Kuriér - platba

alenka58
29. apr 2024

Predávam knižky a včera mi pani napísala či môže poslať kuriéra, neviete mi poradiť ako to prebieha s platbou keď pošle kuriéra? Ďakujem veľmi pekne

226lenka
29. apr 2024

To bude podvod. Pozor na to.

juliacenc
29. apr 2024

To je ten podvod. Nereaguj na to

moonlight1210
29. apr 2024

Cez toto “poslem si pre to kuriera” sa deje kopec podvodov.

Radsej navrhni, ze objednas kuriera ty a das jej to vratane dopravy na platbu pri doruceni (a celkovu cenu jej posles vopred, aby vedela kolko bude platit - vyrata ti ju pri objednavke dorucenia).
Nech ti posle iba adresu kam.

Nevyhoda je, ze ak je to podvod, moze hru tahat tak daleko, ze daku vymyslenu adresu da. A teba to bude stat dopravu.

30katrusa40
29. apr 2024

@alenka58 to je podvod. Potom vám napíše že vám príde mail aby ste vyplnili údaje z karty prípadne ib. A už majú údaje a za pár minút ty vybielený účet. Toto je častý podvod. Už o tom hovorili aj v tv. Je toho plný FB.

alenka58
autor
29. apr 2024

dievčence veľmi pekne Vám ďakujem, veľmi, veľmi

chodec15
29. apr 2024

Kto predava, ten posiela postou. Preco by si mal bezny kupujuci robit starosti s vyzdvihnutim, platit kuriera vopred,...? Hlavne, ak maju platit tebe, tak nedavas nikomu svoju kartu a udaje k nej, cez ktore ti mozu kartu a ucet k nej potom vycistit. Ale mozes si spravit srandu a ked pride, nedavaj mu kartu a vypytaj si cash za knizky, ako sa zacne vyhovarat.´, ze "potrebuje" vidiet tvoju bankomatovu kartu.

mircalla
29. apr 2024

@alenka58 To sa este najde niekto, kto sa s tymto oblubenym podvodom nestretol?

alenka58
autor
29. apr 2024

@mircalla predávam knihy, nestretla som sa ešte s tým, až včera

dzescebuly
29. apr 2024

@alenka58 skús napísať dotyčnému že tie knihy dovezies priamo jemu,vymyslí si nejaký výlet - ten sa už neozve- podvod

mircalla
29. apr 2024

@dzescebuly Ja som raz ci si mozeme zavolat....len som srandy. Ze zle pocuje a ma nacuvaci pristroj. Su vynaliezavi

sevrin
29. apr 2024

@mircalla ja ešte nie a už sa začínam cítiť diskriminovaný.

mircalla
29. apr 2024

@sevrin Asi nemas inzeraty na bazosi, ja obcas hej, vacsinou daco vacsie a este sa mi nestalo, ze ma neotrvoval podvodnik

rozculena
29. apr 2024

@alenka58 je úplne jedno,čo predávaš,toho podvodníka ani nezaujíma,čo predávaš,píšu každému zaradom....

ekira1
30. apr 2024

@alenka58 oni reagujú na všetky inzeráty, účel je získať číslo tvojej karty, alebo máš najprv ty poslať peniaze 😁 a ona ti potom všetko zaplatí. Spytaj sa, odkiaľ je a potom že máš tade cestu, môže byť osobný odber. Pri podvode budú výhovorky, alebo sa už neozve.