Kto idete na 1. IVF na jar 2010?

barchee
27. dec 2009

ahoj babulky, idete niektorá na svoje 1.ivf teraz na jar? Manžel má oligozoospermiu a bolo nám odporučené IVF-ICSI. My sme vo Ferticente v BA, v januári idem na prvý hormonálny profil, potrebujem 3 a potom podávame žiadosť do poisťovne. Dúfam, že nebudú problémy s tým po novom roku, keď sa majú poisťovne spájať 😒

cherryl
16. júl 2010

babulky co to mate uspesne prvy krok/teta otehotnenie / za sebou spominate bolesti v podbrusku j to bolest tak v strede alebo tak viac ako vajecniky ?????

annamary27
16. júl 2010

@janemari ja nemám žiadne problémy,ale nejak som naliata,lebo to nie je možné,že som tolko pribrala.Chystám sa na lymfodrenáž a velice dúfam,že sa to zo mna vyplaví pomaly,ale isto.Nehcem druhé IVF začať ako balon.

janemari
16. júl 2010

@annamary ved aj ja sa citim ako balon.Ale zacnem asi nejakou ocistou tela,ocistn caje,ovocie a zelenina a podobne,nech sa vyplavi vsetko co nema co v tele robit.Cakam kedy prejde mrcha a zacnem aj cvicit.

annamary27
17. júl 2010

@janemari ja predávam v robote aj také dobré šumivé tablety.ALOE VERA-Očista tela zn.Revital.Pije sa to raz denne a aj na dovolenke mi to pomáhalo pravidelne chodiť na WC.Píjavala som to raz pri taktiež diétnom období +nejaký activia jogurt raz za deň,pravidelný obed,vynechať sladkosti a sladké nápoje a vtedy sa mi podarilo zhodiť za 69,3kg na 64kg,aj som si pokupila vecí ,ale teraz si ich radšej ani neskúsim,aby som nebola sklamaná.Ale už mám mrchu 4.den a už cítim,že som ľahšia.Manžel mi nechce veriť,ked sa vážim a vravím,že ale mám mrchu,že preto som ťažšia,ale vtedy je človek určite o 2kilká ťažší. 😵 Pevnú vôlu ti želám na cvičenie.

martinaaaaa
17. júl 2010

@cherryl mna boleli vajecniky v strede aj na bokoch a bola to strasna bolest

kefalinek
18. júl 2010

ahojte moje tak po dlhej pauze som opat zavitala medzi vas, ako tu to citam, tak sa pripajam k zienkam, ktore absolvuju 2.IVF na jesen, uz nam to vyjde, nebojte, citala som vas len tak zbezne takze este raz a poriadne... tehulkam drzim palce a prajem prijemne tahulkovanie....

cherryl
19. júl 2010

@martinaaaaa no vies topiaci sa aj slamky chyta 🙂 zopar dni ma trochu pobolieva-skor by som povedala ze si citim vajecnik na pravej strane a to by malo byt po plodnych ajked take IVF ma rozhadzalo uplne nevypocitalne ☹mam 2dni pred MS utesujem sa ze nieco by tam v brusku mohlo byt vsak je to aj citit a spravila som si rano OVU test ze pozitivny 😒 tak uz tomu nerozumiem

derylka
19. júl 2010

ahojte babule.. chcem sa spýtať... mala ste niektorá také bolesti podbruška ako keby vám mala každú chvílku prísť mrcha?.... .. doteraz ma skôr tak pichalo.. ale od včera sa cítim ako keby každú chvílu mala prísť... ....či je to normálne... a zbytočne stresujem... alebo je to predpoveď toho zlého? najhoršieho? dnes som 5 deň po KET ak teda rátam deň ketu ako deň 0.

