Skúsenosti s predávajúcimi na modrom koníkovi

pluska
28. júl 2010

Ahojte, rada by som sa dozvedela váš názor na takúto situáciu: kúpila som si tu sedačku (v nádeji, že jednám so serióznou predávajucou, veď tú sú iba také), ktorá mi bohužiaľ nesedí do nášho starého fára (krátky pás). Tak smutná, ale v nádeji, volám pani ivetke do trnavy (budem serióznejšia a nenapíšem priezvisko), že sa dohodneme na vrátení tovaru a peňazí. Ale figu borovú, mám proste smolu!!!! Tak mám na predaj autosedačku a bohatú skúsenosť, že nie sú všetci poctiví a neriadia sa tým , že nerob druhému to, čo nechceš, aby oni urobili tebe. Ja som pristúpila na vrátení peňazí jednej mamičke, ktorej tovar, ktorý kúpila, bol malý.

pietra
29. sep 2013

@cherry1981 niekedy zasah admina pomoze a dotycne peniaze vratia. Ak nie, ostava len spojit sa s ostatnymi podvedenymi a podat hromadne trestne oznamenie

cherry1981
29. sep 2013

@pietra A to by som urobila , alebo ked viem, dotycnej adresu tak osobne by som tam isla aj keby to malo byt na inom konci slovenska ako byvam ja. Jednoznacne drzim palce, aby sa to doriesilo, taketo osoby tu nemaju co robit. Takto klamat a okradat mamicky sa nepatri, je to smutne, ze to niekto aj dokaze 😖

arazimka
29. sep 2013

Ešte ako neregistrovaná som si kúpila cez bazar topánky, prišli, vyzerali ok. Dala som ich na nohy a vôbec sa v nich nedá chodiť, úplne jednu vyvracia do boku. Keď ich predávajúca ponúkala, o žiadnych vadách nepísala. Keď som jej napísala, že čo to poslala, vyhovorila sa, že to boli topánky jej mamy. Že mi pošle 2 EUR. Keďže som to kupovala ešte ako neregistrovaná, nemôžem predávajúcu ohodnotiť. Rada by som ju ale zverejnila ako neserióznu, ako to mám urobiť? Som tu úplne nová.

monulienka1
30. sep 2013

@arazimka vies ono tazko povedat,ale moj nazor:sama pises ze ked prisli,vyzerali o.k....a ak si ich hned vyskusala,a hned pisala ze su zle,tak by ti mala vratit peniaze 😉 maximalne ju mozes dat ako neserioznu medzipredavajuce neregistrovane,ale zas neviem ci mas nato pravo ked si v tom case bola neregistrovana aj ty,tazko povedat 🙄

monulienka1
30. sep 2013

uuuuuuuuuuuuplne od veci,lae co poviete na tieto dva nicky?majuskaz a kvietocek114? 😀

gubcikova
1. okt 2013

@monulienka1 ten druhý nenašlo

monulienka1
1. okt 2013

@gubcikova uz ho blokoval 😉 bola tam rovnaka profilova fotka...

jajabajaja
2. okt 2013

ahojte, nemate nahodou niekto skusenost s predavajucou KATARINAMA? uvazujem o kupe kocika, no nema zatial ziadne hodnotenie. a dost som sa prelakla, ked som citala, ze mate zlu skusnost s nejakou DOMINIKAMA-to mi pride dost podobne. Ta by mala byt z Malaciek a ta pani, o ktoru sa zaujimam z Partizanskeho... Pripadne viete mi poradit ako neist do rizika a zaroven nekrivdit...?Ako by ste sa zachovali vy?

simisi
3. okt 2013

@jajabajaja asi by som nekupovala taku vec ako kocik od predavajucej bez hodnotka,a vlastne vobec by som ho nekupovala bez osobneho odberu 😉

jajabajaja
3. okt 2013

@simisi no ved to, ze uz mam negativnu skusenost dvojitu s kocikmi. najlepsie je vidiet... no pani ma super cenu 😉

simisi
3. okt 2013

@jajabajaja tak ak je to super cena,co tak si spravit vylet a pri tom ho omrknut? 🙂 🙂 🙂

cherry1981
3. okt 2013

@jajabajaja Odomna ked kupovala mamicka kocik, tiez som nemala ziadne hodnotenie, kazdy musi nejako zacat, ja by som sa nebala v tom pripade, keby mala aspon dlhsie registraciu, prip. aj viac prispevkov, ale keby bola prave registrovana, bez prispevkov a hodnotenia by som sa asi bala aj ja po tom vsetkom co tu citam, ale vravim aj ja som nejak zacinala a nemala som ani jedno hodnotenie.

jajabajaja
3. okt 2013

@cherry1981 no praveze je registrovana uz od roku 2011, prispevok nema ziadny, inzeraty 2....poprosila som ju o viac fotiek prezatial. slubila pridat v sobotu. jednanie je z jej strany velmi slusne.

jajabajaja
3. okt 2013

@simisi no ved prave to by som normalne spravila. ibaze je to dost daleko a manzel povedal, ze cesta by nas stala pomaly ako kocik 🙂) . pockam este na dalsie foto, snad napovie

nefertiti18
3. okt 2013

ahojte,mate niekto skusenosti s predavajucou zuzinkapo??uhradila som jej tovar a nasa posledna mailova komunikacia bola taka, ze ide pobalit tovar a prilozi k nemu vsetky doklady... doteraz nemam ani tovar ani peniaze... je mozne, aby Vas niekto takto podviedol??

