Skúsenosti s predávajúcimi na modrom koníkovi

pluska
28. júl 2010

Ahojte, rada by som sa dozvedela váš názor na takúto situáciu: kúpila som si tu sedačku (v nádeji, že jednám so serióznou predávajucou, veď tú sú iba také), ktorá mi bohužiaľ nesedí do nášho starého fára (krátky pás). Tak smutná, ale v nádeji, volám pani ivetke do trnavy (budem serióznejšia a nenapíšem priezvisko), že sa dohodneme na vrátení tovaru a peňazí. Ale figu borovú, mám proste smolu!!!! Tak mám na predaj autosedačku a bohatú skúsenosť, že nie sú všetci poctiví a neriadia sa tým , že nerob druhému to, čo nechceš, aby oni urobili tebe. Ja som pristúpila na vrátení peňazí jednej mamičke, ktorej tovar, ktorý kúpila, bol malý.

valika_val
5. okt 2013

ahojte, chcem upozornit na predavajucu
@vierka8
Viera Šindlerová
Zvolenská ul. 8
949 11 Nitra

dlhuje mi 8€ za tovar, ktory som kupila na zaklade zaradenia do chybnej velkostnej kategorie.
chybu si neuznala, tak som kontaktovala admina. ten napisal, ze vierka8 mi ma vratit 8€ (detska vetrovka + postovne) a ja jej mam vetrovku odoslat naspat na vlastne naklady. suhlasila som.
vierka8 najprv suhlasila tiez (v IP pre admina), ale potom zacala vymyslat, ze ona mi peniaze neposle a ze jej mam najprv poslat vetrovku na dobierku a potom zaplati postarke 7€ (bez postovneho)... na zaklade jej spravania k nej nemam doveru a vetrovku jej skor, nez mi vrati peniaze, neodoslem, lebo sa bojim, ze ostanem aj bez vetrovky, aj bez penazi.

adminovi som napisala, ze mi odmieta vratit peniaze, tak jej pozastavil bazar.
peniaze mi samozrejme stale nedosli, tak predpokladam, ze pani ma uz vytvoreny novy nick.

premyslala som nad novym pravidlom obchodovania cez bazar, ze ak by sa predavajuca s kupujucou dohodli na obchode, mala by kazda predavajuca povinne zverejnit meno a priezvisko, nech sa da lahko vyhladat, ci to nie je len podvodnicka, co si meni nicky ako na beziacom pase.

mirtill
5. okt 2013

@caoli Ano máš pravdu ťažko nadobudnutý majetok netreba rozdávať,ale pre mňa taký majetok znamenajú nehnuteľnosti,pozemky,auto,vzácne šperky,knihy,obrazy atdˇ.ale určite tam nepatria obnosené oblečenie sériovej výroby.a ešte čo sa mi tiež nepáči,že si dopredu pýtajú peniaze,to je nezmysel,nečudujem sa,že je to dobrý biznis pre nečestného človeka,obnosené oblečenie pre mňa nemá cenu,ja také darujem,alebo vyhodím,alebo kúpím,kedˇje to kvalita a dobrá cena.Nasledujúce srdiečko patrí Tebe 🙂 a tiež bounties 🙂

mirtill
5. okt 2013

@valika_val Tak to treba riešiť ! Gratulujem !

caoli
5. okt 2013

@mirtill Hm... v týchto zemepisných širkach je skôr pravdepodobné, že za ťažko nadobudnuté veci si veľmi veľa ľudí môže dovoliť označiť len to oblečko, hračky, kočíky.... lebo pre strechu nad hlavou sa zadĺžili prakticky na celý život (to tie nehnuteľnosti), o šperkoch a nebodaj hodnotných umeleckých dielach sa im ani nesníva... a vyhodiť "obnosené" veci je pre nich neprijateľný luxus. Nie všetci sú nečestní, dokonca som tak naivná, že si myslím, že tých čestných je prevažná väčšina.

valika_val
5. okt 2013

@mirtill nemas velmi k comu gratulovat, som lahsia o 8€ a vetrovku pre malu stale nemam 🙂
ale ja si hovorim... ze sa jej to vsetko vrati, pani vierke. raz sa jej to vrati.

