Kto skladá puzzle?

minka201
9. jan 2024

Ahojte. Túto diskusiu som založila len tak zo zvedavosti. Myslím, že sa tu nájdu aj zbytočnejšie, tak ma, prosím, nehejtujte 😉.
Zaujímalo by ma, čo robíte s puzzle, keď dokončíte obrázok. Vystavíte si ho niekam, zarámujete alebo rozoberiete a odložíte? Skladáte ten istý obrázok po čase znova alebo by vás už nebavil?
Ja si zložený obrázok nechám len tak pár dní niekde položený a potom ho rozoberiem. Niektoré obrázky som skladala už viac krát.
Napadlo mi, že pre tých, ktorí si obrázky nevystavujú, len ich baví skladanie, by bolo fajn, keby sa niekde, tak ako v knižnici, dali požičiavať puzzle. Vracal by sa zložený obrázok, aby sa dalo skontrolovať, či nič nechýba 🙂

lenka_vi1
9. jan 2024

Milujeme tento relax..práve máme rozrobene 1000 ks...mali sme predtym 500 ks to som par dni nechala a potom dala späť do krabice, ale to velke chcem dat zaramovat a na stenu.

janai1
9. jan 2024

@minka201 ako tie zložené puzzle odnesieš napr. autobusom ? 😀

A skladám, ale také väčšie 5000. Trvá to dlho 😂 ale potom rozložím a bud dám niekomu ďalej (kamosi/rodina) alebo hodím na bazos

vilma7
9. jan 2024

Ja som 2 x po skladala 18000 spolu s manželom, visia na stene u svokry a druhe u nás v obývačke, ale tie sme rozdelili do 4 obrazov.
Tie menšie niektoré zavesím, momentálne plánujem mat zavesené len naše znamenia...
Ostatné budem predávať, posúvať ďalej, alebo aj darujem už zaramovane.
Každopádne ich doma skladovať nechcem.
Teraz na mňa čaká ďalšia 18 000, tu chcem zavesiť v práci na chodbe, tam na to mame ideálne steny.
Ja žijem mimo SR, som v rôznych skupinách na FB, kde sa o puzzliach bavíme, posúvame ďalej, predávame atď.
Kupujem aj nové, alebo v bazari, kde je ale riziko ze nebudú komplet.

minka201
autor
9. jan 2024

@janai1 Sú také podložky, ktoré sa dajú zrolovať 🙂
Ja som zatiaľ len 1000-ky skladala, ale teraz už nemám na to veľa času 😔

jamimo
9. jan 2024

@minka201 ja som kedysi skladala v období puberty, 1000, 2000. Šlo to rýchlo, potom naspäť do krabice. Nezavadzali mi to. Vymieňali sme si s kamoškami, požičiavali. Rada by som sa k tomu vrátila.... Čo ma však zaujíma, kde to máte rozložené? Napr. mne by to dnes už v byte zavadzalo, aj sa dosť práši 🤷‍♀️

tomcimka
10. jan 2024

@janai1 normálne 😂. Môj nebohý švagor skladal puzzle hneď na veľkú podložku prip.karton. Poskladal, nechal na stole a potom to dal pod posteľ jedno na druhe. Keď švagor zomrel tak nám bolo ľúto rozoberať najmä tie veľké 3- 5tisic kusové. Tak sme naložili do auta a odviezli tam, kde nám ich zalepili a zarámovali. Samozrejme,že sme mal stres,aby sme to nejako nevysypali 😁.

vilma7
10. jan 2024

@jamimo sú tie rolovacie podložky, za mňa nič moc, ale potom aj také pevné. Tie sú na 1000 ks.

vilma7
10. jan 2024

@jamimo zavierm a postavím do kúta, odložím niekam. Ale nedoskladane som si ešte netrúfa odložiť na stojato... Tak posuniem pod stôl, posteľ...

