Kúpiť darček blízkej osobe, keď ona mi nikdy nič nekúpi?

23. júl 2023

Ide o veľmi blízku osobu. Kúpiť jej darček, keď ona mi nikdy nič nekúpila k sviatku, na Vianoce?

petamich
23. júl 2023

nezvyknem kupovat darceky preto, ze mi ich potom niekto na revans da naspat - ak chcem niekomu kupit darcek kupim, ak nechcem nekupim

lelelienka
23. júl 2023

Ak naozaj nikdy nic, tak by som tiez len zablahozelala max s nejakou cokoladou alebo podobne.

jaja20
23. júl 2023

Za mňa nie. Aj malý darček stojí peniaze, ktoré musím najprv svojou prácou zarobiť,a preto ich radšej investujem do niekoho, komu na mne záleží. Lebo ak si dotyčnému nestála za to, že ťa nikdy ničím neobdaroval,tak by som ani ja nemíňala naňho.
Klasicky jednou vetou/sms zagratulovať a vybavené.

viestta
23. júl 2023

Ked mas problem kupit, lebo ty nedostavas, tak nekup.

pribinak
23. júl 2023

Kúp čokoládu a bodka

sense
23. júl 2023

Nekup. Nie preto ze ty si nič nedostala, ale preto ze uvažujes spôsobom prečo mám ja keď on nie.
Ak s danou osobou žiješ môžeš sa tváriť ze žiaden sviatok nemá, ak nezijes napíš sms.
Ak ta osoba pozvala na oslavu, môžeš slušne odmietnut

lindous
23. júl 2023

Nekupovala by som niečo, len aby som kúpila (ak ideš ale na oslavu, tak tam by som s prázdnymi rukami neprišla a aspoň tú čokoládku by som dala)... Ale ak máš niečo konkrétne čím chceš danú osobu potešiť, tak prečo nie... Neviem ako dlho sa poznáte, ty jej darčeky dávaš pravidelne? Napr. na tie Vianoce

autor
23. júl 2023

@lindous Ja dávam pravidelne, ona mne nikdy. Už roky.

muchotrafka298
23. júl 2023

Ja neocakavam reciprocitu. Ked chcem dam bez ohladu ci mi da ten clovek. Nie su to nikdy drahe veci. Ale niekedy to zamrzi, tomu verim. Ja trebars nad darcekmi premyslam, ze co by chcel ten obdarovany a tak. Mam kamosku co mi sice da tiez, ale minutu sa nad tym nezamysli. Dostavam drahe biocokolady takych prichuti, co u nas doma nikto nechce. Keby sekundu premyslala, tak je to lepsie. Viem o nej ze bezne posuva darceky inym co sa jej nehodi a netaji sa tym.

1gramofon
23. júl 2023

Keď cítis krivdu tak nedávaj. Jej to možno bude úplne jedno a žiadne darčeky od tebe nemusí chcieť. Ona možno dáva len tým, ktorých má úprimne veľmi rada a zvyšok nerieši, lebo nemusí,to nie je povinnosť dávať niekomu darček

syslik81
23. júl 2023

nieco male-kvetinu a bonbonieru .. nebud ako ona.. od ludi sa neucime to zle ale ukazujeme im to dobre.. a aj ked to mnohych netrkne ,neznamnea to,ze spadneme na ich uroven

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evkano1402
23. júl 2023

A vobec, chce ta osoba, aby si jej nieco kupovala?
Je mozne, ze ti to chce takto naznacit...nekupuj mi...ani ja ti nic nekupujem.

cimage
23. júl 2023

Ked to citis tak, ze chces niecim niekoho obdarovat, tak to urob. Nezalezi na tom ci ti on nieco daroval, alebo nie.

1gramofon
23. júl 2023

@cimage lenže jej záleží na tom aby bola spätne obdarovana, takže pointa nezištneho obdarovania tam chýba

barborachors
23. júl 2023

nic nekupuj, ci potrebujes od nej nieco?

cimage
23. júl 2023

@1gramofon 🤷🏻‍♀️

stanulienkat
23. júl 2023

@1gramofon mozno jej na tom nezalezi, aby nieco dostala, len ju to mrzi. Aj mna by to mrzelo. Ona sa snazi ju vzdy potesit, aj ked len drobnostou a kamaratka jej dava najavo, ze ona na nu prdi. Nie je to o povinnosti, ale o slusnosti, pozornosti.

1gramofon
23. júl 2023

@stanulienkat mňa by to zamrzelo keby šlo o niekoho koho mam rada. Aký vzťah ma autorka s touto kamarátkou neviem, ale vykaslala by som sa na tento zvyk pokiaľ by som videla, že nemá záujem sa pridať, rešpektovala by som, že to jednoducho nechce.
A môže byť, že je škrečok a nechce vyhadzovať peniaze na darčeky každému koho pozná.

autor
23. júl 2023

Baby nejedná sa o kamarátku, ale sestru.

1gramofon
23. júl 2023

Ok, tak to je iné. Moja bola tiež takáto, prestala som jej dávať darčeky, parx som so smiechom povedala niečo na túto vec. Keď mi čosi dala ci to ja nechcem kúpiť, tak pozerám ze ani náhodou 😂a zrazu mi už dáva darčeky. A ešte som jej povedala ze si môžeme navzájom v danej hodnote niečo dať, ale ze iba ja aby som furt kopovala, nie nie

simca06022011
23. júl 2023

Vieš čo, ja nekupujem a nie kvôli peniazom ale z princípu. Ja sa nebudem trápiť, strácať čas hľadaním a vymýšľali darov niekomu kto to nerobí. Ani sestre ani bratovi dokonca ani rodičom.. proste nekupuje sa, tak sa nekupuje:D a ver ze uz som za tie roky taktiku ze ja niečo nosím skúšala.
Na druhej strane ak niekam ide a niečo mi padne do oka ze toto je akurát pre toho a hentoho tak to kúpim:D

buba183
23. júl 2023

Urob ako cítiš. Chceš obdarujes ju aby si ju aj seba potešila. Nechceš nekupuj nič.

mikadooo
23. júl 2023

Nie. Nekúpiť. Pravdepodobne darček ani neočakáva. (ja som ako tvoja sestra, za mňa sú darčeky hlúposti. Čo chcem, to si kúpim, nepotrebujem čakať na Vianoce či sviatky).

hladamematku
23. júl 2023

ak nema nejaku poruchu kognitivnych funkcii, preco si na teba nikdy nespomenie, kaslala by som na nu,

januarova
23. júl 2023

A nikdy si na to nič nepovedala? Keď to trvá roky, ja by som si poznámku na to neodpustila...
A nič by som jej už nekupovala, aj keď je to sestra

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz