Neplatnosť diaľničnej známky

dandy17
1. jún 2017

Dobry vecer. Chcela by som sa spytat, lebo tomu velmi nerozumiem. Kupila som si mesacnu dialnicnu znamku, s tym, ze som presvihla jej koniec, neuvedomila som si to a jazdila som este dva dni bez. Viem, ze pokuta moze prist aj po dvoch rokoch, len ma zaujima jedna vec. V novom zakone je udane, ze sa uz nedostava pokuta za kazdy den bez znamky, ale len raz mesacne cize 150 eur. Mam tomu teda rozumiet tak, ze dostanem len 150 aj ked som jazdila dva dni za sebou bez znamky, alebo v jeden mesiac mi pride 150 za jednu jazdu a niekedy v dalsi mesiac dalsich 150? Prosim vysvetlite mi to niekto, nerozumiem tomu. Dakujem

seagul
2. jún 2017

Ten zakon hovori o tom, ze nemozes dostat pokutu castejsie ako 1x za mesiac. Tz. Ak ta bez znamky prichyita 1.6 a ty zaplatis 150 EUR, mas tym " predplateny" cely Jun. Cize ak ta chytia opat 15.6, pokuta tu sluzi ako zaplatena znamka.
Pokutu domov ti mozu poslat jedine na zakladne zaznamu z dialnicnej kamery.

dandy17
autor
2. jún 2017

@seagul tomu rozumiem, co vsak v pripade ak som isla bez 4.5 a 5.5, pride mi 150 ci 300?

0silvia0
2. jún 2017

@dandy17 evidentne tomu nerozumieš, už zrozumiteľnejšie ako ti to napísala
@seagul sa to napísať nedá.

seagul
2. jún 2017

@0silvia0 som asi pouzila zle dni ako priklad, mala som dat dva datumy po sebe ;)

vroni
2. jún 2017

@dandy17, je 4.5. a 5.5. v jednom mesiaci? Je. Takze pokuta ti pride jedna. Ak pride.

dandy17
autor
2. jún 2017

Viem, ze sa snima pri vyjazde uz kazde vozidlo, takze pride urcite aj ked do dvoch rokov, ale pride, s tym pocitam. Len som si chcela byt ista sumou, a tym ci ozaj len prvy zaznam sa v danom mesiaci pocita, dakujem dievcata 🙂

adma11
7. mar 2018

Brat omylom vstúpil na diaľnicu ( zle odbočil) a dnes mu prišla pokuta 150€, bolo to ešte v auguste 2016. V Tom liste sa čosi píše,že keď uhradí do 15 dní 100€ započíta sa to ako uhradená pokuta. To fakt stačí zaplatiť 100€?