Nočné budenie 5,5 mesačného dieťaťa

ginnie
7. jan 2018

Už som zúfalá...maličká má ukončený 5 a pol mesiaca. Je plne kojená. Do 3a pol spala ukážkovo v noci. 22 až 4/5 a potom do cca 8. Budila sa teda 1x občas 2x. Aktuálne už dva mesiace sa budí častejšie a častejšie. Začalo to budením sa 3x - 4x teraz je hore každú hodinu desať/dvadsať minút alebo aj trištvrte hodinu. Max potiahne ten prvý dlhý spanok nočny 3h a potom už je hore non stop. Ten prvý mesiac sa budila s plačom a nešlo ju skoro utíšiť myslela som, že zúbky tak som skúšala camiliu, aj kamistad gel občas pomohlo ale či zaspala vďaka tomu alebo že som ju uspávala netuším. Teraz sa budí proste stále a neplače, začne sa mrviť, rozlepí oči a je hore. Uspať ju pritúlením sa k nej, hladkaním ani pusinkovaním ani nehať ju tak nezaberá lebo čím dlhšie je hore naberá na znepokojení a začína plakať. Spím s ňou od narodenia. Takže ju musím nakojiť a zaspií ale naozaj každú hodinu? Cez deň spí cca 3x 1h niekedy potiahne dve poobede. Takže nie je prespaná. Cez deň neplače smeje sa hraje sa. Skúšala som na večer um...budí sa rovnako, včera som dala rýžovú takú redšiu kašičku a teda hore bola každú hodinu. Vymenila som postel, čistila izbu šalviou od zlej energie, vetrám pred spaním radiátor mam vypnutý, skúšala som všetky strany na spánok, aj som od nej ďalej aj bližšie aj som skúšala kočik na noc nič nepomáha. Asi pred mesiacom a pol spala dva dni celú noc od 22-8 takže si myslím ja odobne, že v tom je nejaký “problém” prečo spí zle len už neviem v čom spočíva..lebo keď je zjavne všetko ok spí tak jak spávala alebo aj lepšie tým, že je už väčšia a od narodenia vedela prespat vkuse 6h tak asi vie aj viac. Prosím o nejakú radu čo ju tak môže stále budiť. Ja nevládzem cez deň robiť vôbec nič. Ďakujem

bosoriak
7. jan 2018

Tieto zmeny spankoveho rezimu su uplne normalne a potrvaju tak do roka, roka a pol. Nic s tym nespravis, dietatu sa vyvija nervova sustava, prip. Ma rastovy spurt alebo mu idu zuby alebo panboh vie co. Ak mas len jedno dieta, tak si v tazkej pohpde, spi s nim cez den alebo aspon oddychuj. Mne toto robila tretia dcera a cez den som behala okolo dalsich dvoch.
Ono to prejde, neboj.

ginnie
autor
7. jan 2018

@bosoriak no je mi jasne ze to raz prejde..len si myslim, zeto nejaky dovod ma a keby viem aky tak jej to aspon sprijemnim alebo pomozem. Mozno ze sa jej spi zle na tom mieste tak by som ho zmenila. Mozno ze potrebuje viac papat tak by som jej dala lenze vksue skusat na nej pokusy po tom co som vyskusala uz dost toho a nic nazebara som z toho zufala vycerpana.

tinkazilina
7. jan 2018

tak jej ponukni dojcenie hned ako sa zobudi, este predtym ako zacne plakat. Treba to prijat. Vadi ti to, ze sa budi, alebo ze sa nevyspis ty? Ja mam 3 deticky, z toho parik - dvojicky. Vsetky boli dojcene (dvojicky este su) a budia sa stale v noci.

