Podvedená kupujúca

milad79
19. aug 2017

Dobrý večer, už ste sa niekto stretli s tým, že ste niečo kupovali na bazari v modrom koníku a predávajúca peniažky dostala,
no tovar vôbec neposlala? Neviete mi poradiť čo mám robiť?

jeennyv
19. aug 2017

@milad79 niekde v bazere je ako postupovat alebo kontaktuj bamboa ma na starosti bazar

novana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wowi
7. sep 2017

Ahojte! Aj ja mam podobni problem ale opačne. Dostala som peniaze, kupujuca zvolila obycajnu poštu. Ja som to odoslala ale ona tvrdí že nedostala. Žiada rešenie a neviem čo navrhnuť. Ide o 11€+ 1,65€ poštovneho. Toľko krát už ma klamali že neviem dôveriť. Na postu nevratilo nič. Poštárka tvrdila že môžu stratit baličky počas Prepravy. Lutujem kupujucu ale prE mňa nie je jedno

novana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wowi
7. sep 2017

Novana. Taka jednoducha učtenka od pošty nie je rozhodujuca že? Lebo na tom je iba cena a datum?

milad79
autor
7. sep 2017

Ja som poslala na výmenu plienky v cene 16 + 3,90 eur za poštovné. Ešte si vypýtala aj číslo balíka , čo som posielala. No na doporučenke z pošty je vlastne len adresa, kde sa má pošta balík doručiť. No ona mi na oplátku starší kočík neposlala len ma naťahovala hádam mesiac. Aj som to riešila s týmom Modrý koník, no vraj mám 2 účty, no jeden ani neviem ako som prvý spravila keď som sa registrovala. No som tu nováčik a tak ako som začala, už nikdy nebudem tadialto niečo riešiť. Tu sa človek nedovolá spravodlivosti a podvodníci majú zelenú. AJe je to úbohé a to som im poslala celú komunikáciu, preposlala som im ako sme si písali a nič.

milad79
autor
7. sep 2017

Od teraz hladám len moje okolie, aby som si mohla preto osobne prísť. Už neverím . A tým modrý koník je nanič.

wowi
7. sep 2017

@milad79 vôbec neviem čo mám spraviť! Vždy zapllatím ja na všetkom. Aj keď chcem vždy pomôcť každym. A teraz my madáva a že podľa nej som ani neodaslala. Veď ona pýtala tak.....nemôžem za pošty ručiť. Mám robyť nový účet alebo nechať aby tam napýxala zlé ohodnotenie?! Nabuduce nepošlem obyčajne

novana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
milad79
autor
7. sep 2017

Jaam aj podaci listok a co s tym?

wowi
7. sep 2017

@novana keď niečo platíš na pošte tak isto ty vedis vytlačiť alebo vypísať účtenku ako v obchode.

wowi
7. sep 2017

@milad79 nič asi. Ale na teba nemôžu povedať že si niekoho podviedla a oklamala. Iba si zle pochodila. Ja keď pošlem späť peniaze mňa to bude trapiť že zase a keď nie tak budem citiť ako pes.

wowi
7. sep 2017

Je to trapne. Aj v tvojom mieste by som nebola. @milad79
@milad79
@wowi
@wowi

novana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wowi
8. sep 2017

@milad79 prepáč! Včera som tu skôr pýsala ako som rozmýslala a myýlila som ta s inou predavajucou ktora dostala spåť peniaza

rainee
20. aug 2018

Asi každý deň sa niečo také vyskytne, hlavne keď to posiela obyc poštovným je to tvrdenie proti tvrdeniu, keďže nie je doklad o odoslaní.

alchemilkazltozelena
20. aug 2018

Treba posielat doporucene 2.triedou ja tak robim a no problem..mam doklad o poslani

rainee
20. aug 2018

@alchemilkazltozelena ale ľudia väčšinou chcú obyčajne aby toľko zbytocne neplatili poštovné. Ja tiež keď kupujem len obyčajne,čo ušetrím na poštovnom je viac,ako keby niečo náhodou nedošlo. Drahe a veľké veci nekupujem cez mk. A zatiaľ sa mi ani odoslaný ani prijatý balíček nestratil,vyberám si len ľudí s dobrým hodnotením. Ale či ja alebo kupujúci musíme rátať aj s možnosťou že sa to môže stratiť,tak mám v podmienkach predaja že je to na vl zodpovednosť... Iné je keď sa dohodnú doporučene, tam je c. zásielky podľa ktorého sa vypátra a dá sa reklamovať,tam nemôže nikto oklamať

alchemilkazltozelena
20. aug 2018

@rainee jj tak som to myslela..ze posielam doporucene 2.triedou vacsinou ale uz sa mi stalo ze chceli obycajne tak som napisala ze na vlastnu zodpovednost..ale nemam to rada..potom som v napati ci to doslo lebo mi na tom zalezi aj ked je to cudzi clovek..ale dnes ludia pre par centov si daju aj koleno prestrelit co je hrozne..ja ako kupujuca by som radsej dala viac za postovne ako sa bat ci to vobec pride..ale kazdy je iny..ale tak potom nech sa nestazuju ze nieco nedooslo...celeje to zacarovany kruh

nellita
20. aug 2018

Ja tiez dam na vyber,ale radcej posielam dopo nech si môže kupujuca sledovat zasielku,obycajne nerada posielam,este im napisem vzdy nech sa ozvu ked to pride,ale dakto ani to,potom im píšem ci to prislo a ozvu sa ze ano,zabudla som napisat a ja som dovtedy v strese či im tovar dorazil

rainee
20. aug 2018

@alchemilkazltozelena
@nellita toto neriešim, myslím že keby nedošlo hneď by sa ozvali 😉

alchemilkazltozelena
20. aug 2018

@nellita presne..akoby som o sebe citala..ja sa idem potrhat aby bolo vsetko ok a oni ani vediet nedaju ze im to prislo a ci su spokojni..no proste charakter