mirtill
5. okt 2013

@valika_val risk je zisk,akurát ty si získala ponaučenie,ale za pravdu a spravodlivosť treba bojovať,možno sa stane zázrak a vráti ti.

mirtill
5. okt 2013

@caoli žial u nás je to tak ako píšeš,chcela som len upozorniť na to,že niektoré veci sú predražené.

nefertiti18
5. okt 2013

Ja by som bola ochotna pripojit sa a dosiahnut nieco, ved ked sa dostaneme, ked sa budeme len prizerat a nechame sa okradat..moj prvy a aj posledny obchod na modrom konikovi, ved toto je stranka, ktora dava priestor podvodnikom a clovek nieje nijako chraneny... ostuda fakt!!

greta86
6. okt 2013

Ahojte, uz ste si kupili tu niekedy kozenkovu bundicku? ja nemám stym dobre skusenosti, poprve som objednala horcicovu kozenku, mala jednu chybycku, ze pod golierom zacala ta latka lupat, ale myslela som, ze to bude v pohode. Obliekla som raz asi na hodinu, a ked isla som domov vsimla som si, ze skoro cela zadna cast je popraskana a latka ide dole. Neriesila som to, ta bunda mi stala 5,50 tak nechala som tak a vyhodila som. Na tento tyzden teiz mi prisla cierna kozenka, mala spinavy golier od make-upu, takze hned zacala som cistit s handricou a s obycajnym mydlom, pri cisteni som si vsimla, ze zase ta latka zacala lupat, urobila som hned fotky a poslala som predavajucej, no a ona to moc nepochopi, a nechce sa dohodnut. Ona mi poslala odpoved:
Dobrý deň prajem, podľa obrázkov je tá bunda poškodená, ale čo já mám fotky tak tá bunda nebola poškodená nikde. Tú bundu som pred fotením čistlia a jasne som napísala ža bunda je na límci špinavá od mejkapu. Môj názor na vaše čistenie je že ste tam použili nieaký chemický prípravok alebo bola opraná. A tym,ze som ju mala treti rok nezmanena ze bola zavesena v skriny tri roky.Fakt sa nehnevajte,ale ja vam nemozem vratit peniaze ked je ta budna poskodena,keby sa vam nesadla nepoviem...
Co myslite o tom, mám to dalej vyriesit? ci má pravdu ona a zase budnicku mozem hodit do kosa? Dakujem pekne za odpoved, prosim pomozte mi!!!!

mirtill
6. okt 2013

možno na budúce objednať len od takej ktorá si platí inzerát,Bazár plus,môžeš napísať adminovi možno nájdete riešenie,vyhodiť dˇalšiu bundu a viac už nekupovať v bazári,ťažko poradiť, nič nečakaj od takej ktorá hnedˇvalí vinu na teba a nechce sa dohodnúť,

greta86
6. okt 2013

Dakujem ti mirtill 🙂 si velmi zlata, ze si to precitala, dakujem aj za poradu, fakt neviem co mám robit, ale "trosku" mi to vadi, ze ona si mysli, ze som nejaka klamarka... nech sa pozrie na moje hodnotenie, nikoho by som nikdy neoklamala, ak by som to robila s nejakou chemikaliou, tak si to priznam, bundu vyhodim a hotovo a nebudem tu stracat cas 😒

mirtill
7. okt 2013

ona vie za čo bojuje,a urobí všetko,aby získané peniaze nestratila,všímaj si globálne všetok tovar čo predávajúca ponúka,a hned´zistíš o koho ide,ja som hnedˇna prvý raz natrafila na pani,ktorá ponúka kvalitný tovar a za veľmi dobré ceny,dnes mi prišiel balík a som veľmi spokojná,dostala som to,čo som videla na fotkách,a ešte aj viac,odporúčam pozrieť jej bazárik-má nick -katuska5909-a pri pozeraní toho tovaru zistíš,že predáva preto,lebo má neviužité veci a nie preto aby si zarobila.....
@greta86

