Slobodné maminky

sara18
24. feb 2012

Ako zvládate domácnosť, detičky, prípadne aj prácu,ak ste na všetko samé? Kľudne píšte aj tipy, triky a Váš systém ;)

lenka311
24. feb 2012

@sara18 ťažko, ale dá sa to.... Hlavne finančne je to biedne a ani tá únava a samota nie je príjemná.... ja si večer keď malá zaspí zájdem na internet, poprípade si niečo pozriem, prípadne si čítam, akosi to potrebujem na odreagovanie... Baby ktoré majú manželov si neuvedomujú čo to je, keď ste s dieťaťom 24hodín.... proste tá samota, nemať sa s kým večer porozprávať, lebo dieťa spí, vy nikam nemôžete, musíte byť len doma a je to veľmi ubíjajúce na psychiku.... ale nikdy som neľutovala, že som si môjho smejka nechala.... často si uvedomujem, že žiadny chlap mi toľko lásky v živote nedal.... no je to fakt ťažké, niekdy sa nedivím ak matka uloží dieťa do hniezda záchrany, nikto Vám v tomto bláznivom štáte nepomôže, že životné minimum na matku a dieťa 186EUR aj s bytom... no úplne zúfalé.... proste na úradoch mi vravia obráďte sa na otca - on mi povie, nemám, moja matka - ešte chvalabohu že môžem bývať u nej i keď platím polovicu nájmu /100EUR/ a stravu, plienky, kozmetiku....sama, tak mi povie, že som malú chcela... proste samota, niekedy si neviete počať čo ďalej... s peniazmi, s dieťaťom... na všetko ste sama... odteraz obdivujem každú ženu ktorá sa na túto osamotenú cestu dá, no fakt, to dieťa stojí za to, každý úsmev, pohladenie, jeho slová - maminka..... neskutočná láska.... i keď niekedy si hovorím - dávam jej dosť? Aj za oboch, nebolo by jej lepšie v náhradnej rodine s oboma rodičmi?????

sara18
autor
24. feb 2012

@lenka311 ;) máš rozkošnú malú zlatú bublinku ;) dakujem ti za tvoj prispevok ;) presne ako píšeš, od dieťatka maminka pocíti veľmi veľa lásky a je ešte vzácnejšia ako od chlapa ;) pretože oni to vždy nemyslia vážne.. Ale také objatie a pritulenie tých maličkých bytosti je nenahraditeľne. Život bez blízkej osoby po boku je veľmi naročný, hlavne finančne. O osobných potrebách ako je vypnut a napr.sa večer pobaviť s priateľmi nehovoriac.. ;) no všetko sa dá zvládnuť s úsmevom a človek si prehodnotí, čo v živote mu stojí zato ísť dalej. Dietatko ;))) Tak detičky dakujeme Vam,že nam dávate každý deň novu silu a energiu ;)))

miska1917
24. feb 2012

ahojtee ja mam dve deti.Zuzka ma 6r a Riško 5r.Sama som ostala ked mal syn 5mesiacov,skoro 5r sa o nas nezaujimal a teraz ked som sama deti vypiplala,sama sa starala,ci boli chori alebo nie on pride a povie ze ma o ne zaujem.Kde bol doteraz ked to bolo najtazsie.Syn sa nar chori.Ma poruchu vyvoja,vsetko bolo na mne a bolo to tazke,a on teraz pride na hotove,brr.Byvam nastastie z rodicmi,deti chodia do skolky,pracu este nemam.Je to tazke ale nejak to ist musi . . . .

gemini2
26. feb 2012

@miska1917
@sara18 vytvorila som sukromnu skupinu, ak chcete, pridajte sa. Najdete to pod nazvom- takmer slobodne maminy. cakam vas tam 😉

monika76
29. feb 2012

@sara18 Drahá ja tak rada čítam od teba také príspevky super som na teba hrdá 😉

akeber362007
1. mar 2012

miska1917 , WAW ako sa hovorí klobúk dole 🙂
sara18 máš úplnú pravdu , deti dajú najviac lásky,,,Ale ! najviac to pobadáš keď sú väčšie záleží od toho ako ich vychováme , ak sú vychovávané z láskou a sú chcené , tak určite áno. Veľa detí je sebeckých a le to je výchovou.
Bola som slobodnou mamičkou 9 rokov , keď mal syn 7 tak sa mi priplietol pod nohy môj manžel ( 2 r sme spolu chodili ) a potom sme sa vzali . Nepoviem Vám ani dnes po 5 rokoch spolužitia , či som spravila dobre . Narodila sa nám dcérka, ktorú syn nadovšetko miluje ale svojho otčima nemôže vystáť. Keď som s ním chodila nebolo nič badať a verte kedy som čo len tušila aká nevraživosť nikdy sa nevydám a nezačnem spolu žiť v jednej domácnosti s manželom . Nieže by som ho nemilovala ale za ten nepokoj , som ako medzi dvomi kameňmi . Už mi aj preblyslo hlavou dať sa rozviesť . ☹

