Skúsenosti s doplňujúcim pedagogickým štúdiom

zuuzu15
12. feb 2018

Dobrý deň.Chcela by som sa poradiť s niekým kto sa vie orientovať v doplňujúcom pedagogickom štúdiu.Mam ukoncene VS II.stupna(Mgr.) ako neucitelsky odbor Anglicky jazyk v odbornej komunikacii a VS I.stupna ako ucitel ANJ a OBN.Chcela by som isť učiť na ZŠ anglictinu(pred materskou som ucila) s tym,ze si chcem este dorobit dejepis(aby som ho mohla ucit)...Mozem sa prihlasit na doplnujuce pedagogicke studium na 2 roku a budem brana ako ucitel?A kde mate najlepsie skusenosti so studiom.Vopred Vam ďakujem za akukoĺvek cennu rady.Zuzans

bibistec
12. feb 2018

Tak pedagogicke minimum trva 2 roky a to sa robi na ten odbor co mas vystudovany teda u teba ta anglina ale.ten dejepis neviiem ako tam toto podla mna uz za dva roky nie

marfikchov
12. feb 2018

Doplnkovým pokojne budeš môcť učiť angličtinu, ale dejepis si jedine dorobiť. Sesternica si tiež tak dorabala jeden predmet, asi tiež dejepis, v Bystrici

gabikas82
12. feb 2018

DPŠ sa dá robiť iba pro predmete ktorý je ukončený 2.stupňom VŠ. Dá sa to robiť aj popri VŠ štúdiu, ale potvrdenie o ukončení vydajú až keď budeš mať ukončené Mgr. štúdium. To znamená že z dejepisu by si musela doštudovať Mgr. A na každý predmet ktorý sa robí pri DPŠ sú zvlášť štátnice. Aspoň tak to bolo tam kde som si robila ja. Končila som minulý rok.

zuuzu15
autor
12. feb 2018

@marfikchov ďakujem za odpoveď...čiže ja si znova budem musieť robiť 2 roky angličtiny ako učiteľský odbor?a to koľkp trvá ten dejepis?vopred ďakujem za objasnenie😊

zuuzu15
autor
12. feb 2018

@gabikas82 dakujem za odpoveď...čiže Vy ste nemali ani bakalara ako učiteĺsky odbor?Lebo nam po ukonceni bakalara povedali,ze statnicou z pedagogickeho zakladu ziskavame pedag.minimum....

zuuzu15
autor
12. feb 2018

@bibistec ďakujem za odpoved😊

gabikas82
12. feb 2018

@zuuzu15 Nie ja som nemala vôbec učiteľský odbor.

nikelca
22. feb 2018

Ale ved ty si ucitelstvo nemusis dorabat ked uz ucitelstv anglictina obcianska mas...myslim ze ak ucitel si a chces k tomu este jeden predmet ten sa da a trva to myslim dva roky (napr matikarka si dorobi informatiku ale pritom stale uci matiku... ved ked si uz predtym ucila a ucitelstvo vystudovala tak pedagogicke minimum by si mala mat...

zuuzu15
autor
22. feb 2018

@nikelca ďakujem...doteraz s tym nebol problem...ucila som Anj,bola son brana ako kvalifikovany ucitel....dokonca mam par spoluziakov,ktori ucia a nikto nikdy nespochybnoval zeby boli nekvalifikovani a tiez sa cuduju skade to dana pani riaditelka ma...a na ministerstvo skolstva sa snazim dopatrat uz druhy tyzden a ani obraz ani zvuk😯