Chudnutie na leto

dumbo10
25. jún 2017

Ahojye baby, chcela by som bás poprosiť o nejake rady na chudnutie stačilo by mi len 5 kíl😊

ulicnik92
26. jún 2017

Ja som obmedzila príjem sacharidov v poobedňajších hodinách a dosť mi to pomáha 🙂

anabeth
26. jún 2017

ak obmedzíš sacharidy, pekne schudneš-
a okamžite, ked ich priberieš do jedalnička späť sa ti váha vráti aj s kilečkom navyše ako daň, že stresuješ organizmus
zdravé sacharidy napr. celozrnný chlieb ( ale aj hnedá ryža, kuskus, ovsené a všetky obilninové vločky) majú v našom jedalničku doležitú ulohu- vláknina ťa zasýti, prečistí tenké črevo a tam sa potom ľahšie vstrebávajú živiny, sú palivom pre mozog, dodávajú energiu
potrebujeme aj sacharidy aj bielkoviny aj tuky- ale kvalitné

ak chceš schudnúť musíš: ( a nikomu sa do toho nechce, hladáme skratky- ale neexistujú 🙂 )
1. pravidelne jesť ( navynechávať ranajky)

2.nejesť kalorické nehodnotné potraviny-
- všetky kúpené tukové pečivá- vianočky, croasanty, šišky, lístkové pečivo, buchty,
biele rožky ( aj kaizerky sú biele pečivo- len prifarbené), biely, viaczrnný, fitnes ... neviem aký chlieb
- párky, saláma, mäsové konzervy
- tučné syry- bambino, karička, encian ...
- všetky cereálie.nestlé a spol, cornflakes, hotové musli ( minimálne čítaj, niektoré nie sú sladené, ale dám ti recept na 5 minútové domáce)
- keksíky, muslityčinky, chrumky, čipsy...

3. dodžiavať pitný režim

4. cvičiť, hýbať sa, hýbať sa a cvičiť-

- všetko ostatné sú len dobre mienené zlé rady, ktoré ti možu zabrzdiť metabolizmus na celé mesiace

ešte ti poradím toto:
Pomocka pre pitný režim:
na A4 nakresli 10 pohárikov, šálok, koliesok, štvorcov (čo chceš)
- vždy ked sa napiješ vyškrtni jeden- počíta sa voda, minerálka, ovocný, zelený a bylinkový čaj - všetko možeš (nemusíš) s citrusovou šťavou, bez cukru a sirupov
-ak vypiješ kávu, kolu, čierny čaj, alkohol (aj pivo)- dokreslíš dalši prázdny, ktorý bude treba škrtnúť
- džus, ľadový čaj, radlrer- treba z mierou, to je jasné- a neráta sa do pitného režimu- tak ako mlieko- takže neškrtáš ale ani nedoplňaš
posledný pohár treba vypiť pred spaním (vodu, pretože každy čaj je močopudný)
prvý pohár hned po zobudení
na konci dna by si mala mať preškrtnutých =vypitých všetky- to je 2.5l - to je minimum na deň ( niečo máme ešte c ovocí, v polievke), ak je horúco, veľa športuješ, telo uvíta aj viac

ak ti stačí schudnúť málo, obmedz kalorické množstvo- ale hýb sa! a pi a nedrž to viac ako týždeň

viac v skupine https://www.modrykonik.sk/group/1890/