Prečo ľudia chovajú mačky v byte?

21. apr 2022

Ahojte,
Zamyslenie dnes mi kolegyňa povedala že chová doma vnútri mačky. Býva v dome ale preboha prečo ľudia chovajú mačky vnútri mačka má chytať myši a nie vnútri v dome byť okrem toho keď si predstavím ako spí na posteli a všade ľahne je mi 🤢. A ešte keď sa ľudia smejú čo ich mačky vyviedli 🤦
Aby nedošlo k nedorozumeniam nemám nič proti mačkám dokonca keď som bola malá mli sme mačky ale vonku teda mali prístup do garáže keď bola zima

grace55
21. apr 2022

Ved Ty ich doma nemáš, preco Ta to trápi?

babovka2321
21. apr 2022

O co je macka "nechutnejsia" ako pes?

dskjhfdlkdjhl
21. apr 2022

A preco niektorych ludi trapi to, co robia ini ludia a ich sa to absolutne netyka? To je tiez len tak, na zamyslenie😉

httpsusanne
21. apr 2022

A prečo by dnu byť nemohli ? Mačkám je vždy lepšie dnu, hlavne preto lebo ich neprejde auto alebo ich nejaký dobrák nezastrelí. A určite nemáš rada mačky, keď majú len byť von a chytať myši..

buberova
21. apr 2022

@babovka2321 toto!!!! Toto!!! Potom na čo človek má celkovo miláčika v byte? Pes, mačka, zajac, škrečok, rybičky.. všetky majú asi iný účel ako byť zatvorené v byte.. a predsa ich ľudia majú..

Len aby bolo jasno, hlásim sa k skupine ktorá doma nemá žiadne zviera a ani by nechcela

zuzanazu85
21. apr 2022

@dskjhfdlkdjhl výstižne 👏

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
estrella5
21. apr 2022

Ja zas nepochopím ako môže niekto chovať mačky tak, že im celý deň behajú po celej dedine. Ani nevedia, či sa im vôbec večer vrátia domov (či ich nezrazilo auto alebo sa im niečo iné nestalo). 🤷‍♀️

jaja8_9
21. apr 2022

Poviem ti tak... Možno vyzniem naozaj hnusne ale psy a ľudia majú ďaleko horšiu hygienu ako mačky 😉 mačky si na čistotu veru potrpia, ale samozrejme ze to takí ľudia ako ty co nemajú s mačkami ani najmenšiu skúsenosť hneď odsudzujú

tyrkysova_kobyla
21. apr 2022

Tak po prve, existuju aj macky, ktore nechytaju mysi. Je kopa ras, ktore by to vonku nezvladli, slachtene, bytove... A po druhe, macka je cistotne zviera, dovolim si tvrdit, ze viac ako pes

babovka2321
21. apr 2022

@buberova ani ja nemam ziadne a ani nechcem, ale nepochopila som ten odpor autorky prave k mackam 🤷‍♀️

luccija
21. apr 2022

Lebo nechce, aby jej ušla, alebo, aby ich sused otrávil, že mu kadia na záhradu, aby priniesla choroby, pobili sa..jej vec čo sa staráš.

sandyan
21. apr 2022

Nech si maju ludia v dome co len chcu, naco sa tym vobec zaoberas? Treba sa starat o seba...moja sesternica ma v dome tiez dve macky, nejako to neriesim aj ked sa mi vela krat motaju pri nohach a odidem odtial od chlpov...no vobec by som to neriesila anonymne na nete😂

asia83
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanazu85
21. apr 2022

A niekde v Amerike mali dnu aj obr bizóna 😂. Každého akosi skôr sused,ci niekto iny zaujima,ako svoje žitie 😁.

simsalabim
21. apr 2022

Nechapem, preco ta to trapi. Ale macka, ktora nechodi von, je urcite cistucka, nezablsi nic, s cim pride do styku (a aj tie vonkajsie, ak sa o ne clovek stara, s blchymi nemusia mat problem). A macky su vseobecne cistotne a samostatne. Co moze vadit, su tie chlpy, ale su macky, ktore plznu len tak decentne.

maciatkolulu
21. apr 2022

@asia83 nooo, blbí sú niektorí ľudia a riadne, najmä tí, ktorí riešia druhých.... Človek použije záchod utiera si rit a neumyje si ruky, rype sa v nose, vyhadzuje smeti na ulici, celkovo sa chová tak, že tak sa nechová ani zviera a je ich veeeela treba ich prestať chovať... vnútri,jednoducho von s nimi.

domka222
21. apr 2022

Pes má tiež von strážiť a predsa ho veľa ľudí chová dnu. Prasa má byť v chlieve a ľudia ho majú v dome. Tak isto potkan, had, vtáky, ryby a iné zvieratá

sense
21. apr 2022

Takú mačku môžeš predsa rovnako ako psa naučiť aby nechodila ani do postele ani na gauč.

