Lyoness Slovakia a vaše skúsenosti s ním

lenkaa222
23. nov 2011

Máte niekto skúsenosti?? vaše názory

kvojtanikova
23. nov 2011

@michaela80 OK diky za odpoved a este mi vysvetli, preco by sa mali ludia registrovat "pod niekoho" ked sa mozu sami registrovat na stranke a nepatrit tak pod nikoho... ako je toto riesene? Preco by mali zo svojho nakupu davat peniaze cudzim ludom ked nemusia? Akoze nechcem nasilu hladat nejake zle vlastnosti, priznam sa, ze zatial sa mi napad Lyoness celkom paci, len sa este pytam, ked si uz zbehla, ako to funguje. Mozem mat Lyoness a nikoho nemat "pod sebou" a ako ho zaregistrujem "pod seba" ?

michaela80
23. nov 2011

@kvojtanikova no nie vacsinou cudzim ludom.. ja zaregistrujem a a j robim poradcu tomu cloveku.. a ty ked sa zeragistrujes sama na stranke tak ci tak ta supnu pod niekoho kto si kupil ludi..ja mam tak kupenych ludi v Rakusku.... takze aj tak niekto bude dostavat z tvojich nakupov a ked budes potrebovat poradit alebo nieco tak nebudes sa mat na koho obratit... to 0,5 prcenta plus 0,5 percenta ty nikdy nedostanes naspat.... ja ked mam svoj team pod sebou tak im pomaham aby mali co najvacsie prijmi.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ... registrujes ho cez karticky ktore sa kupuju na predajnom mieste lyoness vop vacsich mestach .... a stoji jedan registracia 2 eura.....

maartinkaa
23. nov 2011

@kvojtanikova no to zaujima aj mna 😉

yanni
23. nov 2011

@michaela80 no pekne to znie ale mne je to dost zlozite. Aby som si JA KUPOVALA nejake poukazky alebo pozicie (to to vlastne je?). Mne chodia ppoukazky zadara rovno domov postou, mailom, na extra percenta si mozem kliknut aj v internete pod mojim loginom, tie sa pripisu automaticky na kartu a ked v tom danom obchode kupujem tak mi to aj bez mojho vedomia odrataju alebo pripisu extra body a podobne. Ja ked si online na nieco kliknem tak na to aj casto zabudnem, len ked pride vypis postou a na vypise zistim ze nejaky rabat mi pripisali/odcitali. INak tiz na jedno zakaznicke cislo mozu frcat aj viaceri ludia, trebars cela rodina (nemusia byt rodina) a ty nezavisle "zbieraju". Len sa to pripisuje na jedno konto. Tiez chodia kupony na darceky, trebars nedavno bol balicek z vyrobkami na zimne obdobie, caj, labello, nejaky duschgel, telove mliecko atd. Kupon das v obchode a pri pokladni dostanes balicek. Casto su taketo extra darceky, len tak ako pozornost, hlavne v drogerii, sampony, gel na vlasy, vlhcene vreckovky, prasok na pranie. Normalne velkosti, ziadne mini velkosti len ako vzorky. Aj na tom sa setri. Ked ma Nivea sampon stoji normalne 3 eura, tak tu ho mam zadara, to len ako priklad.

simi251
23. nov 2011

@michaela80 no tak ty si uz za vodou ale co z toho maju ti, ktori tam vstupia teraz?

kvojtanikova
23. nov 2011

@michaela80 dakujem. no, musim si to nastudovat detailne, ale zatial si mi poradila co som chcela.

michaela80
23. nov 2011

@kvojtanikova tu mas napr besenova http://www.lyoness.net/internal/sk/stores/sk-SK...
2percenta ti idu na ucet hned...
0,5 a 0,5 posielas hore kto ta zeregistroval alebo ku komu tapriradili ak si sa zaregistrovala sama cez net
a 8 percent ti ide na to konto pozicii kde sa ti zbiera do 50 eur.......

simi251
23. nov 2011

@yanni Ja tiez nemam karty zo vsetkych moznych obchodov. ale mam oblubene 2 - 3 a tam tie karty vyuzivam.

michaela80
23. nov 2011

@simi251 este je to stale v zaciatkoch...pocita sa take 2-3 roky este ..... 🙂

michaela80
23. nov 2011

@yanni poukazky mas iba do par obchodov...ako tesco ,omw ..tie postupne prechazdaju na karty...
toto mam od mojho odporucitela ktory ma do toho "namocil"

*KARTA JE DAR!* Vy ju KUPITE a PODARUJETE inemu cloveku (jeho to nestoji nic a K NICOMU HO NEZAVAZUJE). Tym, ze ju pouziva, ZBIERA SI PENIAZE Z VLASTNYCH NAKUPOV az kym sa mu nevytvori ZUCTOVACIA JEDNOTKA (vzdy, ked si nazbiera v zlavach 50€). Tato pre neho predstavuje DALSI DOCHODOK - postupny PASIVNY PRIJEM vo vyske vyse 19 000 €!*Ked davate niekomu dar, pytate sa ho, ci ho chce? NIE! Jednoducho mu ho DATE.

