Pouličné mačiatko

sonka333
5. dec 2023

Ahojte,pred 2 dňami som bola u sestry na oslave a večer jej pri dverách mnaučalo maciatko,ani neviem aké staré asi je...ani ake pohlavie to je nakoľko ja som mačku nikdy nemala a po pravde nikdy ani naplánovala mať a iba ak tak na dvore,no...bolo mi jej ľúto tak sme si ju na noc vzali domov no ale nemala som pre ňu wc a ani jedlo tak sme ju na noc dali do garáže a trošku mlieka sme jej dali ano viem žeby to mačky nemali atď...zial nemali sme doma nič...a v garáži je radiátor tak tam aj ležala na pelechu,na druhí deň mi jej bolo ľúto tak sme ju odniesli ku domu sestry či náhodou si ju nenájde mamička ale nestalo sa tak...zase bola len pri dverách kde sme ju aj našli...tak sme zase šli po ňu a už aj kúpili wc a stravu určenú pre mačky...a plánujeme snou ísť k zverolekarovi len musím dodať že mám skoro 3 ročneho synčeka ktorí sa často budi večer od narodenia a vstávať ku cice to je náročné preto je v garáži kde už pekne chodí na wc...ale keď ju cez deň dám do domu a prenesiem wc tak potrebu tam nevykona...treba jej iné wc alebo ako to?...po pravde nechceme si ju nechať ale zase vyhodiť vonku do zimy to by som tiež neurobila...milovníci maciatok poraďte,....ako ju naučiť aby chodila v dome na macacie wc... ?

refly
7. dec 2023

Ešte doplním k zvieracím blchám na ľudoch.... zvieracie blchy potrebujú zvierací kožuch. Na ľudoch sa nemajú ako chytiť, je im na nás zima a nemôžu sa na nás rozmnožiť. Toto bolo testované a seriózne je pre ne nereálne žiť a množiť sa na ľudoch (a už duplom nebudú žiť a množiť sa na nábytku) Maximálne sa môžu chvíľu zviesť, dúfajúc, že zaňuchajú nejakého lepšieho hostiteľa. Ak sa tak nestane, tak má blcha smolu a uhynie.
Ľudská blcha, na druhej strane, je iná káva. Kamarátka si raz priniesla z kina a potom sa toho nevedeli zbaviť. Díky bohu, že sú tak vzácne.

sonka333
autor
7. dec 2023

@refly a ešte sa opýtam,hneď keď ju okupem,môžem ju nechať v dome?...a garáž vystriekat?...mozem ju potom na noc dávať zase tam?keď cez deň vystriekam ten garáž?...dr vravela dnes keď som snou volala že najlepšie je spot on...či čo to...asi nejaký roztok...ale zase som čítala na letáku že pokiaľ nevyschne tak radesj nehladkat a keďže ja mám syna ktorý zakaždým cpe ruky do úst...🤦‍♀️tak a často ju chce hladkat....ono to asi ja som tá čo robí s komara somara...pretože áno,presne ste to vystihli že je to premna nova skúsenost a po prečítaní xxx fór...typu....neviem sa zbaviť macacich blch v dome...mám až závraty 🤦‍♀️ale isto cicuske chvem pomôcť...len mi prosím poraďte ten postup...čo ak mám nejaku tú blchu už doma..a po okupani ich zase cica bude mať...?...ach ....az samu seba nespoznávam 🤦‍♀️ono ja som taký typ "niečo ako maly "Monk a asi preto takto preháňam...celý deň sa pozorujem a mám pocit že pomne niečo lezie,štípe,neustále sa škriabem.. čista paranoja 🤦‍♀️...ale som si vedomá že to bude asi len v mojej chorej "hlave ...

sonka333
autor
7. dec 2023

@aalt a vaše maciatko je tiež vo vnútri bytu?domu?....manžel dnes zháňal šampón pre maciatka na blchy a že až od 12 týždňoch majú.. a to po internetových lekárňach som videla že majú aj tie pipety aj šampón...neviem či radšej zabehnúť zase k zverolekarovi alebo kde to zoženiem...lebo čakať 3 dní pokial mi to donesie kurier nemôžem...a zase tiež si vravím že dr.si o mne asi pomyslí že som blbec 🤦‍♀️no na druhej strane mohla mi včera tiež povedať že ma blšky...ale asi ich tiež nevidela takže nič to...nejako sa toho musím chopit a dať to do poriadku

refly
7. dec 2023

@sonka333 Po okúpaní by bolo dobre aby bola doma, lebo Vám ešte v garáži prechladne. Väčšinou sa odporúča odblšiť zviera a buď vysprejovať alebo oprať pelech. Bežne potom stačí vysať, utreť, klasické upratovanie... a malo by byť vybavené.

