Doplňujúce pedagogické štúdium

epp
19. feb 2013

Zdravím, mám zopár otázok, ak by ste mi dámy vedeli poradiť.

Tento rok končím prvý stupeň VŠ štúdia, odbor politológia. V budúcnosti by som chcel učiť, buď SŠ alebo VŠ.
Ak dobre chápem, tak na VŠ sa po novom dá učiť iba počas štúdia (PhD.), prípadne jeho získaním. SŠ by teoreticky stačilo spraviť doplňujúce pedagogické štúdium (DPŠ).

DPŠ teda môžem robiť až po ukončení druhého stupňa VŠ na mojej univerzite, či sa dá DPŠ niekde robiť súčasne (externe) počas štúdia druhého stupňa môjho odboru na mojej univerzite?

Ďakujem

martina2001
19. feb 2013

@epp áno pedagogické minimum si můžeš urobiť počas štúdia VŠ akéhokoľvek smeru na VŠ ktorá to ponúka, nemusí to byť konkrétne tá ktorú študuješ

epp
autor
19. feb 2013

takže teoreticky by som mohol robiť magistra na svojej uni a súčasne DPŠ na inej škole? Lebo som čítal, že (neviem či všade, ale myslím že v Žiline áno) je možné si spraviť DPŠ až po dosiahnutom druhom stupni. Či nie všade?

cerez
19. feb 2013

Podľa mňa je to možné. Keď je možné študovať aj dva odbory súčasne!

majka2508
19. feb 2013

DPŠ si môžeš robiť len na tej istej škole,kde študuješ alebo na obdobnej škole. Študuje sa buď súbežne počas II. stupňa alebo externe potom, začo sa platí.

epp
autor
19. feb 2013

@majka2508
no ja by som chcel tak, že externe si zaplatiť za DPŠ. Len netuším, kde to robia tak, že by som to mohol začať robiť už po bakalárovi. Resp. čo by som mohol študovať, vrámci DPŠ, či nejaké predmety, alebo ako je to ohraničené. Ak by som spravil DPŠ, aj tak by som mohol učiť iba predmety, z ktorých som štátnicoval na dennom štúdiu?

epp
autor
19. feb 2013

@martina2001
ale vyučovať by som mohol iba predmety, z ktorých štátnicujem na mojom odbore, nie? či dalo by sa to nejako nakonfigurovať, neviem, strelím, napr. že geografia + niečo?

martina2001
19. feb 2013

@epp iba to načo máš vzdelanie, minimum nemá žiaden odbor, je to všeobecné štúdium

martina2001
19. feb 2013

@epp počas II. st. už môžem ped.min. študovať

epp
autor
20. feb 2013

@martina2001

takže by som mohol učiť iba predmety, z ktorých zoštátnicujem, je tak? či aj niečo iné?

martina2001
20. feb 2013

@epp presne tak, časom si môžeš urobiť aj štátnice z iných predmetov

livka283
20. feb 2013

dpš som zacala robit po ukonceni Mgr-ukonceny 2st. VS bol podmienkou, v tom istom odbore, VS som skoncila v KE a dpš zacala externe v PO, ja mam momentalne studium prerusene kvoli MD. co viem, da sa zamestnat na skole uz pocas studia dpš

epp
autor
21. feb 2013

@livka283 ďakujem, no silno ale uvažujem, či DPŠ sa oplatí študovať..

epp
autor
21. feb 2013

@martina2001 od septembra by som mal chodiť na jazykovku a do dvoch rokov by som si tým spôsobom chcel spraviť štátnicu z angliny, budem mať tým pádom aj ako keby "schválené" učiť aj anglinu?

epp
autor
24. feb 2013

Nerobil niekto DPŠ v Nitre?

gabii83
25. aug 2013

@epp mozes v BB ja som od sept. piatacka na UMB a zacnem 1. rocnik na DPS. ak sa pridas napis IP. prihlasit sa mozes cez net do 3.9. ak chces poslem link ale asi najdes to na nete .pa

maca1975
23. jan 2014

Kde všade v školstve- sa môžem zamestnať- učiť po skončení DPŠ????DPŠ externe si tento rok dorábam na STU v Bratislave.VŠ II.stupňa mám ,ukončenú-fakultu strojníctva. Strednú školu mám drevársku. Bola som prekvapená keď spolužiačka na DPŠ s ukončenou chemickou fakultou učí na ZŠ v školskom klube detí. Aj to je možné, učiť na ZŠ? Ďakujem za odpovede.