Pes do domu

fedorka13579
23. máj 2015

Dobrý deň,
neviem sa rozhodnúť pre plemeno psa do domu. Mohli by ste mi prosím poradiť? Nikdy sme žiadneho nemali-nemám skúsenosti.- Mal by mať menej ako 50 cm a vhodný k malým deťom. Rada by som bola keby patril medzi tých inteligentnejších 🙂. Dopredu ďakujem za odpoveď.

marianna110380
23. máj 2015

dobry den ja odporučam šicu mame ho rok je vhodný k detom neplzne jemenšieho vzrastu a vobec nelutujem že sme ho kupili už by sme ho nedali je to veimi kludny psik a miluje deti.

elizabeth888
23. máj 2015

ja radím určite zobrať si psa z útulku a keď nie, tak border kóliu alebo cavalier king Charles spaniela, podľa mňa úžasné plemená k deťom 🙂

lavazzake
23. máj 2015

Border kolia je mimoriadne ucenlivy, inteligentny pes, ktory vyborne vychadza s detmi...my mame nasho z utulku a je to uzasny pes...bordery maju vseobecne velmi dobru povahu...

briketa
23. máj 2015

Bostonsky terier je priatelsky, mudry a srandak. Maly psik, kratkosrsty.

briketa
23. máj 2015

Vela psikov v utulku maju problem so separacnou uzkostou, alebo ked boli tyrane, pridruzuju sa problemy ineho druhu. Potrebuju trening a terapiu. Doslednost a trpezlivy pristup. Do rodiny ktora ma male deti, absolutne ziadne skusenosti s chovom a vychovou/usmernovanim psa by som utulok nie vzdy odporucala. To je naozaj kus od kusu.

extrate
23. máj 2015

Jack Russel Teriér 🙂 to je ten psík z filmu maska. My máme z útulku a je super.múdry učenlivý, miluje deti. Ale je veľmi aktívny, treba sa mu venovať a je to lovec.

janja2502
23. máj 2015

aj my mame z utulku, a je to velmi vdacny pes, aj deti ma strasne rad. Zivot by dal za nas. 🙂

azzflo
23. máj 2015

Napis trochu viac, taketo rady "od brucha" vam vo vybere nepomozu 😨 Ci bude primarne vonku alebo bude mat aj moznost chodit dnu (aspon v zime nutnost u velkej vacsiny psov), alebo bude vnutri s tym, ze moze ist von. Dalej dlhosrsty/kratkosrsty? Pripada do uvahy nejaky sport so psom alebo len klasicke prechadzky? Ake stare mate deti? Proste trochu viac o vasom zivotnom style, to je to, s cim musite zosuladit povahu psa 🙂

elizabeth888
23. máj 2015

aj my máme z útulku a naše rozhodnutie sme ani raz neoľutovali, každý deň dáva najavo, že je nám vďačná za to, že sme jej dali šancu 🙂 Miluje ľudí a deti ešte viac, má skvelú povahu.
Samozrejme, že v útulku je veľa týraných psov a tých, ktorí k deťom naozaj nie sú vhodní lebo si už toho kus prežili a ťažko si zvykajú na niektoré nové veci, ale určite by sa tam našiel aj útulkáčik vhodný pre rodinu s deťmi bez skúsenosti s chovom psov. A keď nie z útulku tak určite radšej kúpiť psa s PP ako bez.
Treba to starostlivo zvážiť, hlavne či chcete aby bol dnu alebo von, šteniatko alebo dospelého psa a podobne, držím palce 🙂

horana
23. máj 2015

Pes ma byt v dome alebo vyhradne pred domom? (podla toho druh srsti aby mu v zime nebola zima) Kolko casu a energie na vybehanie je mu mozne vynovat? (niektore aby nechradli maju pomerne vysoke naroky na pohyb vzhladom na casove moznosti modernych domacnosti)
Pes je pokial ho nechceme len ako zivu dekoraciu, pomerne narocna bytost, ktora potrebuje venovanie, prechadzky, na zahrade sa nudi kedze tam nezdiela s rodinou jej zivot, vacsina druhov prave svojou inteligenciou potom trpi.

brckava36
23. máj 2015

my mame kavaliera,je uzasny,sikovny,inteligentny,poslucha, zboznuje nase babo,ma len jednu nevyhodu: chlpy 😒 padaju mu staaaale,cely rok.

