Som s nervami v koncoch...

evinkal
24. nov 2010

Milé maminky,neviem si už dať rady.Vposlednom čase mám už nervy "nadranc".Matej ma neposlúcha,Saška stále plače a ja som stále nervózna.Už dlho som nezažila deň,kedy by som sa zobudila kľudná a mala pokoj celý deň.Ráno sa rozčuľujem so synom-nechce sa mu vstávať do školy,malá nechce spávať,nemám na nič poriadne času.Ani na školu,ani na svoje koníčky a ešte ma aj muž ignoruje-celé dni nieje doma-jeho otec a verná krčma sú mu prednejšie....Chcela by som sa aj sama sebe venovať-zacvičiť si aerobik,ale nedá sa...Ja už neviem čo robiť,mám pocit že sa na mňa všetko sype a že to už takto dlho nevydržím...Čo mám robiť,už som zúfalá a nemám ani nikoho,s kým by som pokecala,keďže moja mama býva 70km odomňa a krstná mojich detí je v ČR... 😢

tutifruti
24. nov 2010

@evinkal myslím, že podobne ako ty... sa občas cítia viaceré maminky malých detičiek.... Mne pomôže, ked si dám pár dní pauzu.... Nevarím.... /objednám si niečo...napr. pizzu, malej kúp konzervu/.... Neupratujem.... Vyberiem sa s deťmi von..... /trocha sa prejdem.... deti sa unavia... určite niekoho stretnem... pokecám/.... MM priložím "nôž na krk".... Bud mi viac pomôže s deťmi, alebo ich bude mat "na krku" dlhodobo... /lebo ked mi začne mikať okom a zavru ma do Sučian/psychiatria, tak tam ostanem aspon pol roka/.... 😅 Alebo byt tebou by som sa vybrala na chvíľu domov k mame... MM zvládne syna ľavou zadnou... a ty vypadneš zo stereotypu...

evinkal
autor
24. nov 2010

@tutifruti no na to by som sa nespoliehala.malý by skončil u svokry,ako keď som rodila a už som na muža išla aj hrozbami a cukrom a nič nepomáha...ja to tuším s rodinou neviem ☹

tutifruti
24. nov 2010

@evinkal no a to je problém?... tak bude u svokry... či nie?

evinkal
autor
24. nov 2010

@tutifruti to by bol a dosť veľký-sú s ňou problémy.ide o to,že by sa aj otec mohol trocha zapojiť.malý v škole vravel učiteľke že oco chodí do krčmy a nevenuje sa mi (maťkovi)tak povedal triednej

tutifruti
24. nov 2010

@evinkal ... boooze zlatko malé.... Vies co... aj tak, daj ho na chvíľu babke... porieš v prvom rade seba...., aby si si "nezabila" deti... a nabrala trocha síl....
Potom uvidíš čo dalej...

evinkal
autor
24. nov 2010

@tutifruti to by bolo horšie,pretože ona by im ublížila-je labilná a už mala problémy...ale ja už dačo vymyslím.dúfam,že školy ešte robia nejaké tábory pre žiakov...a aj krstná chce v decembri zobrať chlapca k sebe

tutifruti
24. nov 2010

@evinkal no vidíš... všetko sa dá poriešiť.... oddýchni a môžeš vyraziť do boja.. 😉

