Kto idete na 1. IVF na jar 2010?

barchee
27. dec 2009

ahoj babulky, idete niektorá na svoje 1.ivf teraz na jar? Manžel má oligozoospermiu a bolo nám odporučené IVF-ICSI. My sme vo Ferticente v BA, v januári idem na prvý hormonálny profil, potrebujem 3 a potom podávame žiadosť do poisťovne. Dúfam, že nebudú problémy s tým po novom roku, keď sa majú poisťovne spájať 😒

karolina23
27. dec 2009

jejo barchee ahoj som ta tu dlho nevidela co mas nove? 😉

maryah
27. dec 2009

ahoj barchee, ja sa k tebe tiez pridam, ja cakam na schvalenie z pistovne, maju sa nam ozvat do 10.1... tiez ideme na IVF-ICSI, manzel ma tiez prilis malo bojovnikov na prirodzene otehotnenie ☹

barchee
autor
27. dec 2009

ahoj maryah 🙂 odkial ste? do akého CAR chodíte? už ste s dokim riešili stimulku? no mám viac otázok, ale nedám ich všetky naraz 😀

maryah
27. dec 2009

chodime do Martina do Heliosu... tieto veci sme s dr este neprebierali... po vsetkych tych testoch a vysetreni nam povedal, ze ideme na IVF-ICSI pretoze manzel ma prilis malo spermii... ked nam zavolaju ci nam to poistovna schvalila tak nam povedia co dalej... len viem, ze mi daju nejake injekcie... mozno mi aj hovoril nieco viac, ale akosi ma ten vysledok zobral, necakala som ho, myslela som si, ze pojdeme na IUI ale co uz... budeme bojovat.
kedy ste isli do centra?

maryah
27. dec 2009

divala som sa v tvojom albume, ze tvoj manzel ma 3 miliony spermii v ejakulate... moj ich ma iba 600 tis., ale, ze na IVF-ICSI to staci... tak velmi dufam, ze sa nam to podari 😅

barchee
autor
28. dec 2009

dobré ránko 🙂 noooo, na iCSI je to zhruba jedno čo sa týka počtu, len tam musí byť pár pohyblivých, zdravých a schopných, z ktorých vyberú jednu pre každé vajíčko a priamo dnu do ju vstreknú, takže aj tých 600 tis. bohate stačí 😉 našla som pekné videjko o IVF aj IVF-ICSI http://www.dailymotion.com/video/x9alkl_exclusi... Do centra sme išli v septembri, snažili sme sa od apríla, som mala tušáka, že neni všetko ok... ☹ Na IUI je treba minimálne 10 mil./ml ... zachvílu mám 27 rokov, nemienim strácať čas čakaním a verením, že spermiogram sa zlepší...čím viac rokov, tým menšia šanca otehotneť, takže naozaj neni na čo čakať 😉

maryah
28. dec 2009

ahoj barchee, moja rec, tiez som toho nazoru, ze neni na co cakat. ja ma 27 a manzel 36 rokov a uz nechceme cakat. my sa snazime od maja minuleho roku a uz chceme mat babo...
presne to iste mi hovoril aj dr, ze na jedno vajko treba jednu dobru spermiu cize 600 tis je dost.

snecka
29. dec 2009

Ahojte, škoda že táto téma sa nevolá IVF na jar2010, pretože ja mám už 1IVF za sebou a na jar 2010 nás čaká druhé. 😉, ale môžme sa tu stretávať aj tak no nie? 😵

maryah
29. dec 2009

snecka ahoj, to nevadi, ze sa tak vola... jasne, ze sa tu mozes pridat, aspon nam povies svoje skusenosti z prveho IVF. kedy si bola? co bol vas problem?

barchee
autor
29. dec 2009

ahoj snecka, samozrejme 😉 aspoň nám dáš rady a povieš skúsenosti 🙂 tak píš, postup, ako prebiehala stimulka, odoberanie vajíčok, ET...som strašne zvedavá čo ma čaká 😅 problém máš ty alebo manžel?

snecka
29. dec 2009

Uffff, dík za privitanie,
všetko som to absolvovala v júni 2009, bohužiaľ nič z toho. Bola som v Heliose, Mary 😵 ty tam chodíš tiež? No a náš problém, hm žiadny,alebo aspoň o ňom nevieme, máme idiopatickú neplodnosť. Barchee je toho strašne veľa, skúste sa pýtať ja čo budem vedieť odpoviem 😉

barchee
autor
29. dec 2009

takže vlastne ste obaja zdraví a nejde vám otehotnieť...asi ešte neprišiel váš čas 😉 ... aká je tá stimulka? ako dlho a kedy a ako si si pichala injekcie? popíš mi prosím toto teraz 😀

moncika15
29. dec 2009

ahojte aj ja sa pridavam 🙂
aj u nas ma problem muz.skusali sme IUI ale nic sa nedialo tak nam odporucili IVF.momentalne cakame na list z GYNFIVu (mm ide na operaciu) a po zotaveni zaciname 😵

barchee
autor
29. dec 2009

ahoj moncika 🙂

snecka
29. dec 2009

Ahoj Moni 🙂
Barchee no cela stimulácia aspon u mna bola super, injekcie mi išli do bruška jedna radosť, mám na to bruško stvorené 😅 sadielko, mala som dlhý protokol od 16dc som brala Proveru a od 23dc som pichala Decapeptyl a potom mi prisla mrchaňa a o 1dc som začala pichať 150IU Gonalu, tá dávka mi zostala až 12dc potom som pichla Pregnyl a na 14dc bol odber vajičok, po OPU som sa cítila úžasne, fakt som to všetko brala s úsmevom vždy ti budú vravieť aby si bola v čo najväčšej pohode, to som aj bola ale po odbere sa to vsetko zmenilo, ufff zatiaľ stačí. 😉
Barchee a ozaj kedy bude ten správny čas, v máji 2010 budú 3 roky ako sa snažíme. ☹

barchee
autor
29. dec 2009

ja neviem kedy bude ten správny čas 😀 to ma len tak napadlo...možno nie ste kompatibilní... 😒 aký je krátky protokol?