vilma7
10. jan 2024

@jamimo tie puzzla máš vlastne na podložke a sú tak aj prepážky na puzzle keď stavias

vlucifuk
10. jan 2024

@vilma7 Wow, 18000? Prosím, nemáte foto? Mój sused bol "maniak" na puzzle, ale najväčšie mal 13000. Prišli mu to zarámovať priamo do bytu a zavesili do spálne. Už to mi prišlo obrovské. Kam sa hrabem ja s tisíckami. Voľakedy som skladala hlavne tisícky. Po zlepení išli na stenu do izby normálne len "pripináčkami"...🤦‍♀️ Najväčší problém som mala s časom...Je to taká droga. Ešte jeden kúsok nájdem a už pôjdem spať...A, bum, zrazu sú tri hodiny ráno...🤦‍♀️ Ale relax neskutočný...

jamimo
10. jan 2024

@vilma7 super, ďakujem za tip 👍 pozriem

katulienkax
10. jan 2024

@vlucifuk presne, ked som skladala 1500 kusove, tak niekedy 10 kusov riesis, 2 hodiny, dobry zabijak casu 😉 ale kupila som si dalsie puzzle, ze zas zacnem, je to dobre na odreagovanie

minka201
autor
10. jan 2024

@vilma7 Prečo sú tie rolovacie podložky nič moc? Nedrží to tam dobre?

zuzka95615
10. jan 2024

Ahoj. My skladáme väčšinou v zimnom období, ale max 2 000 ks,na polystyréne zo stavebnín. Kupujem na vianoce ako darček. Potom rozložím, požičiam rodine, a neskôr ich poskladám znova.Mám viac obrázkov, tak ich striedam. Je to príjemný relax, ale ten čas pri tom ide veľmi rýchlo.

vilma7
10. jan 2024

@minka201 mne sa to na tej látke uchytavalo a akonahle je tých puzzli poskladaných viac, tak sa potom nezmestia do tej trubice.

simca06022011
10. jan 2024

Ja som zvykla, potom som si nasla ine hobby, lebo zaramovane sa mi na stenach nepacia. Dcere osm to dala na stenu (nedavala som do ramu, len som ich riadne zlepila a na druhu stranu urobila haciky 2-3ks podla sirky a zavesila) ale uz sme ich tento rok dali prec... cize tie puzzle ktore mame su zlozene v krabiciach. S tymi zlepenymi.. uprimne netusim co budem robit...ja som to normlane na deke na zemi robievala :D
Pre totalnych maniakov existuju aj stoly na puzzle :D specialne. Alebo jedalenske, kde sa da vrchna doska dat dole a vtom je priestor kde sa sklada puzzle :D

minka201
autor
10. jan 2024

@simca06022011 Ja mám jedny zložené takto zasunuté v stole :D

ragaca
26. jan 2024

Chcem sa pridať k téme a prosím o radu.Skladam puzzle 8000 ku ktorá je zložená z dvoch častí.Viete mi poradiť na čom ju mám skladať keď nemám taký veľký stôl a rokovaciu podložku tu som mala len je pre mňa dosť na figu.Existuje niečo pevnejšie pod to pre 4000 puzzle? ďakujem

marca12
26. jan 2024

@minka201 vacsinou kupujem take puzzle,ktore si potom zaramujem a zavesim na stenu. Mame ich vsade este aj v garazi. Vela mam ale takych,ktore som po zlozeni dala naspat do krabice. Niektore darujem alwbo predam. Nikdy neskladam tie iste 2x.

zuzka95615
27. jan 2024

@ragaca
Ahoj, ja skladám na polystyrénovom obdĺžniku alebo aj na sololite (robí sa z neho chrbát skrinky). Daj si odrezať v stavebninach rozmer aký potrebuješ

zabina27
27. jan 2024

Aj ja rada skladám, ale necítim nejako potrebu mať ich ako obrazy, čiže potom rozložím. Teraz cez Vianoce som sa k tomu po rokoch vrátila 🙂 ale je na to málo času a hlavne miesta, kde by som to mohla mať rozložené ☹️ akurát máme ale vyhliadnuté jedny tuším 6000, ktoré by sme dali nad gauč, len presne toto - kde ich skladať, podložku tiež jedine zo stavebnín a hlavne ako to zaramovať, aby to nestálo 3nasobok ceny puzzle 😂