Nakupovanie na bazáre a hodnotenia kupujúcich

3. máj 2020

Ahojte chcela by som sa opytat ak nakupujete tu na mk bazare tak pozerate hodnotenia predavajucich a opis veci v inzerate? Uz sa mi viackrat stalo ze som kupila vec v dobrom stave alebo s beznymi znamkami pouzivania a podla mojho nazoru to nie je v dobrom stave ani s beznymi znamkami pouzivania ale ovela horsie. Predavajuca nechce vratit tovar ani peniaze ani preplatit postovne. Ako postupovat? Dakujem

moonlight1210
3. máj 2020

Nerozumiem otazke.
Ty si hodnotenia pozeras, no aj tak si potom stavom veci sklamana?
Alebo ich napriek viacnasobnemu sklamaniu este stale nepozeravas, iba uvazujes, ze uz asi teda zacnes?

kittykat22
3. máj 2020

a udelila si jej hodnotenie? Napisala si to tam?

judar
3. máj 2020

To je tak ked niekto kasle na popis veci aj na prehliadky veci ...proste su tu aj spiny co zhabnu peniaze poslu handry jak po vytere zadku a dovidenia

iveta7677
3. máj 2020

Aj ja mam s tym skusenosti. V popise top stav a pre mna nie moc dobry stav.Podla mna vsetci posudzujeme alebo hodnotime veci inac. Co je pre niekoho top stav pre mna moze byt nevyhovujuci stav.

zuzikak
3. máj 2020

Ja mam zatial dobre skusenosti. Ano, vzdy pozeram na popis veci a ked tam popis nie je, pytam sa, ci na nich vidno pouzivanie. Mnohe baby napisu top stav. Aj tomu doteraz tak bolo. Pozriet si zbezne hodnotenia od inych je samozrejmost. Ale stat sa moze, ze sa sklamea. To je vzdy riziko bazaru, ked danu vec realne nevidis. Spytaj sa vzdy ci vidno pouzivanie, ci ma vec sprane farby, zmolky ci ine poskodenia- ak tam popis nie je . Toto by malo byt dostacujuce na to aby si sa vyhla veci, ktoru nechces

autor
3. máj 2020

@moonlight1210 pozeram hodnotenia predavajucich aj sa pytam na stav. Ked mi napise je dobry stav a oblecenie ma plno zmolkov... Tovar chcem vratit ale predavajuca nechce
Alebo napr tovar stoji 8 aj s postovnym, ja jej ho poslem naspat za 2, cize som zaplatila 10 za vec ktoru nechcem a ona mi vrati 2
6 eur cize 4 som stratova kvoli klamstvu
@kittykat22 zatial nedala, piseme si
@judar presne tak bohuzial
@iveta7677 top stav by nemal mat zmolky a jasne kazdy ma svoj subjektivny nazor na vec ale opis by trebalo davat objektivne

autor
3. máj 2020

Ja viem ze postovne je naklad. Ale mal by ist na jej naklady kedze klamala v popise. A nie ze ja som stratova 4 eura a ani mi to vlastne velmi nechce zobrat naspat

kittykat22
3. máj 2020

Ja si myslim, ze sklamanie z bazaru je prave preto, lebo maminky sa boja udelit horsie hodnotenie - pretoze u predavajucej su same 5*. A presne to, robis aj ty. Si nespokojna a namiesto toho aby si vyjadrila slusne, bez urazania svoju nespokojnost s nakupom v hodnoteni a pocte hviezd, pises tu, na forum - anonymne. Dohodnes sa s predavajou, a vec sa zametie pod koberec. Potom pride dalsia a dalsia mamicka, ktora bude nespokojna, pretoze ziadna z vas sa neozve. A ty si ta, ktora prispieva k tomu, aby hodnotenie predavajucej nereflektovali skutocnosti - a si prekvapena, cim to je. No tym, ze sa nevyjadris ofiko a pekne v hodnoteni, a pises anonymne na forum. Udel predavajucej 3 hviezdy, napis ze komunikacia, predaj OK, ale ze veci nesplnili tvoje ocakvania a nereflektovali stavu, aky bol inzerovany.

autor
3. máj 2020

@kittykat22 Zatial s nou pisem a cakam aka bude reakcia na poslednu spravu a podla toho aj udelim hodnotenie. Len som chcela nejake skusenosti a rady 🙂

smejko25
3. máj 2020

@judar najlepsie ze minule sa jedna na stene rozculovala ste stale chcu od nej rozmery veci a ze je uz na nervy z toho ze musi stale nieco merat 😁sme ju tam proste zvozili ze nech si to pomera raz napise k inzeratu a hotovo 😂😂

judar
3. máj 2020

@smejko25 kazda nejak no :D ja tiez ak mam cas pomeram a napisem rozmery do inzeratu a ak nemam cas alebo meter po ruke tak pomeriam na poziadanie ....ale najlepsie su stale take ktore zjednavaju cenu napr nova vec len otrhnuta vysacka cena dajme tomu 4€ a zjednavaju typom "za 4€ aj s postou by sa nedalo?"...poniektore nezaujima ani to ze clovek si musi este platit aj listok na autobus ked nema postu po ruke dokonca aj ten balici papier ci bublinkovu foliu alebo obalku

iveta7677
3. máj 2020

Ja suhlasim so zakladatelkou, ze popis ma byt pravdivy...

maminkasisa
3. máj 2020

@judar uplne suhlasim, mne vadi, ze poprosi pomerat, potom este aj cenu zjednava a nakoniec ani buuu. ... aspon napisat by sa patrilo, ze si to rozmyslela...

autor
3. máj 2020

Mohli by sme tu pisat prihody do aleluja 😀🙈😂

judar
3. máj 2020

@maminkasisa ja som tak jednej navrhla - cena bola 4€ a ze max viem zjednat na 4,50€ aj s postou...50 centov ju islo zabit :D tak som jej narovinu napisala ked je taka narocna nech si hlada inde...treba takto - ked 3 dni max sa neozve posunut vec dalsiemu zaujemcovi alebo priamo zmazat zaujemcu a hotovo pokoj v dusi :D

pieksamaki
3. máj 2020

Tak si vyjednaj postovne na polovicu.aby to bolo fer.
Ono je to tazko....niekedy tie ocakavania su inde....ale kazdy to mame inak.treba sa vopred dohodnut....alebo aj na zmolky sa pytat vopred...
Ja som vzdy navrhla vratenie penazi ak bola raz mamina nespokojna...lebo obcas sa kazdej stane ze si nevsimnete nieco.

bosorka2302
3. máj 2020

Vacsinou nekupujem veci pod 5e. Nakupujem tu casto najma obuv pre maleho. Tenisky za min 20e a jedine ked pisu ze 2x obute. Taketo veci pridu ozaj ako nove. Stalo sa mi ze som brala veci za 60e od jednej mamicky cca 2e za kus a boli ppriadne obnosene. Niektore kusky leteli hned do kosa. Dokonca aj zatuchute veci prisli co dlho stali. Ja som to nejako neriesila. Ale mam ponaucenie ze drahsue veci na koniku v bazari su ozaj v dobrej kvalite