Potom, ja používam prípravky hlavne preto, lebo mám doma viac zvierať a neprichádza do úvahy, aby niečo chytili od nového. Zatiaľ som nemala zlé skúsenosti ani zo šampónom, ani so sprejom a na vek som nehľadela. Ak ste našli šampón pre mačence od 12 týždňov, tak to kľudne môžte použiť.

A nebojte že by po vás liezli. Ako vravím, pre mačacie blchy ste maximálne nehostinná. Potrebujú kožuch kvôli vlhkosti, teplu, schopnosti schovať sa efektívne sa pohybovať. Pri hladkaní sa môže stať že sa nejaká ľakne a vyskočí, ale na človeku nemôže prežiť. Ak by nejaká z mačky odpadla, tak jej priorita bude urýchlene naskočiť naspať.

aalt
7. dec 2023

@sonka333 maciatko je stale dnu od kedy ho mame. Sampon staci obycajny macaci. Netreba specialny proti blcham. Blcha ziaden sampon neprezije.

sonka333
autor
7. dec 2023

@refly ďakujem ❤❤❤❤❤zajtra idem kúpiť šamponik a snáď 🙏máte pravdu 🙏ináč ani neviete ako ste ma upokojili ❤snáď všetko dobré dopadne 🙏❤pripájam foto ❤nikdy som nebola poverčivá ❤začínam ju mať veľmi rada 😊akosi sa jej neviem vzdať aj keď vo svojej domácnosti som nikdy nechcela nechcela zvieratko

refly
7. dec 2023

@sonka333 Chúďa, aké malinké 🙂 ja mám doma 2 čierne, ale teda už staré opachy :D
Takmer určite ste jej zachránili život. Tieto pouličné mačičky fakt dosť riešim, lebo ich je veľa a majú vážne zlé osudy a podla štatistík sa 75% nedožije pol roka. Takže sa môžte potlapkať po chrbáte za skutočne dobrý skutok. Zmenili ste jednému stvoreniu celý život!

sonka333
autor
8. dec 2023

@refly Ďakujem ❤😊ináč,dnes som snou bola na veterine a dr.jej dala tu pipetku a že 48 hod ju nesmie nik hladkat a tak som ju nechala ešte v garáži kvôli synovi pretože tomu by som ťažko vysvetľovala že nesmie...a potom ju vezmem dnu a na garáž nám dala taký postrek keď tam cica nebude ale na čo som zabudla úplne je že máme škrečka 😫nemohol chytiť blchy aj on?...kedze v dome upratujem často a cica je už chranena...a garáž poriesim...no teraz mi vŕta v hlave ten škrečok 🤔🤭

sonka333
autor
8. dec 2023

@refly ja som naňho úplne zabudla...ze ho máme.. dcéra ho ma v izbe a ona sa oňho stará a keďže je to nenáročné zviera tak ja ani neviem že ho máme

aandrea9
8. dec 2023

@sonka333 jeeej tá je milá 😊 tieto černoty sú veľmi prítulné 😊 mám vonku tri také kožúšky kominarske a smolu mi nepriniesli nebojte 😊 príjemné spolužitie a vďaka za záchranu 🙏❤️

refly
9. dec 2023

@sonka333 škrečok by to mohol dostať iba ak by ste niekto chytali mačku, skočila by na Vás blcha a potom by ste pochytali škrečka. Ináč by sa naňho ťažko dostali. A jedna blcha sa moc na škrečkovy nerozmnoží....
Mohli by sa Vám rozliezť blchy, iba ak by ste tú mačičku neporiešili a ak by ste dlhodobo a totálne zanedbávali akúkoľvek hygienu. Potom by ste, za pár mesiacov mohli mať blšiu infestáciu. Tie chrobáky majú nejaký životný cyklus a potrebujú čas na vytvorenie kolónie.
Ak by ste si náaaaaaaahodou všimli na ňom blchu, stačí ho okúpať (Alebo aj tú jednu blchu chytiť a zlikvidovať) a je po probléme.