pettka44
10. mar 2012

@lenka311
@akeber362007
@monika76
@gemini2
@miska1917 baby klobuk dole pred Vami, ak mozem ,,,tak sa k Vam pridam, kedze som aj ja bola slobodnou maminou,,,ano samota je tazka, rovnako ako vychova dietatka sama,,,bez partnera, nahradit oboch rodicov,,,mne velmi pomohli moji rodicia,,za to im velmi dakujem,,poskytli mne i mojmu syncekovi domov a vela vela lasky....financne to nebolo bovie ako, preto som robila kadejake podradne roboty,aby mal moj chlapcek teple oblecenie a hracku po ktorej tuzil,,,,,
pisem to so slzami v ociach, lebo ked si na to spomeniem,,,oproti tomuto co prezivam teraz to bolo asi najkrajsie obdobie 😔 z mojho syna vyrastol inteligentny,citlivy, poslusny a rozumny chlapcek,,vela kamaratok sa ma pyta ako sa mi to podarilo 😵 ,,,,
ale teraz o inom,,,nasla som si priatela, bol ku nam pozorny,,cas isiel ako voda ,,my sme sa vzali, chcela som partnera, ocka pre mojho syna,,,ale po narodeni druheho syna, je to peklo, som viac sama ako ked som bola slobodna ☹ ☹ ☹ na deti som uuplne sama a navyse psych.a financne tyrana,,,,,baby drzte sa mi a uzivajte si svoje deticky, drzim palce, aby ste mali viac stastia na partnera ako som mala ja

monika76
10. mar 2012

@pettka44 tak potom hlavu hore a nedaj sa 😉 radšej bud sama ale maj klud v dušičke 😉 vieš čo som si po rozvode najviac vážila ja spánok a kludný spánok bez telefonu v ruke čo keby náhodou ...

monika76
10. mar 2012

@pettka44 a ešte niečo tiež som túžila neostať sama ale naďabila som na človeka ktorý sa mi zda senzačný no nebol jeho rodina ma nechcela a tak spravili všetko pre to aby sme išli od seba preč .Ostala som zas sama a v 2.mesiaci tehotná..Ostali po ňom len pozvánky na svdbu ktorá sa nikdy nekonala...Dobre tak teraz mám na to už iný pohľad a ostanem navždy sama hoc ako mi dakedy príde smutno.Mám krásne deti pre ktoré sa oplatí žit 😉 🙂 a ten pokoj 😀 😀 😉 na nezaplatenie 😎

pettka44
10. mar 2012

@monika76 Monika to Ti verim,,,mas zdrave deticky, ktore Ti robia radost,,,,ja mam tiez,ale niekedy ma mzri do coho som ich to dostala, tym, ze som verila v lasku nejakeho idiota ☹ ,,,kazdy mi povie,,,nevsimaj si ho...ale to sa neda, ak to niekto zazil tak ma pochopi, ja budem mat klud az ked odidem a to ze som momentalne na md, je pre mna ako bludny kruh 😒 dzrim Ti palce a obdivujem ta

monika76
10. mar 2012

@pettka44 ked ti možem poradit nevdavat to 😉 žiadne take som na MD aj ja som na materskej idem hlavou proti muru.Musíš a ver že detom bude lepšie tak.Ja som momentálne na tom takto: som na MD no mám hypotekárny úver na sumu 42 000e do 57r mám čo robit 😒 nepracujem lebo moj synček má zdravotné problémi ,vyživné mi tento mesiac neprišlo 😠 a neostáva nám nič ked to vsetko poplatím.Ale cením si že mám kde bývať a pomáham si pečením marcipánpových tortičiek .Veľmi Ťa chápem že máš obavy ja ich mám každú noc ako ďalej a čo ďalej a nemám ani sa o koho opriet rodina nič .Neboj sa všetko zvládneš 🙂 držím palce.

monika76
10. mar 2012

@pettka44 poprípade ma ešte napadlo ked nemáš odvahu a sa bojíš alebo sa chceš poradit obrát sa na najblišiu nadáciu .Napíš mi poštu kde bývaš -mesto a nasmerujem Ťa na pomoc 😉 🙂 pomožu ti ako s právnikom tak s bývaním aj žitím na nejakú dobu keby ste boli na tom veľmi zle .

jankanelka
10. mar 2012

@lenka311 ahoj, dovolim si povedat, ze tvoje dievcatko by sa URCITE nemalo lepsie v nahradnej rodine a nikto jej neda viac lasky ako ty. Ja som tiez sama s dcerkou, nedala by som ju za nic na svete. Nikdy som nezapochybovala, ci by jej nebolo lepsie niekde inde. Je to tazke, ked nemame tatina, ale kazdy jej usmev, slovo "maminka", pohladenie ci pusinka - take jednoduche a obycajne prejavy uprimnej lasky - nedostanes od nikoho, od ziadneho chlapa 😀 a hlavne nie od takeho, co o teba nestoji.
Pozeram, ze si z okr. Ilava, ak by si mala zaujem, mozeme sa niekedy stretnut, ja som z okr. PB
Vsetkym slobodnym maminkam drzim palce, vase deticky vas miluju a potrebuju, nikto im neda to, co vy, vy ste ich maminy a ockovia zaroven. Davate im 2x tolko lasky a 2x tolko aj dostanete. Drzte sa! A hlavu hore! Ved vsetko zle je na nieco dobre - mam to overene na vlastnej kozi 😎

akeber362007
11. mar 2012

@monika76 skláňam sa pred tebou , si veľmi silná a obetavá osobnosť

monika76
11. mar 2012

@akeber362007 ani nie, len bojujem za svoje práva a proste musím 😉 a nemám rada nespravodlivosť .