evinkal
autor
24. nov 2010

😀 to vyznelo bojovo

tutifruti
24. nov 2010

@evinkal sak ta treba naštartovat 😅

bonaquaba
24. nov 2010

@evinkal moja zlata zacni mysliet pozitivne, ze deti su dobre a posluchaju ta a ked nevies s nimim rady tak chodte von na prechadzku aspon sa vyventilujes a a j stretnes niekoho s kym si pokecas a zabudnes nato ze deti neposluchaju a manzel sedi v krcme. a niekEDY V piatok chôapovi nechaj deti a chod niekde s babami pokecat, jednoducho si urob cas pre seba, ja mam tri male deti,4,2 a cerstvo narodene, a teraz je chlap doma gtak je to ok, ale o 2 tyzdne ide do norska tak neviem ako to budem zvladat sama, ale my zenicky sme sikovnice tak sa nejako s tym vysporiadame a pretomhlavu hore a zajtra vyjde slnko a bude krasny den, ktory prezijes so svojimi detickami, sme tu pre ne a chceli sme ich a oni si vybrali nas, aby sme ich viedli a nieco ich naucili, tak teda drzim palce a mysli pozitivne ako ti je dobre s nimi a oni ta robia stastnou a kazdy den dokazu ta rozosmiat a su stastne, ked vidia ze sa smejes, drzim palasce

evinkal
autor
25. nov 2010

ďakujem dievčence za povzbudivé slová,dúfam,že sa už niečo nájde čo ma upokojí...do nedávna som to zvládala v pohode,len zrazu sa to dáko rozsypalo... 😒

kaktusik007
25. nov 2010

@evinkal prepac, ale fakt bud v tomto sebec a daj sa do pohody.... co takto sa dohodnut s pani ucitelkou, a vybavit malemu dva dni volna v skole??? alebo len jeden, piatok ci pondelok... a chodte k tvojej mame.... vypadnes, oddychnes si, ulavi sa ti... vyrozpravas sa.... to o tom volne len preto ze ho teda nenozes dat svokre, co je dost blbe... proste povedz ucitelke ze z rodinnych dovodov musite odcestovat na par dni prec a tak ci je mozne maleho vziat zo skoly na tie dva dni, podla mna by to nemal byt az taky problem...
a ak by bol, urcite nema syn skolu v piatok do neviem kedy, takze ty vas vies zbalit amozete rovno zo skoly cestovat prec... akurat vezmes este ucebnice, nech sa pripravi na pondelok, a mozete prist v nedelu vecer... co ti v tomto brani??? ja beriem, ze cestovat s dvoma detmi je o hubu, ak nemas vlastne auto, ale aj to sa da prezit... ved v mieste urcenia vas moze uz niekto predsa cakat a preplnene vlaky a autobusy sa daju poriesit miestenkou 😉

vejkasmejka8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evinkal
autor
25. nov 2010

@kaktusik007 dnes a zajtra je malý doma-má chrípku🙂ja by som rada šla k mame,ale bohužiaľ,ona ma nechce u nich.majú doma zverinec a brat je u nej a oni sa mi otočili chrbtom,keďže som mala problémy so svokrou..

twinflame
25. nov 2010

@evinkal vsimla som si na svojom synovi, ze velmi reaguje na moje podvedomie. Ked som vo vnutri podrazdena, aj ked sa navonok snazim nedat nic najavo, moj syn to hned vyciti a je podrazdeny aj on. Plati to aj naopak, ak sa citim v pohode, je v pohode aj on. Preto si dovolim povedat, ze aj u Teba to takto nejako s detmi funguje. Deti nie su v pohode, pretoze Ty nie si.
Bolo by dobre vystupit z kruhu - zmenit denny program, robit aspon nieco inak pocas dna ako doteraz. Ak mas auto, urobte si vylet, vyberte sa niekam kde ste este neboli. Hocico, co bude krok von zo stereotypu. Byt stale doma a zit kazdy den rovnako vedie k letargii. Myslim, ze potrebujes zmenu. Hladala by som cestu von z domaceho kazdodenneho kolobehu. Co tak materske centrum v okoli?

