Skúsenosti s predávajúcimi na modrom koníkovi

pluska
28. júl 2010

Ahojte, rada by som sa dozvedela váš názor na takúto situáciu: kúpila som si tu sedačku (v nádeji, že jednám so serióznou predávajucou, veď tú sú iba také), ktorá mi bohužiaľ nesedí do nášho starého fára (krátky pás). Tak smutná, ale v nádeji, volám pani ivetke do trnavy (budem serióznejšia a nenapíšem priezvisko), že sa dohodneme na vrátení tovaru a peňazí. Ale figu borovú, mám proste smolu!!!! Tak mám na predaj autosedačku a bohatú skúsenosť, že nie sú všetci poctiví a neriadia sa tým , že nerob druhému to, čo nechceš, aby oni urobili tebe. Ja som pristúpila na vrátení peňazí jednej mamičke, ktorej tovar, ktorý kúpila, bol malý.

brisilda
8. okt 2013

dievcata mala niektora z vas uz aj opacny problem ?
Predavajuca sa od zaciatku s kupujucou chcela dohodnut ale aj napriek snahe o vratenie penazi ju verejne kupujuca ociernila a v sukromnej sprave sa vyhraza - uraza a klame len aby predavajucej uskodila na povesti ........ niekedy zasnem co za ludia su na tomto svete .... mozno si kladiete otazku co sa stalo a ako to bolo no je to na dlho rozpisovat ....zaujima ma ci je mozne podat tresne oznamenie za ohovaranie a poskodenie dobreho mena + za vyhrazanie sa ? ....Bola niektora z vas nutena ist na policiu a riesit to aj takto ? ...pytam sa cisto informacne dakujem

dejnas
8. okt 2013

@brisilda takéto doťahovačky - i keď verím ti, že veľmi nepríjemné, porieš skôr s adminom... ak ťa očiernila na MK, admin má možnosť nahliadnúť do vašej korešpondencie a bude vidieť tvoju snahu riešiť vzniknutý problém... pokús sa požiadať o verejné ospravedlnenie - ak to bude možné... t,j, rovnakým spôsobom, akým ťa očiernila, nech sa ti aj ospravedlní....
čo sa týka vyhrážania, tiež záleží, čím sa ti vyhráža, ale pokiaľ to máš zdokumentované a dokázateľné, tak by nemal byť problém.... ale na tvojom mieste by som najskôr skúsila toho admina, držím palce 😉

argyro
8. okt 2013

@brisilda poškodenie dobrej povesti.. pokiaľ viem tak len ak ide o ohováranie, teda uvádzanie skutočností, ktoré sa nezakladajú na pravde a ktoré nevie dotyčný dokázať.. ale poraď sa radšej s právnikom 😒

meya5
8. okt 2013

musim lebo tak ju mam aj na maily

gabika7706
9. okt 2013

@meya5
Vzniklo podozrenie, že používateľka s loginom @mama83 mala u nás vytvorený login @pesa29. V minulosti mala aj login @dievcatko28, no momentálne u nás už nie je. Je na ňu podaná obžaloba http://otvorenesudy.sk/hearings/344704 no pomôže nahlásiť aj ďalšie nevyriešené obchody. V prípade, že ste s ňou obchodovali, ozvite sa mi prosím a nasmerujem vás na podanie trestného známenia.
Toto ma admin mariosmykal vo svojom blogu.

meya5
9. okt 2013

@gabika7706 no to by som bola velmi rada lebo ja neviem ako mam postupovať

lussy211
9. okt 2013

@danaka111 fuh no to je na dlho ale asi sak že sme poslali naraz balíky, ja som mala číslo ona nie ( vyhovárala sa a jej vety si odporovali), tak som zavolala na poštu ku nim nech môj balík stopnú kým sa ku nej nedostane kým mi ona nepošle číslo balíka a nakoniec som zistila že ona vec predala a čakala kedy jej kvázy výmenou pošlem tú moju.smutné..a navyše sa so mnou bavila ako s handrou ale ja som to uhrala do neutrálu nepotrebujem si s niekým nervy ničiť nakoľko som našťastie o svoj balík neprišla .