autor
21. apr 2022

@grace55 trápi ma to, pretože mačku je cítiť. Pes je čistotnejsi vykonáva potrebu vonku nie vnútri ako mačka. Okrem toho, kolegyňa je čo sa mačiek týka dosť citlivá na tú tému

autor
21. apr 2022

@dskjhfdlkdjhl no, keď ma pozve na návštevu a predstavím si že tam ležala mačka nevraviac o srsti

sense
21. apr 2022

@asia83 aj pes sa vyserie a rit si ako píšeš neumyje... Rovnako x ľudí si síce rit utru ale ruky neumyju, ako aj chlapi chytajú si bimbasa pri potrebe, ruky neumyju a potom všetko chytajú takže moc rozdiel nevidno, ta macka si to aspoň očistí slinami

autor
21. apr 2022

@httpsusanne a čo akože majú robiť? Odjakživa sú mačky na chytanie myši 😀 samozrejme že dostávali najesť nerobte z nás idiotov 🤦

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0adka0
21. apr 2022

Neviem s akými mačkami sa ty stretávaš, ale ja som mačku ešte v živote necítila, ani tie pouličné, zato susedovho psa cítim smrdieť cez celú záhradu a ešte keď dobre zmokne tak konečná.

sense
21. apr 2022

Mačku cítiť nie je a vykonáva potrebu do záchoda kt ak pravidelne cistis a nemáš ho rovno pod nosom tak to necítiš.. Áno máš síce chlapi na zemi ale to máš aj po psovi a omnoho viac resp záleží od mačky aj od psa ale tak pokiaľ nevysavas raz za týždeň tak to nie je toľko vidno

sense
21. apr 2022

@cocolino234 neviem, ja keď som mala psa tak bol naučený ze musel čakať pri dverách kým nebol očistený... Ale teda co viem babka co mala psa na dvore tak som nevidela žeby ho niekedy niekto cistik

dzulik_
21. apr 2022

Autorka, súhlasím, že je to divné, ale je mi jedno kto si doma čo chová. Naša suseda má doma 4 mačky a teda ten puch čo tam má a všade chlpy, no hnus 🤢 nikdy som si u nej nesadla 😂

estrella5
21. apr 2022

Všetko je to o ľuďoch. Ten kto chová zviera vonku môže mať doma väčší humus ako ten čo ho má vo vnútri. (a naopak) Napr. ja mám v byte psa, ide aj do postele. Ale príde mi samozrejmosť po prechádzke očistiť labky a umyť zadok. Tak ako ju aj pravidelne vyčesávam, čistím uši, atď atď... A myslím, že rovnako je to aj s mačkami - ako sa k tomu človek postaví, taký (ne)poriadok aj doma má.... A okrem toho - čo koho do toho čo kto má vo svojom vlastnom dome? 🙄🙄🙄

sissy27
21. apr 2022

nie je pravda, že mačku je vnútri cítiť. A to hovorím ako človek s alergiou na mačku a precitlivelým čuchom 😀 ak niečo cítiť, tak sú to mačacie výkaly a pokiaľ je v mačacom wc dobrá podstieľka a je pravidelne čistené, tak nemá prečo smrdieť.
Ono vieš, dobré ránko, máme 21. storočie a tak ako ľudia už nelovia mamuty a nežijú v jaskyniach, tak ani tie mačky už nie sú čo bývali a nie sú len na lov myší. Prečo by to aj robili, keď majú dostatok inej potravy? 😀 a to nie len bytové mačky, ale aj tie pouličné. Čo myslíš, že mačka loví myši z pasie? Ak má dostatok inej potravy napr. pri kontajneroch, tak sa ti na myši vieš čo. Ľudia si postupom času mačky aj psov vyšľachtili nie len na prácu, ale aj ako spoločnosť. Nie každé plemeno by prežilo vonku, pôvodné lovecké inštinkty zanikli.
Aj ryby sú pôvodne divé zvieratá, zohrávajú svoju úlohy v prírode a predsa si ich ľudia nasťahovali do jazierok a akvárií. korytnačky, mačky, psy, ježkovia, holuby, papagáje, ani kone nestvorili ľudia, tiež to boli divé zvieratá a ľudia si ich postupne naučili na prácu, šport...
Tiež by si mohla žiť niekde na strome, živiť sa korienkami a tým čo ulovíš, oheň robiť kresadlom a piť vodu z potoka, no ale tak nejak si sa ocitla v byte / dome s tečúcou vodou, jedlo si objednávaš cez donáškovú službu a ešte ti dali aj volebné právo... To sú veci, čo?