anjelicek26
25. nov 2010

@evinkal - ahojky moja, chcem ti len povedat, ze v tom nie si sama. U nas je to rovnako. Aj ked pri druhom dietati a rovnakom stave - ziadna pomoc - uz ku tomu pristupujem inak. U nas je rodina najblizsia asi vo francuzku, nemecko, cechy a slovensko... teda nikto, kto by bezne vedel pomoct. Uz ked sme zili v nemecku mi vyse 70 rocny svokrovci teda nepomahali vobec - mily, zlaty, srdecny - ale uz sa bali starat o takeho mini cloveka, akym bola Saska. Ja im to nevycitam. Odosobnila som sa od toho. Viem, ze to musim zvladnut sama. Toto velmi pomaha. Prestat sa snazit od niekoho zohnat pomoc, kto nechce ci nemoze. Len sa budes hnevat zbytocne, ze na to v podstate mas "narok", a oni nechcu. Ale toto nema vyznam. Ak to akceptujes, bude ti lepsie.

Draheho rano ani nevidim, ked odchadza a prichadza vecer pred siedmou. V oboch pripadoch deti casto uz spia. Aj toto sme mali uz pri Saske. Do druheho dietat som sla s tym, ze to zvladnem. Musim. A zvladam.

Ale treba si stanovit zakladne pravidla. Ulahcit co sa da - mame pani, co nam raz do tyzdna povysava, umyje kupelky, zotrie dlazky. Raz do mesiaca nam umyvaju okna. Nieco to stoji - ale zachranuje to moje nervy a kopu casu. Mame susicku - koniec vesaniu a scasti aj zehleniu. Nakupovat chodime cez vikendy - spolu - s dvoma detmi - teda kocik a male dieta je pre mna nepredstavitelne. Chodim len ak nieco zabudnem po par blbosti. Cez vikend raz varim, raz sa ideme najest. Upratovanie "pracovneho" bordelu nechavam na vecer, ked deti spia. Ked su hore, tak sa im snazim venovat co najviac. Aj tak to rychlejsie vecer stihnem, ked sa mi tam nemotaju.

Do normalnych aktivit zapajam deti. Vari so mnou. Pecie so mnou. Nosi mi pradlo a vyklada pracku ci susicku. Skladame spolu. Vykladame umyvacku spolu. Vlastne cokolvek sa da, robime spolu. Chceme vyuzit cas co najlepsie. Aj tak je ho odkedy chodi do skoly malo.

Z malym chodim do mesta do kaviarne si len tak sadnut, pokecat s kamoskou... len tak vybehnut na hodinku s kocarom, mame to kusok. Maly je vonku a ja prevetram hlavu a myslienky. Toto aspon raz do tyzdna musi byt.

Co sa tyka ranneho stresu, snazim sa ako sa da, ale tomu kriku rano sa niekedy vyhnut neda, Saska ma na vsetucko cas. A este treba maleho prichystat... potom sa ti pokaka, poblinka...pozname... a v skole treba byt nacas. Ja vstavam o hodinu skor. Aby ked vstavaju deti som bola ja hotova, oblecena, osprchovana, vyfukane vlasy, aby som mala pripravenu desiatu, zbalenu Saskinu tasku pri dverach, pripravene jej topanky, bundu, polozene jej veci na stolicke, co si oblecie (to jej tam ukladam uz vecer - uniformu - netreba diskutovat). Ked vstane, tak sa pomojkame, mame 15 minut na tulkanie, hned je nam lepsie... Sadame si spolu k ranajkam, oblecieme sa a ideme. Nie je to bez stresu. Ale je to kludnejsie.

Drzim palce, treba si uvedomit, ze nervy mas len jedny. Treba najst tu vnutornu pohodu, pokial ty budes v pohode, prenesie sa to aj na deti. V tomto ja mam maximalne chapaveho draheho, ten tvrdi, ze najtazsia robota je byt zena v domacnosti. Kiez by takych bolo viac 😉

kaktusik007
25. nov 2010

@evinkal ☹ ☹ ☹ tak to je mi potom luto...