lussy211
9. okt 2013

@nefertiti18 No to je bohužiaľ pravda ale každý sa rozhoduje sám a dovolím si tvrdiť že vždy je tam riziko a to či ho dotyčné kupujúce risknú je na nich..treba zvážiť sumu a to či by som prehltla keby o ňu prídem...vieš práve preto je to bazár:/Ale stále je tu 90% slušných maminiek a zasa na druhej strane občas aj komunikácia môže niečo naznačiť.. 😎

mibel
9. okt 2013

neviete niekto co sa stalo s predajcom @mikib1 peniaze prijala tovar nikde a od dnes neaktivna , zatial len pozitivne hodnotenia

nefertiti18
9. okt 2013

@lussy211 Jasne, ze sa kazdy rozhoduje sam, ale ja by som nikoho nedokazala otiahnut o prachy a preto by ma ani nenapadlo ze este pred uzatvorenim obchodu mam pocitat aj s tym, ze pridem o peniaze... tu sa potom fakt dava legalne priestor podvodnikom..Urcite je tu kopec mamičiek,ktore si nemozu kupit novy tovar v obchode, lebo na to nemaju a nakoniec sa aj tak najde nejaka sory za vyraz, ale hyjena a aj tak o peniaze ta mamicka pride...Komunikacia ako tvrdis je teda slabe meradlo na to aby si cloveka odhadla.. so mnou predavajuca komunikovala promtne a rychlo, nas posledny mail znel, peniazky mate na ucte a od nej ze ide pobalit tovar aj so vsetkymi podkladmi k tomu a cakam dodnes...Uz som cez internet objednavala xy veci ale cez Konika s velkou pravdepodobnostou posledny krat.. ako tvrdis, moze byt 90% mamiciek slusnych, ale ze mam az taky pech a prvy obchod a hned narazim na podvodnicku??zeby skratka pech??

stanislavao
11. okt 2013

nepochopim, ako moze niekto rpedavat teplakovu supravu s deravymi teplakami a flakatou mikinou za 10 eur. ci len preto, ze je to adidas, proste znacka? nepochopim. nemaju niektore mamicky sudnost.

meya5
11. okt 2013

@gabika7706 dobry den no ako stym podanym tresneho oznamenia?

ivett1
11. okt 2013

@stanislavao a ja nepochopím, keď to niekto za tú cenu kúpi...

gabika7706
11. okt 2013

@meya5 preco sa to pytate mna? Ja som Vam len skopirovala info od admina, ktore mal na svojom blogu, nahodou som to u nho zahliadla, myslela som, ze aspon takto pomozem 🙂

gabika7706
11. okt 2013

@meya5 tu si to precitajte, tretia sprava zhora... https://www.modrykonik.sk/blog/mariosmykal/?pos...

meya5
11. okt 2013

@gabika7706 aha dakujem vam

mamicka69
11. okt 2013

dobry den, oznamovali ste niekto tieto problemy s predajcom Imeon aj na Polícii? Lebo tam jednoznačne bola spôsobená škoda na majetku...? dakujem

stanislavao
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bounties
15. okt 2013

@stanislavao @ruza32
tak aby aj predavajuca sa vedela vyjadrit 😉 😉

stanislavao
15. okt 2013

@bounties nemyslite ze popis vyrobku ma byt kompletny a pravdivy a hlavne teraz, ked je na MK vela podvodnicok kadejakych? ja som velmi sklamana z takych popisov, ako mnohe inzeraty tu maju, ze neni napisane v popise nic, len napr: pekne tricko, alebo cervene saty". ved treba napisat v akom je stave vec, ci ma nejake poskodenia. aby kupujuca vedela, co ma cakat, ked si vec objedna. ja som uz nie raz bola nemilo prekvapena a raz mi prisla bunda pre mna o 5cm kratsia, ako mala byt, mala zasite dierky, na co som nebola upozornena. hodila som ju na smetisko a bola som "lahsia" o 15 eur.