fiffinkaa
7. okt 2013

dobrý den, kúpila som topánočky tu na bazáre pre dieťa , kupujúca písala že topánočky boli nosené v minimálnom stave, že určite neolutejem, ja som jej napísala že v akom stave su predky topánočiek, posla fotiek sa mi tam aj zdali nejaké škvrny, že nie že su minimálne nosené..ale ked som ich uvidela neverím vlastným očiam. predky okopané, na jednej roztrhnuté šitie, materiál po bokoch je na oboch poodlupovaný, to že su zablatené to by až tak nevadilo, to sa umyť dá, na lepáčikoch všetko možné pozachytávané..no nečakala som to...písala som jej že si prosím peniažky vrátiť a topky jej posielam, zatial sa neozvala, čo mám robiť?dala som za ne 10 e plus pošta.

greta86
7. okt 2013

@mirtill no, neviem co mám mysliet, mozno vedela o tom, mozno nie, ale ak nie, tak aj vtedy by sa mala trochu inak spravat a najst si nejaké riesenie a nie hned hladat vyhovorky...Uvidim este, ako bude reagovat na moje maily, ale asi nechám tak a budnu vyhodim, a nikdy uz kozenkovu bundu nekupim a varujem aj ostatny, aby na to davali velky pozor! dakujem : )

greta86
7. okt 2013

@fiffinkaa má uz pani nejaké hodnotenie?

monyz
7. okt 2013

snipe666 je podvodnicka, v ziadnom pripade si od nej nic nekupujte..... 😠

fiffinkaa
7. okt 2013

@greta86 no teraz som si to práve pozerala, pani nemá žiadné hodnotenia a je registrovaná 9/2013, práve sa mi ozvala že mi je ochotná poslať peniažky spať, čomu som velmi rada 🙂

greta86
7. okt 2013

@fiffinkaa no tak to je super 🙂 más velke stastie 😉

mirtill
7. okt 2013

@greta86- mail je zadarmo,možno kedˇju budeš poriadne dlho otravovať,tak ti to vráti,ešte nič nevyhadzuj :D

greta86
7. okt 2013

Pisala som toto:
"Ja by som kupujucim vratila polovicnu cenu, ale videla som, ze na postovne ste platili viac(zaplatila som 0,80 a ona platila 2,10) a nebudem tu dohadovat o pár eur, takze aby ste trosku videli, ze aka som, nechcem od Vás ziadne peniazky, a mozno, ze aj bundicku Vám vratim...Je mi luto, ze takto sa to dopadlo, ale ak si predávate vecicky, musite si spocitat stym, ze niekedy treba vyriesit aj podobne problemy...Dovidenia"
😝

mirtill
7. okt 2013

Prosím o radu,ako viem ohodnotiť predávajúceho,kde mám písať?dˇakujem..

greta86
7. okt 2013

@mirtill tam kde ste mali konverzaciu o danu vec a na konci dole na pravej strane je zeleny velky + (plus) OHODNOTIT PREDAVAJUCU

greta86
7. okt 2013

@mirtill nasla si to?

mirtill
7. okt 2013

ok,dˇakujem :D

greta86
7. okt 2013

😵

tatiana2804
7. okt 2013

Ahoj.Chcem prvy krat pridat inzerat a nechce mi ho zobrat,stale mi vypisuje ze mam zadat farbu,ale ja som ju odklikla a nic.poradte prosim 🙂

cristi
7. okt 2013

@tatiana2804 ahoj,musis kliknut na slovo ,nie na stvorec s farbou 🙂

tatiana2804
7. okt 2013

aha,dakujem

meya5
8. okt 2013

ahojte ja mam ten problem že chcela som kupiť kočiar cez pesu 29 tak som jej poslala peniaze a nechce mi teraz vratiť,a neviem sa k nej inač dostať nepoznate ju nahodou niekto?alebo mi poradte že čo teraz mam robiť?a tiež odnej nič nekupujte lebo od 19 augusta sa neviem dostať k svojim peniazom

gubcikova
8. okt 2013

@meya5 nikoho s takým nickom mi nenašlo.obráť sa na admina