monicka7299
19. júl 2010

@derylka - môže to byť uhniezďovanie drobca......neboj nič - to by mohlo byť dobré znamenie.... skôr by Ti poradili holky, ktorým to vyšlo 😉

ja som na dostala ms po ET 12 deň - ešte pred odberom krvi...došla mi presne ako hodinky 28 DC...takže to bolo jasné. Dovtedy ma podbrušok nebolel -teda si nepamätám, že by bolel.... avšak jeden deň cca 10.deň po ET ma strašne pichalo v podbrušku a vtedy sa mi možno odplavili 😒

derylka
19. júl 2010

@monicka7299 .. Ďakujem... ja si skôr myslím že to môže byť ten horší prípad ako uhniezďovanie... no do piatku to nejako musím vydržať... a urobím test.. v utorok síce idem na krv.. ale to asi nevydržím... mrchu by som mala dostať vo štvrtok tak dúfam ma nepredbehne 😠 ... ono je to skôr taká nárazová bolesť.. že bolí, bolí.. a zrazu nič... aj nejaká pažravá som posledné dva dni 🙂 .. ale to som bývala aj pred mrchou... takže neviem, neviem... no už len pevne dúfať....
písala som aj do iných tém no zatial odozva žiadna - iba tvoja.. 😉

monicka7299
19. júl 2010

@derylka asi by Ti napísali to isté 😎

ale takú bolesť som mala aj ja a mne tiež vraveli, že to môže byť uniezďovanie - no bol to ten druhý prípad ale nestresuj sa ... si 5. deň po KET - na test skoro ale ak Ti nedali Pregnyl tak si skús urobiť - teda aspoň ja by som si urobila......
keď absolvujem 2x IVF tak si test robiť nebudem - až 11 deň, lebo som si robila 7.deň a boli 2 čiarky a 10. už neboli - takže to znamená, že tie dve čiarky sa mi ukázali len z Pregnylu ☹ ... no, aspoň som sa 2 dni tešila a plakala som až potom......

bublina_dd
19. júl 2010

@derylka - tiež som mala bolesti okolo 5 dna po KET. Tiež to bolo také, že už príde menzes každú chvíľu, hoci som ho ešte nemala dostať. Potom mi to na chvíľu prešlo, mala som bolesti len sem tam, alebo také popichávanie. V čase keď som mala dostať menzes to som bola 12 dní po KET, vtedy zase prišli bolesti, že už už mi príde menzes. Dokonca som sa aj v noci zobudila na bolesti... Na 14 dní po KET som mala krv pozitívnu, tak teraz dávam na seba pozor, ale tiež mám občasné bolesti... Už sa ale toľko nesleduj a vydrž do krvi... Uvidíš, že bude pozitívna, držím palce. 😉 🙂

derylka
19. júl 2010

@monicka7299 .. mne pregnyl nedali.. mne robili KET ... mám síce ešte doma injekciu OVitrelle ale tú mi doki nepichol.. kedže vraj to sa pichá iba pri ET... momentálne beriem iba utrogestan a estrofem... 6 a 6.... 😒 tak ako som brala aj posledné dni pred KET..

@bublina_dd .. no dúfam teda že budem patriť k tým šťastnejším.. ako ty 😉 ... presne tak ako píšeš.. akoby už, už... a nič... občas aj na wecko utekám že či... ale chvalabohu len bolí... takže ak by to malo byť pre dobro veci... kludne može bolieť... ja to vydržím.. 😉 .. ak sa ťa možem spýtať.. kedy si si robila test?.. ja by som mala byť v piatok 10 deň.. tak chcem skúsiť.. nech aspon viem do čoho v utorok pôjdem... 😒

bublina_dd
19. júl 2010

@derylka - ahojky, no musím ťa sklamať ale ja som vôbec netestovala a vydržala som to až do krvi. Keďže som sa dozvedela, že niektorým babám sa ukázala druhá čiaročka až na taký 12 deň po KET, tak som si povedala, že to nemá zmysel a počkala som až do 14 dňa, kedy som šla na krv, a to bolo prekvapenie... 😉