jarusaaaa
7. jan 2018

Ahoj moja dcera ma uz 11 ale po precitani tvojho prispevku sa mi hned vynorili spomienky na nase ponocovanie 😉 cez noc spavala ukazkovo. Boli sme stastni akeho kludneho anjelika mame 🙂 no prisiel asi 5mesiac a mala sa zacala v noci budit. Neplakala len sa zacala mrvit a uz bolo po spanku. Boli sme hore aj tri hodiny...potom na chvilocku zaspala a znova to iste. Cez den spala vzdy rovnako, bola spokojna ale v noci to bol horor. Cez den som si lahla vzdy s nou lebo som nevladala. Pytala som sa na to vsade no vsetci hovorili, ze to prejde a naozaj prisiel den D a asi po 3mesiacoch sa to upravilo. Je to normalne a treba iba vydrzat 😉 kolko to ti asi nikto nepovie, ale neboj sa, treba iba vydrzat 😉 cez den si vzdy odpocin tiez aby si nebola taka znicena a uvidis ani sa nenazdas a bude po tom 😉

galixx
7. jan 2018

Ak spi s tebou tak jej ponukni prsnik este kym sa poriadne preberie. U nas funguje, nacucne sa a spi dalej a ja tak isto. Ona chce citit tvoju blizkost

ginnie
autor
7. jan 2018

@galixx spi so mnou nezacne plakaf skor ako zacne plakat jej ten prsnik dam a relane papa 10-15 minut a az potom zaspi. Lene ze po leziacky ale po sediacky ju kojim lebo ked bola malinka tak sme mali podozreniena reflux a nemlhla som kojit po leziacky a nejak nam to nenk pohodlne skusala som to tuto noc a budila sa tak este viac a mrvila sa na tom prsniku. Takze si ju musim vzdy zbrat posadit sa pockat 20 minut a zas ju ulozit a ja umieram od unavy.

ginnie
autor
7. jan 2018

@jarusaaaa mne to robi od tretieho teda uz spominane dva mesiace. Spat cez den nedokazem lebo musim aj nieco zjest navarit to aj to odpratat atd...fungovst ako matoha tiez nedokazem. Neviem mne pride ze to neni bezdovodne..a len cakat kym to prejde

bosoriak
7. jan 2018

@ginnie Nie, to je to, co sa ti snazim povedat - nemusi tam byt nijaky vonkajsi dovod, nic, co vies ovplyvnit ty ako rodic. Ja som presne takto fungovala - kojit 15-20 minut po sediacky, aj kazdu hodinu, cize som realne spala tak 6x po 40 minut. Cez den potom kedykolvek dieta spalo, ja som sedela a bolo mi absolutne jedno, co je upratane a navarene.

Nemusis varit ani upratovat ked dieta spi, rob to s dcerou (nosic odporucam) a potom ked spi, si daj pauzu.

Mozes skusat co chces, jedine, co pomoze je cas. Vies, treba si povedat, ze na trochu spiny alebo na parky na obed este nikto neodpadol, na velku unavu veru ano.

Naozaj to prejde, len musis cakat a snazit sa ten cas prezit co mozno najpokojnejsie.
Drzim palce, nech to pride co najskor.

jarusaaaa
7. jan 2018

@ginnie presne ako pise bosoriak. Varit mozes s malou a cas kedy spi vyuzi na to aby si si aj ty oddychla.Nesnaz sa mat upratane, navarene a popri tom aj fungovat na 100pro. Dolezite je aby si bola aspon trochu oddychnuta. Da to zabrat ale prejde to.Nehladaj dovody. Proste to tak je.

danula.ch
7. jan 2018

Ahoj, aj my sme si podobným prešli. Väčšinou to spôsobili zúbky, náhle sa spánok upravil, keď nejaký vyšiel, aspoň dočasne. Vtedy pomáhal mundisal gelik alebo homeopaticke cipky viburcol. Nech si hovorí kto chce čo chce, pomáhali 🙂

lucia.t
7. jan 2018

U nás to isté, prvych asi 5 mesiacov minimálne budenie, potom sa to začalo kaziť, od pol roka sa budila každú hodinu, ale potom sa to postupne zlepšilo. A začala som ju potom kojit poležiačky, tiež sa nám to najprv nedarilo, ale keď sme na to nabehli, cítila som sa lepšie.