ruza32
15. okt 2013

🙂 po tolkých rokoch čo som tu na tejto stranke som nezažila osobu ktorá by vedome škodila tako ako tato pani. Stačilo!, ja nie som žiaden fackovaci panak pre nejaku harpiu. Ked ste nebola spokojna s tovarom, stačilo napisat a peniaze by som vam po zaslani bundy samozrejme vratila...
Bunda je objednána z Next z Anglicka, ako samozrejme uplne nova.
Ja veci predávam v sume za aku si ich ja hodnotím, kto nechce, nech hlada inde. JA NIE SOM ZAVISLA NA TOM ABY SOM NIECO PREDALA, jasne ?
Ziadne flaky ani nič podobne som tam ja nevidela, keby ste mi ju poslala s týmto upozornením, aj sa vam ospravedlnim.
Tolko zla čo v tejto nakupujucej je, to treba hladat.
A ešte chce najprv peniaze a potom pošle bundu? To kde tak funguje? Ja si objednávam zančkove veci na internete typu stilago, fashion days atd a najprv pošlem tovar ktorý mi nevyhovuje a Potom mi vrátia peniaze. Komprende?!

stanislavao
15. okt 2013

@ruza32 ked objedname veci ,tak stale treba poslat najskor peniaze a az potom dostaneme tovar. tak to zas neviem, kde sa nakupuje tam, ze poslat naskor tovar a potom peniaze.

bounties
15. okt 2013

@stanislavao bundu som nevidela, ale myslim, ze je fer dat zavinac, aby sa aj druha strana vyjadrila 🙂

sny
15. okt 2013

POTREBUJEM POMOC MAMIČKY:
S jednou slečnou som urobila výmenný ochod,o ktorý som požiadala ja.jednalo sa o čižmy v hodnote 35eur,nové.ona si vybrala tovar za 23eur a doplatok 10euro.So všetkým súhlasila.samozrejme nešlo o malú sumu,tak som chcela dať poslať doporučene,lebo som sa už veľakrát popálila a tovar obyčajne neprišiel.No ona chcela poslať len obyčajne,vraj je jej priateľ stále v robote,nech to ide na jeho adresu a neviem čo.mne sľúbila poslať doporučene.ja som môj balík odoslala minulý pondelok7.10.jej tovar mi nechodil,tak som ju vyzvala,vraj nestihla poslať,je v robote,že sa vypýta na poštu.vo štrvrtok mi avizovala,že balík poslala.cez víkend mi až píše,že jej neprišiel môj balík.som sa čudovala,reku iste má aspoň žltý lístoček.vraj ona nič nemá,začala ma osočovať,že som jej to neposlala.včera som čakala jej balík,stále neprišiel,píše,že jej priateľ to mal poslať v piatok,ale podacie číslo ani nič ohľadom doporučeného balíka nepíše,len osočuje,že si balík vyžiada späť z pošty,že som ju oklamala,vraj mám jedno zlé hodnotenie,mala si dať na mňa pozor a neviem čo.tak som jej pohrozila,že ju budem riešiť cez admina a dnes vydím,že ma rozoberá v jej fotoblogu.a jej balík neprišiel ani dnes.mám celú našu komunikáciu,aj pri jej,aj pri mojom tovare,kde je jasne písané,že ja chcem poslať doporučene,ona obyčajne tak drahý tovar a v tom moje peniaze.Jaaaaaj,a vraj ona má dve roboty,že ona môj tovar "oserie".lenže ja neo...em moje peniaze,za ktoré som mohla deťom kúpiť niečo,som predsa len na materskej,navyše nemám.
Prosím vás o každú radu,ako mám postupovať,na koho strane je pravda,čo si mám o tom myslieť,som úplne mimo z nej...ďakujem za každú radu,ste zlaté 🙂

ruza32
15. okt 2013

evidentne ste mimo mlada pani. Ja si na nete objedám značkovy tovar, takmer každy den niečo.., zaplatim. Ked tovar mi nevyhovuje, pošlem ho napsat a tak mi vratia peniaze.

ruza32
15. okt 2013

@bounties , nevedela som 🙂

ruza32
15. okt 2013

@stanislavao POZOOOR

ruza32
15. okt 2013

@ruza32moje vyjadrenia su pre: stanislavao

ruza32
15. okt 2013

@stanislavao Prečítajte si hodnotenia mojich kupujucich,, či boli spokojne. Som ferova narozdiel od vas a špiníte mi tu meno po rokoch čo chodím na tuto stránku. fuj

stanislavao
15. okt 2013

@ruza32 ja som vase hodnotenia citala, nikdy by som si nedovolila spinit vase meno. len som cakala, ze upravite popis bundicky. svoj prispevom som poziadala zmazat admina.