Negatívne účinky Serliftu

aranel16
12. jan 2019

Ahoj chcem sa opytat ake ste mali negativne ucinky po lieku Serlift a ci ste niektora mala Serotoninovy syndrom (moze byt zivot ohrozujuci stav) - ako sa prejavoval, predvcerom som si dala 25 mg-pol tabletky a cely den mi bolo tak divne zle, taky vnutorny tras, napätie v hrdle, zle sa mi rozpravalo, trochu akoby tocenie hlavy, nesustredenost nedaju sa dobre opisat tie priznaky-taky hnusny stav a neviem ci sa jedna o obycajne vedlajsie ucinky a zmizne to,alebo je to ten syndrom lebo v mladosti som par raz pobrala naraz viac takychto tabletiek a bolo mi takto zle, dnes som si dala len 1/4 tbl a to iste len trosicku miernejsie, neviem si predstavit takto sa citit dlhodobejsie, samozrejme dr pondelok zavolam, , mate skusenost? dakujem

vierah1964
2. feb 2019

@aranel16 sertralin 50ml uživam treti mesiac a citiˇ sa zle panika sa zhoršila lekarka hovori že to krátko ešte uživam tak neviem teraz ozaj čo sú dobre premňa poradte mi niekto

marusia12
2. feb 2019

Serlift má dlhšiu dobu nástupu. Po prvej dávke sa zvyčajne cítite horšie ako normálne ale po cca 5-6 dňoch by ste mali cítiť skokový nástup účinku. Brala som ich kedysi dlho aj s prestávkami a vždy mali rovnaké účinky. Vedľajšie boli len tie, že mi nechutilo jesť.

vierah1964
2. feb 2019

@marusia12 mne je často na zvracanie vnutorny nepokoj a strach panika najhoršie je doobeda liek uživam poobede ale začala som brať neuról 0,5 aj 2 na zvladanie ved. učinkov trocha to pomože ale nie celkom by ste niečo ešte uživali? Ďakujem

marusia12
2. feb 2019

@vierah1964 ja som jedného dňa všetky lieky hodila do koša a už roky neberiem nič.

vierah1964
2. feb 2019

@aranel16 no ja ich beriem už 3 mesiac a tie ved. učinky su hrozne na zvracanie nepokoj a strach panika keď mám niekam ísť pred dvoma tyždňami mi lekárka povedala, že to krátko ich uživam tak beriem neuró 0,5 aj 3 ls pomože to na ved. učinky ale ráno mi je najh.hlavne panika je strašna

vierah1964
2. feb 2019

@marusia12 no ja už roky asi 4 uživala som citalec tiež začiatok bol hrozny,ale nie tak dlho menila mi z dvovodu ,že beriem lieky na spanok 10r a chcela som ich pbmedziť tak mi dala tritico apomaly citalec som mala vysadit no adi po 3 mesiacov sa deprrsia vratila tak mi masadila sertralin 50ml a to mi dlho prezrvávaju ved. učinky tak už ma to veľmi unavuje

marusia12
2. feb 2019

@vierah1964 neodsudzujem ľudí s antidepresívami. Ja som to skúsila bez nich a zrazu to išlo. Veľa je o psychike a hormonálnej rovnováhe. Držím palce.