evinkal
autor
25. nov 2010

@anjelicek26 vidím,že máš toho aj ty dosť..ja sa snažím ako viem,aj upratať,navariť,obriadiť deti...nikdy by som nebola povedala,že byť ženou v domácnosti je ťažšie ako chodiť každý deň 8 hodín do práce 🙂.To by sa malo brať ako zamestnanie.Koľkokrát si poviem,už aby som bola v práci medzi ľuďmi.Rada by som šla aj cvičiť(aj mi to treba,lebo som ako to prasiatko z reklamy),ale keď nemám koho k deťom....No už si budem musieť niečo vymyslieť.Závidím maminkám,ktorým aj manžel príp.priateľ pomôže..achjáj

anjelicek26
25. nov 2010

@evinkal - ja viem, niektore baby tu pomoc maju. No ale ked ti nasi nemaju ako, co sa odstrelim? Proste to nejako akceptujem, pomoc neocakavam, lebo viem, ze vtedy je proste v praci a hotovo. Na jeho pozicii to proste nejde inak. Za to ma cez vikend necha do desiatej vyspat, ide rano po zemle, aby sme mali cerstve, cez vikend da prat, sklada pradlo (ja mam pocit, ze toho mame furt milion), stara sa o zahradu, povysava mi auto, ide mi natankovat, hra sa zo Sasenkou, schmatne kocik a idu spolu krmit labute, nech mam chvilu klud... proste milion drobnosti, ktore si cenim. Snazi sa v ramci svojich moznosti.

evinkal
autor
25. nov 2010

@anjelicek26 😀 tak to je super!môj keď má voľno celý deň leží v posteli,alebo ak dojde jeho tatko idú do krčmy na dáke 4-5 hodín a potom príde a spí...

anjelicek26
25. nov 2010

@evinkal - tak toto je fakt blbe. Moj sa snazi dobehnut co zameskal a pit nepije snad nikdy... Mozno cez vikend pivko k spravam o futbale 😉 Ist do krcmy PIT nebol ani raz... S kamaratmi chodia na panske jazdy, ale to je o inom... diskoteka, restika, cart, golf, lyzovanie, zoberie ich lietadlom... (kazda panska jazda je mnou "uctovana" a ja si idem zaplavat, ku kadernicke, s babami von)

Musis ho viacej zapriahnut, ked je doma. Po praci nie je cas na oddych. Co si mama oddychne? Nam este len zacina druha sichta - ta nocna. On sa vyspi aspon v noci. Aspon kym deti idu do postele, mal by byt s nimi, aj keby to mala byt pol hodina vonku s kocikom a hodina pisania uloh s malym a hranie sa s autickami... ved nikto po nom viac neziada po praci... len tebe dat denne par minut len samu pre seba. A cez vikend fakt, delenie povinnosti pol na pol... treba na neho pritvrdit.

evinkal
autor
25. nov 2010

@anjelicek26 skúšala som a on mi vynadal,že ja som mama nie on

anjelicek26
25. nov 2010

@evinkal - a on je potom co? Vas host? Tatino ziadne povinnosti nema? Toto je fakt vrchol. On neciti potrebu sa o vlastne deti starat, hrat sa s nimi, zucastnovat sa na ich zivote?

Toto mu raz deti spocitaju, ked im raz bude uplne lahostajny on.

viera27
25. nov 2010

@anjelicek26 pocuj, ako tak citam co pises o usporiadani a tak, mam pocit ze zijes moj zivot 😀 . Presne rovnake zmyslanie aj navyky. Rovnako zamestnany manzel, ktoreho starostou je financne zabezpecit a o zbytok sa staram ja 😀 . Sice uz mam starsieho syna, ale zato chodim do prace (nechcem zostat len tak doma, vsak by som odumrela) a potom komplet domacnost.
Jednoducho som rada, ze som konecne narazila na babu, ktora to ze jej manzel doma nepomaha berie ako samozrejmost, lebo manzel sa jej a dietatku stara o komfortnejsi zivot. Este aj ten vikend sobota - varit, nedela - restika sedi 😀 😀 😀 , susicka sedi a akurat zhanam aj milu pani na 1* do tyzdna upratanie 😀 😀 😀 . A desiatu robim vecer do chladnicky, a oblecenie chystam tiez na stolicku a vstavam radsej o 5 rano, aby som mohla ist poobede skor domov s juniorom, respektive ho vyvazat po vsetkych jeho konickoch 😀. No jednoducho uplna zhoda, som rada ze nie som sama s takym zivotnym stylom.

