte do kostola?Ma to pre vas význam?Ja som tam nebola už vyše roka, ale paradoxne som oveľa viac veriaca ako keď som tam chodila. Cítim v sebe Boha,tu silnu božsku energiu,modlím sa svojimi slovami, myšlienkami. Som ovela veriaca ako keď som tam chodila. Ako ste natom vy?

klarissa25
15. sep 2022

Som pokrstena, to už nezmením, v niečo verím ale určite nie v cirkev (mozno to nie je ani boh)...takže nechodím do kostola
..

marci987
15. sep 2022

Ja chodim ,ma to velky vyznam,kedze chodim na spovede.

bessie12
15. sep 2022

Nechodím. Nevidím v tom zmysel.

klarissa25
15. sep 2022

Ešte doplním..
Cirkev je jeden veľký biznis na hlúpych a naivných ľudí...

doriiis
15. sep 2022

@klarissa25 ...ale jak dlho uz funguje! Takto sa robi biznis!

mamamasama
15. sep 2022

Chodim. Momentalne to ale vnimam inak ako kedysi. Predtym bol pre mna kostol oazou pokoja, kde som mala cas na rozhovor s Bohom. Teraz beham za detmi, takze viac prezivam vieru doma. Kostol je chram, Boha mam v srdci, no chcem, aby boli aj deti od mala naucene, ze nedela a sviatky su posvatne a viera a kostol je pre nas dolezita.

klarissa25
15. sep 2022

@doriiis áno oni vedia ako na ľudí.. ľudia potrebujú v niečo verit

kaca222
15. sep 2022

Do kostola som prestala chodiť z časových dôvodov keď som nastúpila na výšku, resp.v maturitnom ročníku. Veriaca som, verím v Boha, resp. v “niečo”. A tiež omnoho viac než keď som chodila do kostola a na náboženstvo. Cirkev ale nepodporujem, sklamala som sa v ľuďoch aj v cirkvi ako takej

marca12
15. sep 2022

Nechodim do kostola,lebo nesuhlasim so vsetkym,co cirkev strikne hlasa a nevidim zmysel v chodeni do kostola na omsu. Rada si tam zajdem posediet,popremyslat mimo omse. Verim v nieco,ale nie je to taky Boh ako nas ucili. Modlim sa,som dobrym clovekom,nesudim,neodsudzujem,neublizujem slovami ani skutkami a ani myslienkami. Urcite som lepsim clovekom ako tie tetky,co tam vysedavaju a krivym okom na kazdeho pozeraju. Ale zase nie kazdy,kto tam sedi je zlym clovekom.

rikarika
15. sep 2022

Verím v boha, do kostola nechodim.

fineta
15. sep 2022

Opäť prieskum? 🤔😁 Každého osobná vec. S tým zaiste súhlasíš, ked si hodila otázku do fóra ako anonym. Ten kto chodí, má na to osobne dôvody uplne rovnako ako ten kto nechodí. Je fajn, ze si spokojná, nech ti to vydrží. Asi toľko k tvojmu príspevku.

mell27
15. sep 2022

@marca12 Myslím, že si vo svojom komentári dosť protirečíš 😊😊

marca12
15. sep 2022

@klarissa25 Viera je velkou utechou a nadejou pre ludi. Ti ludia,co chodia do kostola nerobia nic zle. Zleho narobili dost vysoki hodnostari.

marca12
15. sep 2022

@mell27 v com konkretne?

klarissa25
15. sep 2022

@marca12 a píšem niekde že tí čo chodia do kostola robia zle ? Nie doslovne, cirkev je ale aj tak jeden veľký bordel( dosť výnosný ).. a za tým si stojím...

bucko555
15. sep 2022

Ak nerátam svoju svadbu, svadby v rodine a pohreb tak som v kostole nebola cca 13 rokov , pokrstená som mám všetky sviatosti aj dcéra je pokrstená veríme ale nechodíme

marca12
15. sep 2022

@klarissa25 nepises,ale kazdy sa vysmieva s hlupych krestanov,ktori sadli na lep biznismenom.