ginnie
autor
8. jan 2018

@bosoriak
Nosic nemozem lebo malicka mala natrhnuty krcny sval takze az kym realne neda hlavicku do oboch stran rovnako uz to coskoro bude tak nemozem. Ale ano uz sa da pri nej ked je hore co to spravit len ma zas stve ze sa jej vtedy nejako nevenujem. Poriadok asi az tak neriesim aj ked teda nechcem aby zila v prachu a spine. A ked pai tak realne fakt sedim a cumim do telefonu a aspon nico hladam a citam lebbo sa mi nechce nic.

ginnie
autor
8. jan 2018

@jarusaaaa no hladala som dovod lebo nie vzdy je to tak strasne. Takze myslim ze nieco za tym bude. Nieje mozne aby mi jednu noc prespala v pohode 5hodin a inu sa budi kazdu necelu hodinu. Ale teda vacsinou su tie prebdeen noci🤔

ginnie
autor
8. jan 2018

@bosoriak a ano presne tak isto sedim a tych 15-20 monut odpadavam kym ona papa potom este chvilku pockat kym troska zaspi takzee rovnake spanky po 40minut alebo aj menej lebo niekedy ma to tak rozoberie ze neviem zaspat. Napadlo mi inak...nemoze jej vadit uz mija pritomnost? Ono to vraj tak byva ze deti nosene hojdane kojene ktore spia od narodenia s maminou v posteli sa mozu chciet same osamostatnit skor ako tie co su odstrcene tie si potom tu pozornost vyzaduju aj neskor. Kamosky mala tak spala do 4’mesiacov s nimi v posteli a potom zrazu bam v postielke uplne v pohode. Aj som si vsimla v noci ked sa zacne tak mrvit dam sa tak tesnejsie k nej hladkam ju chytim za rucku a ona sa zacne este viac ked sa vzdialim sa este chvilku mrvi ale nejak sa sama ulozi.

petra7481
15. nov 2018

@ginnie ahoj moja sa narodila v máji a od minulého týždňa mame toto iste už chlap šiel spať inde a ja ju mam v posteli, lebo už ma to nebavilo každú hodinu na prsníku a prvý spánok ma 2 max 3 hodiny

ginnie
autor
15. nov 2018

@petra7481 no moja malicka ma snes uz 15mesiacov a spanok je stale nic moc 😂😂

denka259
15. nov 2018

@ginnie ahoj, vobec sa vam to nezlepsilo? Moja malicka ma dnes 8 mesiacov a tiez sa mi budieva kazdu hodinu. Som na tom podobne ako ty, po leziacky kojit neviem a tiez neviem aka je pricina casteho budenia :(

ginnie
autor
15. nov 2018

@denka259 nooo nieje to az taka katastrofa asi ale len preto ze je vacsia a ja som si zvykla. Mame noci ked spi a zobudi sa iba 3 krat a potom noci ked je hore stale. Lepsie je to v tom ze som sa po leziacky naucila kojit aj ked mi dost prekaza lezat na boku dost vela. Pricina je asi taka ze neviem 😂 Zuby, mozno narocny den, neviem ako ste na tom s partnerom ale vsetkym kamoskam co su v pohode deti spia takze neviem ci ajto je dovod. A este teda aj to ze su kojene. Tie deti sa budia castejsie i ked mam aj kamosky co koja a deti spia.

lenka1721
23. apr 2019

@ginnie ahoj prosim ta zistila si co za tym je? Prestalo vam to? My mame 6 mesiacov a uz asi 2mesiace sa furt prehadzuje...budi...musim ho stale pretacat. Raz na jeden bok potom na druhy a stale dookola celu noc :((

mimiqa
23. apr 2019

Nam takto tri tyzdne drobec tiez okolo 5teho mesiaca...a tadaaa zubky vyliezli naraz dva😂...a uz dobre...pokial vyliezli to este trvalo...

ginnie
autor
20. jún 2019

@lenka1721 nooo este nie 🙈🙈🙈🙈 a teda j nas to trva uz skoro dva roky 🙈🙈🙈🙈🙈 pricina neznama. Som hotova 🙈😂

lenka1721
20. jún 2019

@ginnie ani ma neplas 😀