*Teda:
Nepytajte sa zakaznika (priatela, znameho...) ci chce Lyoness kartu.
*OPYTAJTE SA HO CI UZ MA LYONESS KARTU. *
Obchodnik sa opyta: *MATE UZ NASU KARTU? *
Ak nie:
*Nech sa paci, HNED VAM JU MOZEM DAT, aby sme Vam mohli uz z tohoto nakupu VRATIT PENIAZE NASPAT. Navyse, funguje Vam U TISICOK INYCH OBCHODNIKOV, napriklad HYPERNOVA, NAY, KIKA, BATA...*

katmi
23. nov 2011

@michaela80 ako si zariadim, aby mi peniaze z nakupu chodili na moj osobny ucet???

yanni
23. nov 2011

@simi251
@kvojtanikova no baby to aj mna zaujima. Mne sa to zda strasne komplikovane. Kupovat si ludi. A ked si nikoho nekupim, lebo nemam na to cas, a mna si "ukradnu" nejaki cudzi ludia z rakuska atd. a takto mi budu kradnut to 0,5 %, tak nezarobim ani na slanu vodu. To su moje body (ktore si mozem premenit na prachy) ovela istejsie. To co nazbieram ja a moja radina, ostane len nam. Kaslat na 0,5 precenta, ked mne niekto moze ukradnut 5 %. No nejak sa mi to cim dalej tym viac podoba na tu klasicku pyramidu. Napad je to OK, to nevravim, nechcem hned zavrhovat, ale totalne komplikovane a ked sa o to nestaras, tak mozes na tom aj stratit. Ja idem na naku a z toho mam nie len moj nakup ale aj par bodov a tym to je vybavene. Nemusim sa o nikoho starat a nikomu davat rady. A ked ja chcem poradit, tak sa obratim na zakaznicke cetrum payback alebo nakuknem na ich web.

yanni
23. nov 2011

@katmi nastavis si to tak v logine na nete. Aspon tak to mne michaela vysvetlila.

katmi
23. nov 2011

@yanni nechce sa mi prave citat cela diskusia... ale asi budem musiet 😅

kvojtanikova
23. nov 2011

Ok, ale ked niekto, koho zaregistrujem zaregistruje dalsieho, ide tych 0,5perc. jemu ci mne? alebo obidvom? pri rozvetvenej sieti by obchod takto odviedol polovicu sumy nakupu... A berme mesacny nakup cca 500E, teda mi po 10 mesiacoch daju 50E na ucet ked vravis ze sa mi to tam zbiera do sumy 50E? co su vernostne premie ako si to tam mala vypisane v tom co si odkopirovala zo svojho vypisu? tie ako dostanem?

michaela80
23. nov 2011

@katmi ak si uz zaregistrovana tak sa logni na svoj lyoness a v nastaveniach si to vies zmenit...
@yanni to pol percnta + pol percenta nikdy nedostanes a nikto ti nemoze vziat 5 percnet.. jednoducho obchodnik napr ako ja pri podpise zmluvy da rabat 10 percent - 1 percento ide lyoness, 0,5 a 0,5 z toho ide ako podakovanie tomu kto ma zaregistroval a tomu nad nim a ostatne je toho nakupujuceho...tak to bude vzdy...a je jedno ako sa zaregistrujes...my ako biznis team sme mali vyhodu ze sme si mohli aj ludi kupit.... ale ako vravim tieto 0,5a 0,5 percnta su smiesne sumy.....a je zvlastne ze tym ktorym vadi to ze niekto nad nim dostane jeho 0,5 a 0,5 percnta unika cela pointa lyoness a tym padom mu utekaju peniazky

katmi
23. nov 2011

@michaela80 to znamena,ze potom tie vratene peniaze z nakupu mi budu chodit na osobny ucet? a nevies,kde presne to najdem???? lebo ja som asi slepa,ale ja tam nic take nevidim 😨 😅

michaela80
23. nov 2011

@yanni a co na tom stratis ? nikto ti nic nemoze vziat.... tento system zacal tu v Europe na SVK madarku a myslim v rakusku... a pozri kde sa dostal uz je vsade...ci ASmerika alebo Azia....

gumimaci
23. nov 2011

Mna ked do tohto systemu lamalo viac ludi tak som to pochopila asi takto: Na zaregistrovanie potrebujem cloveka, ktory je uz v systeme. On za mna zaplati registracny poplatok. Ja budem dostavat pri kazdom nakupe zlavu 1 % a on i ten, ktory zaregistoval jeho, budu dostaval pol percenta. To znamena, ze ja musim prostrednictvom tohto systemu minut 2-tisic €, aby sa mu vratilo desat eur. Zlavu vo vyske jedneho percenta nedostanem hned, ale peniaze sa zbieraju na nejakom fiktivnom ucte. Na bankovy ucet by som nieco dostala, ak suma z toho fiktivneho dosiahne 10€ Aby som dostala 10 €, musim cez system minut tisic eur....

