Poraďte dobré knižky od slovenských a českých autorov

sisaka
23. nov 2015

Blizia sa Vianoce a neviem si ich predstavit bez nejakej dobrej knizky. Kedze mame s mamou rozdielny vkus vzdy jej dam tipy na niekolko kniziek, ktore by sa mi pozdavali a ona uz vyberie nieco z toho, podla toho, co sa aj jej pozdava, alebo co zozenie v obchode. Poprosim o tipy na dobre citanie, beletria alebo aj literatura faktu nemusi ist o novinky, ale knizky musia byt stale dostupne, kedze mama mi ich urcite nepojde zhanat po antikvariatoch.

hradnapani
23. nov 2015

@sisaka mne sa velmi pozdavaju mlade autorky Monika Kompanikova a Zuska Kepplova 🙂 ak som spravne pochopila, kniha ma byt pre teba?

saska.t
23. nov 2015

Jozef Banas kod 9 a kod 1 vyborne citanie,vtiahne ta do deja a nevies prestat 😉

pribinak
23. nov 2015

lubo dobrovoda, ja malkac a ja velkac

je to sranda a je to citanie pre velkych aj malych

sisaka
autor
23. nov 2015

@hradnapani ano pre mna, diky za tip pozriem sa na ne, od nich este nic nemam

sisaka
autor
23. nov 2015

@saska.t Kod 9 mam doma (naozaj netradicny roman na Slovenske pomery) pozriem sa na reviews Kod 1, osobne sa mi od neho viac pacila kniha Zona nadsenia

sisaka
autor
23. nov 2015

@pribinak diky za dobry tip, uz mam ale doma 😉

sisaka
autor
23. nov 2015

co poviete na Sushi v dushi alebo S dusou Japonky. Nieco som zacula v radiu, tak ma to celkom zaujalo. Ako je to pisane? Ma to nejaku uroven?

hradnapani
23. nov 2015

@sisaka a este ja vrelo odporucam toto https://www.artforum.sk/katalog/80199/omlouvam-... obdivuhodna dama, hlboke myslienky, aj svojsky humor, aj ako matke mi to dalo vela

oslo1
23. nov 2015

My ficime na Milanovi Zelinkovi, trilogiu Tetula Anula, Pristas, tretiu si neviem spomenut ako sa vola, mozeme iba odporucit.

jumama
23. nov 2015

Moja naj je 1Q84 od Haruki Murakamiho http://www.martinus.sk/?uItem=133734&z=5UP9XT&u..., nie je to uplne klasika, mne sa vsak jeho prelinanie realneho a skoro mozneho velmi paci. Tato knizka ma dostala, vsetky jeho su pre mna velmi ctive, najradsej som mala Sputnik, moja laska alebo Norske drevo. Nie su to knihy s happy endom 🙂 posledna Bezfarebny Cukuru... Ta je taka slabsia. A ak zaujmu knihy tohto tipu, potom John Fowles Mag. Velmi ctivy je aj John Irving, Kingsley Amis a jeho syn Martin Amis.

viera27
24. nov 2015

@jumama slovensky, alebo cesky autor 😉

jumama
24. nov 2015

@viera27 jaj, tak prepacte, asi ze uz nocna hodina, to som prehliadla. Zo slovenskych mam uplne naj Evu Lukacovu, poetku, vysli jej tri knizky zatial. Druhe dve uz pod menom Eva Luka. Su velmi zenske a na chvilky rozjimania ako stvorene. Co je zase trochu od veci tip, vsak 🙂 A ak by ste mali pri citani chut na cestu do seba, tak aj Juraj Briskar. Skratka ja tie mierne posunute reality ako je Murakami milujem a vyhladavam a ako citatelsky zazitok odporucam 🙂

sisaka
autor
24. nov 2015

diky zienky za tipy, uz sa neviem dockat Vianoc a co nedostanem na Vianoce bude na narodky ....