Mávate počas PMS stavy úzkosti a depresie?

anna883
26. jún 2019

Ahojte, neviem či tu už bola táto téma alebo nie. Ale chcem sa opýtať je tu niekto kto prežíva podobne PMS ako ja? 1.jula mám dostať menzes. Čiže je to cca týždeň pred menzesom. A vždy takto ten týždeň pred mi začnú úzkosti, búšenie srdca, depky. Je mi zle, zima, trasiem sa, nespavosť a podobne. Bojím sa najesť a napiť aby mi neprišlo zle. Áno u psychologicky som už bola asi na 5-tich sedeniach a AD nechcem. Ale tieto stavy mám len väčšinou pred menzesom.

sikea
15. nov 2021

@ivetka32 aj ja ju mám teraz a som veľmi spokojná

iva33333
25. nov 2021

@sikea Dobry den.Prosim vas co vam pomohlo..Mam pms ako vy ☹

ivetka32
25. nov 2021

@iva33333 magnerot 3x do dna a pupalka dvojdoma tu pupalku som brala 2x rano a vecer dve pilulky ale za zaciatku ked mala prist uz ms tri dno prednou su najhorsie tak aj lexaurin polovicka na spanie ked som lahla a po par mesiacoch 3 asi uz bez lexaurinu stastlivo a uz len magnerot a tu pupalku. A naozaj uz rok fungujem ako kedysi len mesportujem este sa bojim ale uz pomaly sa pustam do toho

iva33333
26. nov 2021

@ivetka32 Dakujem za odpoved ,vyskusam 🙂

ivetka32
26. nov 2021

@iva33333 no dnes pred chvilkou soˇ mala za volantom svoj stav presne je tri dni do ms a ja som dva tyzdne nebrala magnerot a pupalku lebo som bola na operacii a akosi som len lezala spala tak som to nebrala a dnes to prislo vytazena od rana hore upratovála a mala som dnes byt v praci ale zatvprili nas talzr stres ako to bude a sla som namiesto toho do skoly dialkovo studujem a mali sme dnes dve pisomky a skusania takze stres lebo som bola slbo pripravena kedze som mala byt v praci a cestou domov teraz zo skoly zrazu uzkost panika busenie srdca strasne busenie az v hlave pocit uzkosti a nemohla som dychat soferovala som a v panike zastavila auto asi kilometer som sla s tym stavom kedze prsi tal este aj som nevidela na cestu zasravila som otvorila okna dychala a vzala si pol lexaurinu a cakala lym to prejde najhorsi pocit ke ze ste sama a zaroven nechcete aby vam niekto pomahal lebo sa este viac bojite takze treba dychat ukludnovat sa .strasne sucho v ustach pocit ako ny sa vam lepí jazyk az trpol uz nikdy nevynecham magnerot a tu pupalku uz nikdy a to uz rok som nezazila ale uz mi je dobre zvladla som to najtajzsie je zvladnut to naucit sa s tym zit.Myslela som si ze dnes umriem velmi nebezpecne ked za volantom dostanes zachvat.idem si oddychnut vzala soˇ este magnerot a pupalku a idem vypnut takze to PMS prichadza ako nic z nicoho nic je to tazke ale verim ze s pokojom to zvladam a ked nie ten lexaurin je zachranca naozaj ho beriem len v krajnom pripade polovicku 3krat v mesiaci

marika1023
7. feb 2022

@anna883 vidím že 2019 ste písali tento príspevok
Áno presne ja mám tak .

zdenkaplutova
2. apr 2022

Ahojte tiez mam podobne stavy…cely den sa bojim niecoho odkedy mi zacnu plodne dni do ovulacie…mam z toho aj nespavost aj pokazeny zaludok uz z tych stresov …tento mesiac je najhorsi.. este som take stavy nemala..uz som tyzden poriadne nespala zaspim az okolo 4-5tej rano…neviem fungovat..bojim sa brat lieky od psychiatra..cakam na vysetrenia u endokrinologa ci nemam hormony pomiesane lebo strasne sa bojim uz aj cez den myslim nato jak nezaspim zase a mam z toho strach…pomohlo by mi keby som si kramy stopla? a ak ste mali nespavost preslo to po ovulacii??

zdenkaplutova
2. apr 2022

@ivetka32 Ahoj myslis ze sa mi nic nestane ak si vezmem frontine? tiez mam predpisane ked mam take stavy pred spanim to mam teraz lebo som strasne vnutorne nespokojna..

zdenkaplutova
2. apr 2022

@ivetka32 a este som sa chcela spytat mozem to mat iba pocas plodnych dni a ovulacie??? pocas menstruacie to nemam

adamcovanina
18. jún 2022

@jankaryan pomohlo vám antikoncepcia?

clarissa
28. júl 2022

@zdenkaplutova ja mam presne toto iste,hneď ako začnú plodné dní až do ovulácie,popíjam ženský caj z dm,ten mi vie koľko toľko pomoct

jo234v
11. sep 2022

@ivetka32 suhlasim s ivetka mne zabera presne na tieto stavy pms - uzkosti, nespavost, busenie, paniky etc. iba *magnerot* beriem ho uz asi 2 roky v davkach podla potreby niekedy vobec a ked som uzkostna aj 6 denne aj v noci a dufam, verim ze ho nikdy neprestanu vyrabat. Najlepsie magnezko ake existuje na trhu 😇🙏mohli by nieco urobit s tvarom tych tabliet lebo su troska retro velke ale ja si ich lamem na polovicu a tak hltam...🙃

cernica75
21. sep 2022

@xili99 prosím ťa ako sa volajú tie vitamínové sáčky čo berie tvoja mamina,ďakujem.

kukuleinka18
20. mar 2024

@xili99 aké prosim berie ? Vedela by si mi odporučiť ?