cherry1981
4. okt 2013

@nefertiti18 No co to tu citam, tak dost casto sa to tu stava 😕 😕 Inak ta pani ma same negativne hodnotka , ze ani tovar ani peniazky. Od takej by som veru nic nekupila ☹ ☹

lussy211
4. okt 2013

@martinka17 omyl mala si to podľa mňa poistiť kupujúca nie ?hádam predávajúca nebude platiť poštovné za balík keď kupujúca to možno chce doporučene alebo nedajboh ešte obyčajne ..teda to je len môj názor, a dnes je taká doba že maminy si veci chcú posielať hlavne obyčajne čo mi príde ..ako dobrý začiatok možných problémov keďže ak sa to stratí bude hádka kto komu čo má vrátiť a to isté ako teraz ..ja si myslím, ak si kupujúca balík nežiadala poistiť nemá nárok na náhradu peňazí za stratu balíka prípadne ak sa dokážu s predávajúcou dohodnúť na kompromise tak nech idú 50 na 50.TO je fér ...dovolím si tvrdiť.
@pattinka A č osa týka rozbaľovania na pošte s tým že sa jej to nepáči to mi príde riadne vypočítavé a navyše je to proti pravidlám pošty lebo ešte tom nevidela, že by niekto na pošte rozbalil dobierku bez toho aby ju zaplatil;)
@pluska bazár nie je obchod a pokiaľ ti tovar neprišiel poškodený a len ti nesedí nemáš nárok na vrátenie peňazí, bolo to tvoje rozhodnutie..ono niekedy si treba zistiť parametre, hlavne pri takýchto veciach,či dotyčná sedačka je kompatibilná ..napr v obchode by Ti možno dovolili si to vyskúšať v aute ..každopádne je to proste len smola :(

mirtill
4. okt 2013

Nedá mi aby som nepísala o predražovaní tovaru tu v Bazári,bola som šokovaná kedˇsom videla cenu,použivanej,starej rozprávkovej knižky,ktorá dokonca bola aj počmáraná,ceny boli od 6.50 až 8 eur,alebo používané letné tričká za 6-9 eur,alebo šlapky-žabky za 9 !! je to podla vás seriozné? Vedˇpreto je bazár bazárom,že sú tam veci za pár,nie?Ja rada nakupujem v sekáči,nemám nič proti používanému tovaru,ale prosím nepredražujte,vedˇnemôže sa pýtať za používaný tovar toľko,koľko stojí v obchode!

lussy211
4. okt 2013

@mirtill Ale však to vás trápiť nemusí, oni to nepredajú a vy nekúpite nie ?🙂

lussy211
4. okt 2013

@pietra obávam sa že to by oni ani neriešili musí byť splnená nejaká hraničná suma..

mirtill
4. okt 2013

Ano je to tak,len ma to šokovalo :D

caoli
4. okt 2013

@mirtill za par, cize najlepsie zadarmo, nie? asi nikto nema zaujem drzat v bazari 5 rokov vec, ktora mu nejde predat, takze by som si tipla, ze predava... niekomu sa zda vela, inemu nie. je to cisto vec predavajuceho, tak co koho do toho, ake ma ceny. kto ju akceptuje, kupi, komu sa nepaci, ma spustu moznosti pozriet sa niekam inam. Princip pomahat si neznamena, ze budeme rozdavat, co sme viac ci menej tazko nadobudli.

pietra
4. okt 2013

@lussy211 myslis trestne oznamenie? alebo k comu to patri? 😅 Ak k trestnemu oznameniu, preto som pisala, ze sa spojit viacere podvedene, aby sa ta suma nazbierala a mohlo to byt klasifikovane ako trestny cin. Aj keby to tu sumu nedosiahlo, tak sa tym policia zaoberat musi, ak clovek trva na podani trestneho oznamenia. Druha vec je, ze pri nizsej sume ide len o priestupok a podvedeny nemusi svoje peniaze aj tak dostat

lussy211
4. okt 2013

@pietra Áno presne, je to možné že potom by sa tým zaoberali ale či by ste aj tak svoje peniaze niekedy videli a ako by to skončilo..sú to dosť veľké ťahanice.A neviem či by boli všetky tie dámy ochotné kvôli možno pár eurám behať po súdoch, v dnešnej dobe pomaly neriešia horšie veci ako toto ..nič v zlom 😒

pietra
4. okt 2013

@lussy211 vsak ja viem. Ale zas vacsina tych podvodnicok sa zlakne uz len toho, ze sa nieco riesi uradnou cestou a penizae radsej vratia. Lebo keby si zas kazdy podvedeny povedal, ze aj tak nic nezmoze a necha to tak, tak podvodnici budu okradat este vo vacsom a s vacsou drzost, vsak sa im nikdy nic nestane

lussy211
4. okt 2013

@pietra Hm tak to je pravda. 😎

lussy211
4. okt 2013

@pietra Len paradoxné je že mne sa stalo že ma chcela podviesť pani ktorá mala cez 250 pozitívnych hodnotení.Našťastie som jej na to rýchlo prišla.

danaka111
4. okt 2013

@lussy211 a ako?

danaka111
4. okt 2013

no ja sa
s kupovaním cez bazoš ešte len zoznamujem, poraďte ako postupovať, keď predávajúca mamina neuvedie napr. dierky na tovare?

bounties
5. okt 2013

@mirtill a ked pozries na zlavu, ze kolko stalo predtym, tak zistis, ze inzeruje vyse roka-daju nerealnu cenu a sedi im to doma, potom nema zmysel ani inzerovat 😔