Akoze fakt uz mam tiez kopec zakaznickych kariet, ktore vyuzijem lepsie. Hlavne ma stve, ze kazdu chvilu ma niekto otravuje s tym ci mam Lyoness a ake to je super. 🙄 😠

simi251
23. nov 2011

@yanni Me ten Lyoness pride ako zarobkova cinnost, kde musis vela robit pre to, aby to fungovalo a tento system zliav a bodov je urceny skor pre rodiny ako moznost nakupit vyhodnejsie proste ako vernostny program. Takze zbytocne to tu budeme porovnavat, ked su to 2 odlisne veci. Lyoness je urcite nevyhodny pre niekoho, kto si chce len uplatnit zlavu niekde v obchode a popri tom sa o nic nestarat.

michaela80
23. nov 2011

@katmi moj lyoness - status -nastavenia a dostanes 5 tabuliek tak v tych 2 na pravo si to zmenis na osobny ucet a nie na nakupne konto...a skontroluj si ci tam mas zadany ucet spravny

maartinkaa
23. nov 2011

@michaela80 no ja som z toho aj tak jelen 😀 😀 😀 ak som to dobre pochopila, ze ked chcem zaregistrovat pod seba napr. mamu, alebo moju kamosku, tak musim investovat 2 eura, alebo ako to je 😅 😅 😅

michaela80
23. nov 2011

@gumimaci no kolko musis minut zavisi aky je rabat u obchodnika.... 🙂 🙂 🙂 🙂 ja som za november dostala okolo 800 eur cez lyoness? a ty si kolko dostala cez iny vernostny system za november ? ano som v tom dlhsie a uz mam tam pozicie preto mi to takto dava peniaze...ale napr billa club card mi tolko neda ani za cely zivot.... 🙂

michaela80
23. nov 2011

@maartinkaa no ano musis..... ja napr ked registrujem niekoho tak mu dam 2-3 dalsie karty aby niekoho zaregistroval pod seba...

yanni
23. nov 2011

@simi251 no presne, ja som to tak tiez pochopila. RTo musim investovat kopu casu aby som zarobila aspon na tu slanu vodu. A na to nemam cas. To ja radsej budem pekne krasne aj nadalej zbierat moje bodiky, dam si ich 2-3 krat rocne pemenit na prasule a poukazat na bankove konto a takto tiez "zarobim" 200-500 € rocne. Uz len na benzine kolko bodov nazbieram. Body zbieram uz 11 rokov a je to super. O nic sa nemusim starat, obyckova karta plati donekonecna a visu mi posielaju automaticky, pred skoncenim jej platnosti.

gumimaci
23. nov 2011

@michaela80 no urcite ze tolko z bille nedostanem,ale aspon nemusim nikoho presviedcat aby som ho mohla zaregistrovat. Na to nemam ani cas, ani chut. Ako tu kocky pisali, ak by som bola "len" nakupujuca, tak sa mi to vobec neoplati.

yanni
23. nov 2011

@michaela80 jasne ze si mohla tolko dostat. ale si v tom teame ako pises a robis aj poradcu. To moze robit len niekto, kto to berie viac menej ako zarobkovu cinnost ako uz @simi pisala. Ja idem do roboty, kde zarobim za mesiac 3000 € a tiez sa nepotrham. VEd vidis, cely den na koni. A som v kancli 😀 😀 😀 A kolko nakupov vybavim cez net. Sa mi to ten lyoness celkom pozdaval, ale cim dalej ako zbieram infosky sa mi to prvotne nadsenie straca. Niekomu stale nieco vysvetlova, strkat mu karty aby sa zaregistroval a aj nejakych znamych aby som na tom zarobila a za registraciu este plati. Este som nic nezarobila a uz vyhodim 2 €?. Aj ked su to len tie dva eura. Hmmmmm zaujimava myslienka, ale fakt len pre toho, co chce do toho investovat cas. Ja chcem presne ako @simi, mat len nejaky aj ked maly profit z mojho nakupu, hned len ked mi daju 30 % zlavu alebo mlieko zadara. Tazke prachy tym zarabat nechcem.

katmi
23. nov 2011

@michaela80 miska a pls cashback z nakupov pouzit na... tam mam co zaciarknut???

martuska75
23. nov 2011

@michaela80 na to aby si zarobila 800 eur musíš minuť v obchodoch ty + tvoji známy za ten mesiac cez 80 000,-€ . To máš bohatých známych. 😉

yanni
23. nov 2011

@michaela80 ale inak, klobuk dolu, 800 € je uz nieco 😉