sabina897
29. dec 2009

Ahoj pridám sa aj ja ak môžem 🙂
sme prípad ako Ty snecka. Chystáme sa na IVF č. 2. Práve včera som poslala žiadosť do poisťovne, tak predpokladám, že asi za mesiac pôjdeme na "to". Chodíme do Splnu v KE. Prvú stimulku som prežívala podobne ako snecka, bez problémov a v pozitívnej nálade. Ja som brala som Puregon. Snažíme sa už 4roky.

snecka
29. dec 2009

Barchee krátky je bez tej provery, je rýchlejší a agresivnejší. Myslíš že by sa oplodnili vajká keby sme neboli kompatibilní, hm 😒 ☹
Ahoj Sabi som rada že si sa pridala, ked nas bude viac pojde to lepsie 😵 Nemáte to do KE ďaleko? Ja som teraz vo fáze čakania potvrdenia mojej žiadosti, myslím že február je moj 😀

snecka
29. dec 2009

Sabi kde to zlyhalo u Vás? ťažká otázka čo? ľahké nedávam 😀

sabina897
29. dec 2009

... myslím, že február je aj môj, tak neviem ako sa dohodneme snecka 😀
Je to trochu ďaleko, ale čo už. Dúfam, že žiadosť schvália bez problémov, som v Dôvere a práve sa idú spájať, tak neviem neviem. . .

barchee
autor
29. dec 2009

snecka, oplodniť sa môžu, ale neuchytia sa... prirodzene im to oplodnenie ale moc nejde... 😒 a kedy sa dáva krátky protokol? ako dlho teda trvá ten dlhý? 2 mesiace?

barchee
autor
29. dec 2009

jáááj, ahoj sabina 😉 ja mám spoločnú poisťovňu...to som zvedavá, ako to bude s tým spájaním... 😖

sabina897
29. dec 2009

... tak to je ťažká otázka. Manžel nemá práve ukážkový spermiogram, skôr hrozný. Ja som, ako sa zdá, v poriadku.Mám 34 rokov, takže skúsime ešte jedno IVF-ICSI a potom neviem . . . Bral všelijaké vitamíny, čo som našla tu na koníkovi a nič z toho. Takže tak . . .

vevericka80
29. dec 2009

ahojte...aj ja sa chystam na IVF sice nie 1. ale 2. 🙂
sabina a v poradi ktore IVF budete mat? aj ja chodim do SPLNu

sabina897
29. dec 2009

Ahoj veverička, už sme sa na chvíľu stretli v téme Splnu 😀
My sa chystáme na druhý pokus IVF + mali sme už aj jedno neúspešné KET. Včera som posiela žiadosť do poisťovne, možno budeme spolustimulovať.

vevericka80
29. dec 2009

to je mozne, ze sme sa tam stretli 🙂
no mame za sebou to iste.....ja som ziadost poslal zaciatkom decembra...a teraz dufam, ze nebude ziadny problem, kedze sa poistovne zlucuju a ja som v splocnej....keby mi ju schvalili, tak by som na decapeptyl sla koncom januara

janula18
29. dec 2009

Ahojte, rada by som sa aj ja pridala.
Ja mám podanú žiadosť na 2 IVF, tak začiatkom januára by mala byť schválená. Tak by som chcela začať vo februári.
Ale ja som trvala na krátkom protokole, lebo som zle znášala injekcie a je to viac na nervy, či to náhodou nestopnú. Stalo sa to mojím kamarátkam.
Neviem ako budem pri krátkom reagovať a že aspon niečo bude na vklad.
Inak IVF bolo neúspešné a KET bol úspešný ale neudržalo sa to a potratila som.

yasmine80
29. dec 2009

Ahojte, rada by som sa pridala do vasej temy..., na MK som uz nejaky ten dnicek, ale az teraz som sa rozhodla prispiet. My sa snazime o babenko uz hodne dlho cca 5 rokov, az teraz sme sa odhodlali na IVF, absolvovali sme uz 3xIUI ale nevyslo to ☹ , tak pevne verim ze sa nam to teraz podari. vychadza nam to asi na februar - marec.

barchee
autor
29. dec 2009

sabina, vitamíny tomu moc takto narýchlo nepomôžu...to by bolo treba veeela času aby to malo nejaký efekt...to je naprd... ☹ a táto prechemizovaná doma tomu príliš nepomáha 😖 baby, v akých časoch cyklu vám robili tie hormonálne profili? Tiež ste potrebovali 3?

vevericka80
29. dec 2009

barchee mne robili len jeden, totiz ja som bola v poriadku, problem mame na manzelovej strane...ale vacsinou robia 3 HP