Prestavba dvoch izieb

minniemys
30. jan 2015

Dobry den,prosim vas o radu..mame dve izby vedla seba ,ktore predeluje stena.mozem tu stenu zburat a asi o dva metre postavit novu?potrebujem aspon tie dva metre ..voac nemozem,kedze druha izba je obyvana ☹ poradte mi prosim ..dakujem

heni79
30. jan 2015

@minniemys
Toto je veľmi zvláštna otázka. 😀
Predpokladáš, že niekto ti na základe týchto "informácií" urobí statický posudok na diaľku? 😉

sednaja
30. jan 2015

@minniemys To sa takto na diaľku radiť nedá. Ak je nosná, búrať ju nemôžeš.......teda, dal by sa do nej urobiť otvor, ale museli by tam byť paženia - spevnenia........každopádne nosnú stenu úplne dole dať nemôžeš

monicm
30. jan 2015

@minniemys ak to nie je nosná stena,môžete si s ňou robiť čo chcete,ak je to však nosná stena,tam by som neriskovala,ak ste v byte,zavolajte odborníka,nech sa na to pozrie a povie,čo a ako.ak ste v rodinnom dome,stačí nájsť plány a tými sa riadiť

minniemys
autor
30. jan 2015

Ok..takze treba asi zavolat statika predpokladam,ten urci ci je stena nosna..kolko asi zaplatim tomu statikovi neviete?
A sme v dome 🙂

sednaja
30. jan 2015

@minniemys Mimochodom, nosná stena zvykne byť širšia ako ostatné, tak porovnaj, ale samozrejme, išla by som podľa plánov alebo zavolala odborníka, ak si nie si istá. A ceny neviem.

petraxy6
30. jan 2015

@minniemys koľko cm má teraz priečka? podľa toho zistíš či je nosná.

bonaqa2013
30. jan 2015

toto nie je dobré fórum na stavebné otázky. Skús O stavbe .sk, alebo efilip. sk Na týchto stránkach nájdeš množstvo otázok a odpovedí ohľadom stavieb.

katrinka8
30. jan 2015

@minniemys - skús sa poradiť na modrej streche 😉 Prepneš si to na tejto stránke úplne vpravo hore (v tom istom riadku, kde sú Upozornenia) v kolonke Prejdi na: Modrastrecha.sk