klarissa25
15. sep 2022

@marca12 ja sa nevysmievam, skôr je to smutné

fineta
15. sep 2022

@marca12 súdiš. A to nie je ok. Nesúď a nebudeš súdená. Každý je na tomto svete sam za seba. Aj Ty a aj každá jedna "tetka." Vies o nich veľké prd, tak ich nekomentuj a hľaď si svoje. 😊

jozef11111111
15. sep 2022

@fineta To aj ja pripravujem prieskumovu otázku 😂tikajuci sa kontroverznej témy pre niekoho ale pre mňa dôležitá téma .

marca12
15. sep 2022

@fineta No dobre ty tetka 🤣 tak na nevrle ohovaracky poukazujem. Ja ako decko si pamatam,co panie pred kostolom riesili a ako prebrali celu dedinu z jedneho konca na druhy,povymyslali,podomyslali. Skor poukazujem na ne,nemyslim,ze je to sudenie

fineta
15. sep 2022

@jozef11111111 nerozumiem tvojmu príspevku, prepac 🤷‍♀️😊

klarissa25
15. sep 2022

@fineta ona je jedna z "fanaticiek" nerada tak niekoho nazývam ale je to tak

zmrzlinka2021
15. sep 2022

Chodim.
A osobne tak ako v ramci daneho cirkevneho zboru / denominacie, tak uplne vsade su aj problemy, aj ludia, co tam nemaju co robit.
Keby som mala pristupovat k tomu, ze nechodit niekam, kde sa vyskytuje "vselico", tak nechodim ani do prace, ani na ulicu, ani do obchodu...

Viera v Boha nema byt zalozena na viere v ludi, ale na osobnom vztahu s Bohom, a aspon u nas v zbore je aj vela skvelych ludi.

fineta
15. sep 2022

@marca12 jooj, ked len toto ta trápi... Pletky zmätky 🤦‍♀️... Sú oveľa vážnejšie problémy ako jedna tetka povedala. 🙈 Mi napadli podľa tohto iste panie z dediny. Ano, su na každej omši. Ony sú neskutočne podarené. Večer niekto o dve obce ďalej od nas zomrie a ráno v jednote to už preberajú. 🙈 Všetko vedia a aj co nevedia, tak povedia svojou rečou. Ale majú aj napriek tymto neduhom úžasné srdiečka. 😍 Pomôžu kde môžu, neobidu ta na ulici bez povšimnutia, prihovoria sa, podelia sa s úrodou a nič spätne necakaju. V ich povahach poväčšine nie je zakernost a zloprajnost. Aspon ich tak vnimam. A za hriechy budú raz súdené ako všetci. Na omse chodís za seba. Ani ty nie si dokonalá hoci máš o sebe mienku, ze si dobrým človekom. 🤠⬇️

terezka1947
15. sep 2022

Verím, chodím do kostola a prijímam sviatosti.
Bez nich to nie je ono.

misulkar
15. sep 2022

Chodila som, častejšie a pravidelne.
Dlhší čas mám akúsi "krízu" a neviem sa vrátiť späť. 🤷‍♀️

leonie35
15. sep 2022

@terezka1947 Presne o tom to je 👍❤🙏

marca12
15. sep 2022

@fineta to su este take neublizujuce klebety. Ale ked vypustia,ze ta a ta spava s tym a tym,pritom ta chuderka v zivote muzovi nebola neverna. Alebo vypustia,ze dieta sa na otca nepodoba a urcite nie je jeho a podobne hluposti. Vedela by som knihu pisat o tom,co moja svokra kde porozpravala,ake nepravdy a v prvom rade v kostole sedi. To je smutne,ze takyto clovek sa pasuje za moralne najlepsieho krestana a pritom ma cele dni v ustach inych ludi. A takato zena mi ide vycitat,ze nechodim do kostola. Tiez som clovek omylny a nie dokonaly,ale vedome nikomu neublizujem.

janinah
15. sep 2022

@klarissa25 tiež doplním....toto si môže myslieť len hlúpy a naivný človek