minarsil
11. dec 2023

Ahoj, neviem ci ti to uz niekto navrhol ale ak mate prepojenu garaz s domom tak mozte nainstalovat do dveri macacie dvierka. Samozrejme treba na to do dveri urobit otvor ale je to dobre riesenie, takto bude mat macicka pristup na zachodik a vy zaroven nebudete mat tolko bordelu z piesku doma.

aalt
11. dec 2023

Nasmu sa uz medzicasom nasla mamina a surodenci. Ak by nahodou mal niekto zaujem ... maju cca 2 mesiace.

nika523
1. feb 2024

Ako si dopadla s mačiatkom? Už si sa rozhodla, necháte si ho?

nika523
1. feb 2024

Čítam diskusiu a je mi smiešne ako stresujes ale chápem keď si mačku ešte nemala. Máme 3 mačky v byte a nič zničené a v noci spia až kým nevstanem, mali sme mačiek už možno aj 30 v dočaske lebo dočaskujeme a máme ich doma kým sa neadoptujú, naše máme dve plus jednu vždy v dočaske a veľakrát mali blchy, jednoducho pipeta a na druhý deň je pi blchach len ju treba na začiatku oddeliť, to si nevedela.. Ja prvé dni v kúpeľni to je karanténa a po týždni alebo skôr /neskôr podľa zdravotného stavu pustím k našim a do bytu. Ty máš kotolňu to mohla byť karanténa kým by sa odblsila, odcervila...

sonka333
autor
15. feb 2024

@nika523 Ahoj ☺áno máme ju aj napriek tomu že ešte pred nedávnom som si nevedela predstaviť zviera v dome...cez deň je v dome a večer v garáži,takto si zvykla už...a nám to tiež vyhovuje takto akurát riešim čo snou dalej 😶ide leto a my budeme veľa času tráviť vonku s malým a čo snou...sama nemôže byť vnútri domu...dosť výstraja a koľko toho poničila 🤦‍♀️ani nejdem písať...ale aj tak musím podotknúť že je to dobrá mačička...len synček sa snou naháňa a žiaľ schytal to kožený gauč 😁...nuž...a samozrejme ...celý deň upratujem...stačí keď niekto zabudne sklopiť prkínko na wc a už veselo pije vodu z hajzlu 🤦‍♀️a to ma misku z vodou...a potom slečna pobehá po dome a všade odtlačky labiek...nuž čo 😶to patrí k tomu...aj keď veľakrát nadávam...mam ju rada a neviem si predstaviť ju dať preč...ale zase na druhej strane...by som jej dopriala aj ten voľný macaci život....nuž uvidíme...zatiaľ neviem...mam ju rada to je isté ☺a už je z nej veľká kočka ....len dosť stráca srsť tak neviem čím to je

nika523
16. feb 2024

@sonka333 fuha to s tou srsťou nebude len tak, to by asi trebalo ísť k veterinárovi, možno alergia na jedlo... Ešte som také nevidela

aandrea9
16. feb 2024

@sonka333 úf úf rastie ako z vody 😊 chod s tým kozuskom k vete, možno alergia na jedlo alebo to môže byt pleseň alebo niečo podobné. Macky síce plznu ale toto nie je plznutie.

nika523
16. feb 2024

@aandrea9 mňa tiež hneď napadla pleseň to je pre mňa strašiak ale nechodí von, nemajú iné mačky tak nemala kde chytiť a nevyzerá to ako pleseň našťastie ale no človek nikdy nevie ja by som s tým išla k vet.

stanulienkat
16. feb 2024

V lete nu nechaj na zahrade, v garazi, v lete s nou nebudes mat starosti. Skus jej kupit davkovac na granule, nech nemas starosti. To jej bude v urcitych casich davkovat jedlo.