monicka7299
19. júl 2010

@derylka -6 😨 Ty brďo...... 😅

martinaaaaa
19. júl 2010

@derylka ja som mala po ET bolesti a to velke a pichanie a natahovanie som mala pred ocakavanou MS a predmenstruacne bolesti som mala stale a po 9 dnoch po vklade som si spravila test a bol pozitivny 🙂 /vlozene 2 embryjka 2 dnove/takze test na 11 den po OPU skor sa testovat neoplati robila som si mama test drzim palce

martinaaaaa
19. júl 2010

@kefalinek vitaj opet medzi nami kefi 🙂

martinaaaaa
19. júl 2010

@annamary27 ta lymfodrenaz ma zaujala chodis na to casto a mas nejake skusenosti ja budem tiez nieco take potrebovat 🙂

kefalinek
19. júl 2010

matka dakujem

janemari
19. júl 2010

Ahojte,tak jednu pracovnu smenu mam za sebou a dasliu pred sebou 😝 nejako si pomaly zvyknem,aj ked pohlady kolegov a ich odmeranost boli dost blbe.Dokonca ma zacali boliet oci a hlava takze som mala z oci.Dnes som volala dop centra a aj napriek tomu ze to mali nabite lebo buduci tyzden uz maju dovcu mi dali termin na stvrtok.Takze naplanujeme co a ako dalej.

annamary27
19. júl 2010

@martinaaaaa raz za čas si kupim takých 10návštev po pol hodinke a chodím bud denne alebo ob den.Mne sa pri tom velmi pekne vyhladia nohy,mám ich také ľahšie,nechce sa mi po tom jesť a ja mám kolená po mame a babke,vedla kolena mám takú guču svalovú a tá mi pekne potom splasne.Tá lymfodrenáž vlastne z buniek vytlačí toxíny a prebytočnú vodu.Ked sa na to chodí treba aj viac piť.Dá sa chodiť aj na hodinovú,ale ja po tej pol hodine už potrebujem cikať tak mi to stačí.A aj si tam oddýchnem po celodennom zhone.Tehotným to nedoporučujú ,tak mám ešte 7návštev k dobru,lebo kvoli stimulke som to vtedy prerušila.

janemari
19. júl 2010

@annamary27 ale aj ked mas krcove zily alebo podobny problem tak to nemozes absolvovat.

annamary27
19. júl 2010

@janemari ano aj krčové žily a musíš mať aj krvný tlak v poriadku.

martinaaaaa
20. júl 2010

@annamary27 dakujem a to sa ti teda zmensi objem brucha aj stehien a je to vhodne pre dojciacu zenu a este sa ta opytam co taka sranda stoji 😉

annamary27
20. júl 2010

@martinaaaaa mne sa hlavne zmenší objem stehien,lebo na brucho sa nedávam moc sťahovať,ked tam pojdem opýtam sa na to či je to vhodné pre dojčiace.U nás to stojí 5eur 30min.

martinaaaaa
20. júl 2010

@annamary27 dakujem to by bolo super uz teraz mam brucho ako v 5 mesiaci 🙂

annamary27
20. júl 2010

@martinaaaaa písala si,že či môže na to ísť dojčiaca žena,to chceš začať na to chodiť po pôrode?lebo teraz ako tehu na to nemôžeš ísť.

annamary27
20. júl 2010

@derylka ahoj,ja som mala tiež po ET na 4.a 5.den také velké bolesti ako na mrchu,ale boli len sem-tam v takých návaloch,tak som radšej ležala čo najviac.

martinaaaaa
21. júl 2010

@annamary27 jasne ze po porode len aby to nevadilo kvoli mlieku kojit chcem co najdlhsie 😉

gerdusha
21. júl 2010

ahojte baby,

mozem sa pridat? chcela by som sa spytat, ako prebieha odber vajicok, ci je to bolestive, proste ako cely ten odber prebieha...a potom aj vkladanie embrya...som trochu taky strachopud, rada by som vedela, co ma caka...budete strasne zlate, ked mi to tu trochu popisete....vopred srdecna vdaka