Študujúce maminky

rencika8
11. feb 2018

Chcela by som sa opýtať vás ktoré popri svojej rodine studujetw prípadne aj pracujete ako to zvládate? Prípadne z koľkých predmetov sa učíte a ako často? Ja rozmýšľam že si idem dorobiť školu aby som sa mala lepšie ale mám obavy či to zvládnem nakoľko som už vyše 15rokov zo školy von.
Ďakujem za všetky reakcie

mell_k
11. feb 2018

Moja sesternica studuje na vyske nejaku pravnu sociologiu alebo nieco take a ma dve deti (2 roky a 3 mesacne) a mozem povedat ze zvlada to super. Samozrejme bez manzela a ostatnych by to nezvladla chodim jej ich aj ja obcas postrazit idem s nimi von alebo ich vezmem ku mne aby mala cas ucit sa... Teraz cez skuskove sa ucila kazdy den par hodin kym mali spali alebo jej ich niekto zabavil. Niekedy sa uci aj v noci ak nemala cas cez den. Ked sa chce vsetko sa da zvladnut len je to o dost narocnejsie 🙂 ono to asi aj zavisi od toho aku skolu si zvolis, drzim palce 🙂

kuriatkomm
11. feb 2018

Ja si dokončujem síce len gympel,no potom pôjdem externe na výšku, ide o to,pre akú školu sa rozhodneš,no určite sa to dá,je nás veľa študujúcich 😉

kxrxn16
11. feb 2018

@rencika8 Ahoj ja študujem externe právo a mám 6mesačnú dcéru. Je to už moja druhá VŠ a teraz som už v tretiaku Bc. Zatiaľ to zvládam a je to lepšie než ked som chodila do práce a študovala externe. Dcérku mi postráži buď manžel, moja mama alebo sem tam ideme ku svokrovcom na predlžený vikend, kedze byvaju 140km od nás a ked ja mam školu tak mi malú postrážia. Ale ako píše mell_k bez pomoci a podory manžela, rodičov a svokrovcov by som to nezvládla. 🙂 Pokial ta ma kto podporiť tak určite choď, lepšie teraz než nikdy 🙂

mell_k
11. feb 2018

@kxrxn16 kde studujes pravo? 🙂

duun
11. feb 2018

Ja som spravila PhD. počas materskej, inak by som neprešla cez konkurz v práci (a bol aj domáci folklór, skorý skončil o rok rozvodom). Keď chceš / musíš, tak dokážeš všetko na svete. Samozrejme s podporou doma (u mňa rodičia), je to oveľa ľahšie. Držím palce.

nice202
12. feb 2018

Ja tiež študujem VŠ externe. Mám dve deti a pomáha mi hlavne môj manžel. Bez neho by sa to nedalo.