evinkal
autor
25. nov 2010

@anjelicek26 on bol tak vychovávaný,že žena sa má starať o deti a o muža a muž len zarábať a baviť sa ☹

stvura
25. nov 2010

A co tak vyrazit niekam na predlzeny vikend? Ku kamoske napriklad, alebo k rodicom? Troska si oddychnes a pookrejes...
Ja mam dve male deticky, manzela tiez furt v praci alebo v druhej praci /na nasom dome/, takze som s dvoma malymi cele dni sama. Skusam to riesit tak ze na striedacku ku mne chodia kamaratky co maju podobne stare deticky a troska sa spolu deti zabavia, mi si dame kavicku, pokecame...hned je lahsie. Ty mas vyhodu v tom, ze aspon jedno dieta je relativne samostatne, tak preco zufat? To s tym manzelom musis dajako poriesit, deti nevidim ako problem, to urcite zvladnes...

evinkal
autor
25. nov 2010

@stvura ja si myslím že chlapec je mrchavý aj zato,že sa mu otec nevenuje.aj teraz je s otcom v krčme,saška rozhadzuje keksíky a chlapec kreslí vianoce🙂

penn
25. nov 2010

@evinkal no to je tazko, lebo evidentne uz ste v tom zabehnuti, a to vieme, ze co si zena necha na zaciatku manzelstva tazko potom naprava. aj ked viem, ze ked zena ostane tehotna doma tak to berei automaticky, ze uprace, ved chlap je v robote.. a potom je tazko to nejako zvratit

ale tak no to takto nepojde, aj ked je neskoro, musis mu povedat, ze takto to nepojde, musi sa venovat rodine, domacnosti, ..

nemozes skusit napodobnit ho? nenakupit, nenavarit, neupratat, a lahnut si k nemu na gauc, tak nech deti placu.. a co ma byt?

anjelicek26
25. nov 2010

@evinkal - lenze toto musis zmenit. Proste bud z tym budes zit a akceptovat to, alebo mu povies rovno - takto to dalej nejde. Sme tu dvaja rovnocenny ludia, kazdy ma pocas dna svoje povinnosti a vecer a cez vikendy si povinnosti delime.

btw. Nikdy by som toto neriesila cez deti. Neuvarit im, neoprat, nestarat sa. Oni za to vobec nemozu. JEMU neoprat, neuvarit, nevyzehlit... velmi rychlo sa uvedomi.

@viera27 - no byt cely cas len na materskej, asi by mi preskocilo... zo Saskou som bola doma dva roky, popritom dokoncila vysku a potom hajde pekne na cely den do prace 🙂 Teraz som od maja na materskej a popritom robim pracicku, co ma bavi, aj ked s tym, co robim normalne nema nic spolocne... Aby mi nezaspali mozgove bunky. Dva roky budem doma a ak bude maly fit, pojde tiez k opatrovatelke a potom do skolky. Byt len doma by ma asi svihlo po case. Ten stereotyp je ubijajuci.

evinkal
autor
25. nov 2010

@penn aj to som skúsila.potom utekal za matkou a boli reči že som bordelárka a neupracem(samozrejme že o deti som sa postarala,len jeho veci som nechala).budem sa musieť naučiť žiť ako otrok.keď budem chcieť niečo ja-smola,alebo si niekoho najsť-ale zasa nato nemám žalúdok ☹