linda20111
23. máj 2015

Kazdy pes ma inu povahu. Ak nepotrebujes s nim chodit na vystavy ani nechces kupovat od kseftarov z bazosa co chovaju psy v zlych podmienkach tak urcite je najlepsie z utulku. Pozri stranku adoptujzvieratko.sk alebo sa porad v utulku. O utulkovych psov je dobre starane su zdravi a nemaju parazity ci je dolezite pri detoch. V utulku sa im venuju a vedia povedat ich povahu na 100 percent. Co sa neda povedat ked kupis stena od akozechovatela lebo rasa psa jeho povahu nezaruci. Moze byt nemecky ovciak ktory je znasanlivy s detmi ale moze aj utocit alebo na nich z radosti skakat co je problem lebo male dieta vyvrati na zem. Vyhodou psov z utulku je ze su vacsinou uz kastrovane takze ti odpada problem s nechcenymi stenatami a taky pes kludnejsi menej uteka .

mon29
23. máj 2015

Ja odporucam bisona..je male plemeno a uplne super k detom.. mila hrava a vyrovnana povaha.. mame tiez,a s rocnou dcerkou su nerozlucna dvojka....a inac je velmi vhodna aj k neskusenym majitelom

shania31
23. máj 2015

My mame labradora z utulku. Velmi kludne plemeno.
Neodporucam male, ustekane, nervive plemena. Ako napr. civava. Susedia dokonca mali uz spominaneho schi-tzu a ta bola neskutocne ustekana.

mamutka
23. máj 2015

@fedorka13579 nemate nijake skusenosti, tak by som doporucovala zacat navstevovat utulok a pomahat s vencenim. Potom sa prejavi, aky je skutocne zaujem o prechadzky so psikom, ci to deti bude dlhsie bavit, nie tyzden a hlavne by ste nejakeho psika spoznali a mohli neskor adoptovat. Ludia v utulku uz povahy psikov poznaju a vy by ste sa s nimi postupne pri prechadzkach zoznamovali tiez. Ked kupis steniatko, nevies, aku bude mat napokon povahu, co sa tyka trpezlivosti s detmi.
Urcite by som nedoporucovala kupovat od niekoho bez PP cez bazar a pod., to je tema "mnozitelia" a vdacime im vlastne za tie preplnene utulky a chudakov na ulici, hlavne, ze oni zarobili. Kde stena napokon skonci im je jedno.

lilimoni
23. máj 2015

Odporucam niektoreho retrievra ale pozor, inteligentny pes ktory sa nudi je destruktivny 🙂

lavazzake
23. máj 2015

@lilimoni nie ak je to lenivy inteligentny pes ako nasa borderka 😁 ... nas ked nema co robit (lebo nasi su cele dni v robote), chrape na gauci...

lilimoni
23. máj 2015

@lavazzake stastna to rodina 🙂 treba si vybrat stenulo menej temperamentne a potom je to s vychovou jednoduchsie. 🙂 pes je taky akym ho ludia spravia. Ani jeden sa ako zabijak nenarodi 🙂

lavazzake
23. máj 2015

@lilimoni ja som nasho zobrala z utulku ako steniatko a perfektne sme sa trafili...sice chuda dostal parvovirozu, potom sa hodil pod auto, do ucha si nadrbal pokosenu travu tak, ze mu ju vyberali v narkoze, ale je to bajecny pes, ma uz desat rokov, miluje deti a smejeme sa, ze je taky mierumilovny, ze by zlodejovi aj kavu uvaril 😁😁😁 ... a to je svata pravda, ze ani jeden pes sa ako zabijak nenarodi...

lilimoni
23. máj 2015

@lavazzake nasi by tiez zlojeja ulizal na smrt 😀 😀 a s kocurikom spavali spolu v pelechu 🙂

lavazzake
23. máj 2015

@lilimoni ehm, tomu mojmu dalo maciatko na prechadzke facku 😁😁😁 ...cumel ako vyr...najprv co to na neho pozera a potom co mu to spravilo...

elizabeth888
24. máj 2015

@lavazzake
@lilimoni
To ako keby som o mojej Liuške čítala, nie každý pes musí byť strážny 😀
Keby k nám prišiel zlodej za prvé by ho čakalo totálne vrelé privítanie lebo by bola celá bez seba, že máme návštevu a tešila by sa a buď by len tak ľahko nemohol odísť lebo by sa mu podsúvala aby ju škrabkal a nosila by mu hračky aby jej ich hádzal, alebo teda jedine by mal u nás vážny problém zlodej, ktorý by si dovolil prísť s mačkou - vtedy by sa už ľudia dozvedeli, že sa niečo u nás deje, lebo by asi už aj zaštekala, aj keď ani to neviem s určitosťou potvrdiť 😅

maria1989
24. máj 2015

@fedorka13579 skús zadať otázku na ifauna.cz - kam je veeeľa psičkárov, určite poradia